bugün

eşcinsellik bir tercih değildir. yönelimdir. hastalık değildir, tıp literatüründe hastalık kategorisinden çıkartılalı çoook uzun yıllar olmuştur.
"Erkekler erkeklerle yetindiğinde kiyamet yaklaşmış demektir." Hadis-i şerif.
görsel
psikolojik rahatsızlık yazan da muhtemelen fake hesap açmış bir pasif.
tercih ve ya hastalık olmayan cinsel yönelimdir.

sapkınlık olduğunu düşünenler için bir arkadaşımın kızını anlatmak istiyorum.

arkadaşımın 12 yaşındaki kızı küçüklüğünden beri erkek gibi davranıyor. saçlarını kısacık kestiriyor, erkeksi kıyafetler giyiyor, sadece erkek çocuklarıyla oynuyor. bedeni bile erkeğe benziyor. arkadaşım ve eşi ilk başlarda "özenme" sandıkları bu durum geçmeyince çocuğu götürmedikleri doktor, psikolog kalmadı. değişen hiç birşey yok. çok endişeli ve mutsuzlar. çünkü bu ülkede eşcinsellerin başına gelenleri biliyorlar.

yani demem o ki; bu engel olunamaz bir durum. homofobinizi, nefretinizi bi kenara bırakıp bu durumu anlamaya çalışın. böylece bu dünya çok daha güzel biryer olacak.
okunan başlıkların çoğuna göre ölmesi gereken,yada en olmadı toplumdan ayrı bir bölgede karantina altında tutulması gereken insanlar listesinde birinci dereceden yüksek puanla giriş yapmış insanların yaşama hali,sözlükte eşcinselliğin kendisini kadın gibi hissetmekle aynı olduğunu,hormonal testlerin gayet normal çıkması durumunda da eşcinsel olunduğunu,en kıdemli terapistlerin bile probmlem olarak görmediği,ne seçim nede tercih olan durum.başa gelinmediyse atıp tutması da ayrı bir zevktir kanımca.insan olmayı yemeği içmeyi seyahat etmeyi çok iyi dostluklar kurmayı iyi birşey yaptığımızda bunun bize verdiği hazzı hepimiz hissediyorsak,hepimiz insan olmanın ne demek olduğunu kavrayabilmişsek pekte sorun yok gibi.keza sözlükte amma da ipne varmış diyen her sevgili vatandaşın çocuğunun da eşcinsel olmayacağı garantisini kim verebilir.tok açın halinden anlamaz.illede siyah diyene beyazı anlatmaya çalışmaktır bazen eşcinsellik.
Eşcinsellik ...
bazılarına göre tercih, hastalık veya düzeltilebilir bir şey; yani bir hata. bazılarına göre cinsel sapkınlık- sapıklık ya da son yılların modası haline gelmiş bir şey. itirazı olan? ne de olsa heteroseksüel- egemen bir toplumda yaşıyoruz.
" tercih değil; yönelimdir. "
neden yönelim denmeli? çünkü kimse buna karar vermez. e tercihler de kararlar doğrultusunda yapılır. biraz düşünüp ' ya ben en iyisi eşcinsel olayım. ' demezsiniz. aynı şekilde heteroseksüeller de buna karar vermiyorlar. onların yönelimi de karşı cinse doğru.
ille fark arayan heteroseksüeller için gelsin bu paragraf:
tek fark karşınızdakinin cinsiyetinin sizinle aynı olmasıdır. onun dışında aşk yine aşk, sevgi yine sevgi...bir kadının bir kadına aşık olması, bir kadının bir erkeğe aşık olmasıyla aynı şeydir. aşk aynı yerden vurur; kalpten. aynı şekilde aklınız beş karış havada olur, aynı şekilde ayrıldığınız zaman acı çekersiniz.
fark ise homofobik bazı insanların düşüncelerinde yatar. mesela;
özellikle lezbiyen kişilere bazı özgüven patlaması yaşayan erkekler tarafından çok defa tekrar edilen bir şey vardır:
- ya abi, bu kız beni bir görseydi, lezbiyen falan olmazdı. iyi erkeğe denk gelmemiş.
evet. burdan lezbiyen olmaktaki tek nedenin ' iyi erkek ' bulunamamış olması olduğunu anlıyoruz. peki gerçekler ne diyor? ona da şöyle bir örnek vereceğim;
bir erkek eşcinsel kişi, karşısındaki az önceki cümleyi sarfeden heteroseksüel kişiye:
- asıl sen beni görseydin kesin gey olurdun, sana da iyi erkek denk gelmemiş abi ya...
deseydi... yani mantık böyle işleseydi demek istiyorum... bu diyalogdan sonra türkiye şartlarında kan gövdeyi götürürdü heralde.
iyi de heteroseksüellerin bunu ifade etme özgürlüğü var da, eşcinseller ifade edince neden şiddet uygulanıyor? sanki eşcinsel insanlar her gördüğü ' güzelmiş/ yakışıklıymış ' dedikleri kişiyle ilişki mi kurmaya çabalıyorlar?
hayır kimse korkmasın diye söylüyorum; prosedür hetero- ilişkilerde nasılsa, diğerinde de öyle. kur yaparsın, sana karşı bir şeyler hissediyor mu karşındaki diye bakarsın, açılırsın falan.
bu homofobiklik niye ve neden şiddete dönüşüyor?
arachnophobia sahibi insanlar örümceklere eziyet mi ediyor? yani bu fobi olayı şiddet mi getiriyor beraberinde?
benim fikrime göre homofobisi olan insanların içinde eşcinsellik yatıyor. eşcinsellerle aynı ortamda bulununca veya diyalog kurunca sanki kendilerinin hisleri açığa çıkacakmış gibi hissediyorlar ve bunu da şiddetle bastırmaya aynı zamanda bu şiddeti göstererek diğer insanlara " normal " olduklarını iletmeye çabalıyorlar. şimdi bütün homofobikler inkar eder bunu, ben de kanıtlayamam zaten.
ayrıca eşcinselliğin bir tarafı daha var; sorgulama. evet. heteroseküeller kendilerini ' neden ben böyleyim? neden karşı cinsten hoşlanıyorum? ' diye sorgulamazlar. genel kanı bu yönde; çünkü bu bilemediğimiz bazı merciiler tarafından ' normal ' olarak addedilmiş.
halbuki eşcinsel insan sorgular. kendini, duygularını, bunların nedenlerini... o yüzden genel olarak daha duygusal, duygulara önem veren ve bunları anlamlandırma çabası içersinde olan insanlardır.
bir de suna değinmek istiyorum: yapılan bir istatistiğe göre işyerinde gey olduğu bilinen bir insanın maaşı , heteroseksüel olanlara nazaran daha düşük veriliyor ya da zaten hiç ise alınmıyorlar.
ben burdaki mantığın sırrına eremedim henüz. yani eş cinsel olmak zekadan mı azaltıyor? herhalde böyle düşünüyor olmalılar.
neyse konuyu daha fazla uzatmadan,

