bugün

ilkokullu zibidileri şu sözlüğe alıyorsunuz ya ne diyeyim size. Ezikbahce ne lan? Yaratıcılığınızı zikeyim.

Salatasaray diyen de çıkacak mı merak ediyorum.
ilkokul terk yakıştırması.

bir trabzonsporlu olmama rağmen bu tarz yakıştırmalara anlam verebilmiş değilim,
keza bu şekilde "ezik" bir zihniyete sahip olanlar ifşa ediliyor.
hay arkadaş ezikse ezik anladık ama neden bu sıfatı, sıfat üzerinden sözde kinaye sanatınla gösteriyorsun ki
erkek gibi ezik fenerbahçe de hem bu sayede ezik sıfatını tam anlamıyla fenerbahçe ismine yüklemiş olursun.
hayır arkadaş size hiç mi dil bilgisi dersinde isim, sıfat, zamir'den bahsetmediler. madem söz sanatına o kadar heveslisin tecâhüli ârif yap, ne bileyim;

bir bahar geldi geçti
para bitti süreyya serdengeçti
fener yine rakiplerini ezdi geçti.

gibisinden hem karizman da olur. (bkz: ben) demeye gerek yok.
sekiztaş,fenevbahçe,6alatasaray tarzı çocukça söylemlerin bir değişik versiyonu.tamam herkes eleştirisini yapmakta özgür ama kaç yaşındasınız yahu?
bir spor kulübünün ismidir. hangisinindi unuttum amk gazetesi.
--spoiler--
Çekoslavakyanın dünyaca ünlü ve Orta Avrupa Kupası şampiyonu Slavia Praha takımı istanbul'a geldi.

13 07 1923 galatasaray 0-7 Slavia Praha
15 07 1923 Altınordu 0-7 Slavia Praha
17 07 1923 fenerbahçe 1-10 Slavia Praha

HEMDE TÜRKiYEDE FARK YEMiŞLER. FENER E BAKIN SiZ HELE, 1-10 SÖYLEMEK BiLE ZOR. 1 E 10 VERMEK GiBi BirŞEY OLMUŞ

ARTIK RENKLiLER KONUŞMAZ SANIRSAM.
--spoiler--

ezik heryerde eziktir. başkanları da hapiste bunların.
iste bu sacmaliklarinizla tffden sonra turk futbolunun icine sican ikinci topluluksunuz. Ya hu mesele a takimi b takimi degil o an o mactan aldiginiz hazdir. Ben bir fenerbahceli olarak galatasaraylilari tebrik ediyorsam, golleri icin vay be guzel attiklar diyebiliyorsam, bir fenerbahceli saygi duyup da gururla tasiyorsa ustunde galatasaray formasini ve ezikbahceli oluyorsa eger... Siktiriniz gidiniz.
"olsun şampiyon oldunuz ama hala kadıköyde yenemediniz " diyen taraftarlara sahip olan takım.
fenerbahçenin ne kadar ezik oldugunu kısa yoldan anlatmak için kullanılan terimdir.
galatasaray berabere kalınca sevinen fenerlinin taraftarı olduğu takım.
eziklerin kendilerini kurtarma kelimesi. akıllarınca.
sikerbahçe'nin galatasaray taraftarınca söyleniş biçimi. acımasın diye yapıyorlar buna eminiz!
bir gaysaray değildir.
Ezilmişliğin verdiği ruh halinin yansıması.
dün akşamki yenilgiyi dahi hazmedemeyenlerin yer aldığı bahçedir.
ezik mezik; sonuçta ezik diye diye tabir edenlerin hepsinin eline vermiş, şampiyon olmuş takım...
(bkz: şikebahçe)
(bkz: sikerbahçe)
fenerbahçenin hak ettiği lakaptır.
ezerbahçe olmasın o? şeklinde sorulması gerekendir.

(bkz: ben bir çay koyayım)
fenerbahçe takımı için kullanılan takma ad.
avrupada feneri yenmeyeni dövüyorlar söyleminin çogalmasına en büyük neden olan faktörlerden biri.
taraftarı şu anda facebook ve sözlükte avrupa'dan elenmenin yaşadığı acıyı hafifletmek için beşiktaşa laf atmakla meşguldür. tebrik etmiyorsanız, yatın diyorum kendilerine...

acınızı hafifletecekse durmak yok eksilemeye devam...
kendi takımları bütün kulvarlarda çok erkenden havlu atmış insanların sığındıkları liman. sen hem içerde hem dışarda yenil, sonra da ezikbahçe de vay canına.
(bkz: allah eziklikle sınamasın)*
şuan ntv'de yayınlanan görüntülerle tescillenmiş yakıştırma. * *