bugün

ilgi'nin devamlı üstünde olmasını isteyen sonradan görme tiplerin yaptığı harekettir.

ulan kim senin 2 dk önce, 1 saat yediğin boku, sıçtığın yeri merak eder ki.

ha eden varsa onda da sorun vardır o ayrı.

çok istiyorsan, sevdiğin insana telefon aç şu an şurdayım dersin.

bu kadar reklama ne gerek var dediğim hakarettir.
dün şuradaydım, bugün buradayım yarın kimbilir nerelerde olacağım geziyorum yani sosyalim yani mesajı vermeye çalışan, neden bu mesajı vermeye çalıştığını anlamadığım, insan.
foursquare den yapsın daha çok eğlensin,bize de kıçım yere değmiyor havası vermesin bu insanlar mümkünse.
birilerine mesaj veriyordur...
normal bir insandır. anormal olanlar bunu anormal olarak görenler. * he mobil facebook kullanmıyorum ben. *
"hehhoooyyy ben geziyorum bakın!" deme güdüsüyle bulunduğu yerden sürekli sinyal veren bir uydu cihazı gibi haber veren insandır.

tamam, kimisine göre gidilen yeri güncellemek filan normaldir. hatta bu insanlar kalkıpta "sanane kardeşim, madem saçma buluyorsun benim bu bildirimlerimi, ne b.k yemeye takip ediyorsun?" dese bile yeridir.

teoride sorun yok, ama uygulaması biraz sıkıcı sanki?!

adamımız yeni evlenmiş, eşiyle tatile gidecekler güneye. pat pat bildirimleri düşüyor, ahmet bilmemne evinde, ahmet bilmemne taksiye bindi... otogarda.... otobüste... mola yerinde.... bilmem nerenin garajında, otelin resepsiyonunda...otelin adı ve nihayetinde gideceği yer olan ilçenin adı!

bu kadar saçma bildirim kullanmak pek mantıklı değildir.

hee, adam basmış gitmiş dünyanın öbür ucuna, akıllı telefonuyla yazıyor: ahmet bilmemne şurdaki adada!

sanki inceden bir hava atma telaşı var gibi. belki adamımız masumca yazdı ama, kime ne dime senin tee oralara gitmenden!

karışık işler, zor zamanlar. gönlüm kabul etse aklım kabul etmez.
yazan yazsın evlatlar, siz boşverin, takip etmeyin sıkılıyorsanız.
insana illa sövdürecek durumdur. Facebook'tan aynen alıntı...
- Yaz okulu bıter bu çocuk Eregli ye gider.
- Siktr git amk bana ne...
bir şeylere sövmek için bahane arayan eziklerin bahanesidir.
(bkz: reklam kokan hareketler bunlar)
(bkz: facebook a face demek hatta face diye okumak)