bugün

Ne uzarsın ne kısalırsın derler ya. Uzamazsın kesinde kısala kısala bitebilirsin o ayrı.Hey sen okuyan evlenirken bi kere daha düşün derim..
calısmasın hic sıkıntı degil isterse bütün gün alısveris yapsın dayanırım
ama tek bi sart var
ben eve geldigimde o sofra hazır olmak zorunda.
bu devirde tek zor. kira gelirin yoksa ya da patron çocuğu değilsen zengin bir eş ile anca rahat edersin.. ya da karı koca 20 yıl deli gibi çalışıp anca bir ev alırsın..
Günümüz için gerçekten öyle.

iki tarafında çalışması ve en az 3 bin lira maaş alması gerek anca öyle rahat bi geçim sağlanabilir.

işi gücü olmayan biriyle evlenenlere cidden anlam veremiyorum.

Neyine güveniyorsun kardeşim?
Çalışmayan bir eş profili düşünemiyorum. Olayın maddiyatında da değilim. Kadınlar erkeklere nazaran daha çabuk sıkılır. Sıkılınca huzursuz olur. Bir uğraşı şart. Mesleğe işe falan dönüşmesi mühim değil. Bir şeylerle meşgul olabilmesi ve buradan belirli bir miktarda kazanç elde edebilmesi yeterlidir. Gene paraya geldi konu galiba ahshjs. Çift maaş iyidir iyi.
Cok doğru bir cumle. Ama Asil eşim bana bakmak zorunda evimin tadını çıkarmam lazım diyen bir eşin olursa siçtin.
Boşanırsanız ve eşiniz çalışmıyorsa şıçtığınızın resmidir. çocuğunuz olmasa bile nafaka ödersiniz o yüzden çalışan birini bulun. bulun ki sonradan ağlamayın.
çalışmayan eşin çocuk istemesi kadar saçma bir şey yok.
demek ki çalışmıyorsan evlenmeyeceksin.
Ben valla şuana kadar hiç böyle bişey düşünmedim. Evleneceğim kişi kesinlikle çalışmalı yoksa tekne dönmez abi.
benim iki gözümün Çiçeği diş hekimi olacak ama çalışmasa da olur ben çalışır bakarım ona.
çalışmayanla evlenip 3 çocuk yapıyorsan boşanma kapıdadır.boşanmaların ezici çoğunluğu ekonomik sebeplerden.ondan sonra maaşın yarısı nafakaya gider.sittin sene bekar kalırsın.
Zaten calismak icin bukadar sene deviriyoruz diplomalarla bu noktada bir problem yok ama esim calismazsa ev gecindiremem yetisemem diyen zihniyetin direk evlenmesine karsiyim . Yapma ozmn cunku her evlenen ilk iki uc yilki planlari cocukla basliyor yani kadin bu surecte ve istisnalar disinda iptal vs vs. O yuzden tek basina kaldiramayacagin yukun altina bir maas bordrosu daha eklenince kendini guvende hissettigin evlilik iyi gunde kotu gunde mantigindan cok ortaklik sozlesmesi gibi geliyor.
biz bu günlere nasıl geldik ya, eskiden hayat daha güzeldi erkegin calismasi yetiyordu simdi esinizin calismasi bile yetmiyor ozellik istanbulda ev fiyatlari uçtu her sey pahalilasti cok kotu bir dönemdeyiz üniversite ogrencisiyim ama gelecekten kaygiliyim. biz ne bok yiyecegiz bizim cocuklarimiz ne yapacak bilmiyorum zengin daha da zenginlesirken fakirler daha da fakirlesiyor.
Çalışmasından ziyade harcaması önemlidir. istediği kadar çalışsın su gibi para harcayan bir kadın, o adamı eninde sonunda batırır.
Demirden korkan trene binmesin.