bugün

şeddeli olarak başarısızlığınızın tasdiklendiğini gösteren durumdur. yazık la kimin bebesiyse. evet.
eşşek gibi çalışmadığım için uludağ üniversitesini kazanmak. ama pişman değilim. yine olsa yine yaparım. yaşasın çalışmamak.
"insan gibi calisaydin" odtu yu kazanirdin ogrencisidir.
o kadar da eşşek olmaya gerek yoktur. eşşek gibi çalışılmadan da kazanılıyor.
belki tıpı kazanmıştır.
eşeklikten çıkıp dağ ayısı olup görükle de oturan bir topluluğa karışmak biçimi.
eşekçe çalışıp eşeğin yazımını dahi öğrenememek durumundan ötürü normaldir.

edit: şeddenin türkçede kullanımı vakidir, arapçaya hastır.
pek de doğru bir önerme değildir. aksi durumlar da mevcut olabilir. ben öyle eşşek gibi çalışarak kazanmadım. zaten uludağ üniversitesini tercih ettiğimin bile farkında değildim. sonuçlar açıklanmadan bir gün önce rüyamda uludağ üniversitesini kazandığımı gördüm, sabah kalkınca kendime kıçımla güldüm, çünkü tercihlerim arasında uludağ üniversitesi yoktu. nahhhhh yoktu, yazmışım haberim yok, öyle bilinçli tercihlerim var yani. yazdığımı bile hatırlamadığım bir üniversiteyi kazanmıştım. neyse okuduk öyle işte eşşek gibi çalışmadan.
bunu uludağ sözlüğe yazmak da ayrı bir ironidir.
insanların hayal ettiği ve girmek istediği bir üniversite olduğu için ve öss pek kolay bir sınav olmadığından ötürü çoğu insanın gerçekleştirdiği durumdur. yazar kişisi ne düşünerek açmıştır bu başlığı bilinmezdir. belki bizlerden birine garezi olabilir. sınavsız alıyormuş gibi göstermesi de ayrı bir komiktir.
http://www.uludag.edu.tr/...ban-tavan-puanlar_new.pdf
işletme candır.