bugün

facebook da bildiği dil sayısı fazla olsun da nolursa olsun diye türk olduğu halde türkçe yazan insandır. bi değişiktir .
Doğru söylemiştir.
en azından, sırf ders programında almanca var diye almanca biliyorum yazan salaktan daha sahicidir.
bunların bildiği dillere ' biraz türkçe' yazanlarıda vardır.
ayy janum çhoq tathlısınh yazan facebook gençliğinin türkçeyi öğrendikten sonra yazdığı cümledir.
yurtdışında yaşayan türk olabilir.
tipik ergen davranışıdır.
ayrıca bunlar sırf haftada bir kaç saat gördükleri dersi de yazarlar buraya. bir örnekle anlatayım,bu kız bir anadolu lisesinde okuyor,bildiği dillere bakıyoruz :türkçe,ingilizce,almanca. tanıyorum lan ben bunu,2 kelimeyi bir araya getirip ingilizce cümle kuramıyor lan:

http://galeri4.uludagsozl...azan-t%c3%bcrk_176958.jpg
facebook da bildiği dillere beden dili yazan türk ün yanında bana gayet sempatik geliyor.
sonuna kadar haklıdır.
"inanır mısınız ? geçen gün çöp atmaya çıktım çöpçüler bile Türkçe konuşuyor adamlar aşmış" diye kafa bulduğum insanlardır.
aslında mantıklı olabilir.

ingilizce konuştuğumuz anda gelen bir turistin başka hangi dilleri biliyorsunuz sorusuna eğer ki biz Türkçe'yi de ekliyorsak, facebook a yazmanın ne anormalliği vardır ki.

sonuçta biliyoruz mu , e evet.
konu kapanmıştır.

sadece laf olsun diye insanlara çamur atmak. gidin onun yerine başka şeyleri eleştirin.