özetle:

eşcinselliğin kollektif olarak kabul edilme meselesi önce bireysel olarak kabul etmekten geçiyor. insanı cinsel yönelimine göre yargılamak bir çeşit faşişzmdir bana göre. ama en azından günümüzde bunu ' normal ' karşılayan insan sayısı epey arttı. ama yine de eşcinsel insanların kendi haklarını savunması gerek. öyle oturulan yerden ' o benim hakkımı savunsunculuk ' olmaz. aktif olup bunu göstermek ve anlatmak gerek. bugün anlatılır, kimse kabul etmez; ama aynı şeyi 5 yıl sonra anlarlar, 5 yıl sonra kabul ederler. *

edit: imla
pedofil ile eşcinselliği aynı kefenin içine koyan zihniyetin açmakta hiç tereddüt etmediği başlık.
pedofil nedir?
eşcinsellik nedir?
sorularından başlayın.
arthur schopenhauer'in teorisine göre doğa ve evrimle alakalıdır. üremeye elverişli olmayan bireyleri hemcinslerine yönlendirerek çoğalmalarını önleyen doğa, daha saf bir gelecek kurmayı planlamaktadır. mantıksız sayılmaz.
"Bisitçi; bir bizikliktir .s" dedikten sonra çocuk tacizi gibi hassas bir meseleyle bir tutulmaya çalışılmıştır. "histilik .s" değildir.

Sanıldığının aksine bir tercih de değildir. Kişi heteroseksüel doğup da daha sonradan kişisel tercihleriyle homoseksüel ya da biseksüel olmaz.

Kimse sizden aşağılama beklemedigi gibi kabul görülmek, saygı duyulmak da istemiyor.
Bir insanı eşcinsel diye aşağılamak neyse sırf eşcinsel diye saygı duymak da odur.

Fikirlerinizi kendinize saklayın.
tercihtir, hormanaldir, istektir ama en nihayetinde doğaldır. insanların anlayamadığı şey bunun doğal olduğudur. örneğin coca cola dururken coca cola light içen biri gibidir eş cinseller. onu sevmektedir, arzulamaktadır. aslında kimya derslerindeki homojen karışımlardır. erkeklerin göğüs göbek göt gibi 3 g den etkilenmesi gibi hemcinslerinden etkilenmektedirler. hatta şahsım adına öyle değerlidirler ki ev arkadaşı olarak gay olanları aranmaktadır. öyle sadık, öyle içten, öyle temiz, öyle halden anlarlar ki hayatımda evimi paylaşabilecek/ yaşamımı paylaşabilecek değere yükselmişlerdir. gayler candır, ciğerdir, paylaşmadır, en mahremi ortaya dökebilmedir...
Bi salın milleti isteyen istediğini yapsın. Her şeyde de bi fikir sahibi olmayıverin amına koyim ya. O cinsellik üremek içindir diyen arkadaş. O kadar bilmiş konuşmaya devam edersen oğlun olsun, götten vere vere ölsün inşallah.
''Eşcinsellik bir tercih değil YÖNELiMDiR!''

Eşcinsellik: genetik anomali + çevrenin etkisi + kişisel seçim olmak üzere üç faktörün ürünü… Aynı şeyi hayvanlarla cinsel ilişki kuranlar, insest yapanlar için de ileri sürebilirsin sevgili Selinsu...
normal bir cinsel yönelimdir. eşcinsellik değil homofobi ve transfobi sorundur. bu fobik kişiler tedavi görmelidir.

not: heteroseksüelim ama farklı düşüncelere saygı duyarım.
Hastalıktır ve de doğal değildir. Doğal düzen tamamen kendini ortama uydurup hayatta kalmak, şartlara en dayanıklı türü oluşturmak üzerine kuruludur. iki erkeğin birbirine dayaması ne gen havuzuna katkı sağlar, ne türe bir direnç kazandırır, ne de gelecek nesillerin hayatta kalma şansını artırır. Gerci birbirine dayayan hemcinsler söz konusuyken gelecek nesilden bahsetmek de abestir zaten. Çoğalmaları olanaksızdır zira bu doğal olmayan ilişkiye yönelenlerin. Sokakta yokluktan birbirine dayayan köpekleri falab örnek verip "doğada var ayoooll" diyecekler hiç zahmet etmesin. Yukarıda açıkladık durumu.