bugün

ezanı anlasa da namaz yapamaz.namaz yapılmaz çünkü kılınır.
imani esaslara göre bilmemek söz konusu edilemez. akıl baliğ olan her insan araştırıp öğrenmekle mükellef. bilmemek hiçbir ayetin hükmün mazeret olamaz. allah elçileri vasıtasıyla dinini ayrıntılı bir şekilde insana öğretmiştir..
ezan zaten farz olmadığı için anlaması gerekmeyen, mealli bir kuran'dan rahatlıkla namaz yapması(!) gerekeceğini öğrenebilecek insan.
Kutsaldır. Dinlerken tüğlerinizi diken diken edebilir.
Bu yaşa gelip de hala yav bu ezan ne diyor diye merak etmeyen biriyse bırakın çıksın gitsin efenim. aynı kişi internette her türlü yabancı siteye girip google translate hizmetini kullanabilmektedir.

bir de: namaz yapmak ne lan? mars'ta mı yaşıyosun sen?
adamın içinde yoksa yoktur.* * *
eh bi zahnet zahmet edip anlamaya çalışsın. her şeyi anlamak için zaman harcayan insan, ezana gelince bahanesi nedir acaba.!!
-abi namaz yapamıyorum
-içine ne koyuyorsun farklı olarak
-abi tarifin aynısını uyguluyorum yine olmuyor
-farklı tarifler dene abi
(bkz: gelinin yerinin dar olması)
namaz yapma namaz kıl denmesi gereken kişidir.
* hacı geçen arkadaşlarla beraberiz birden ezan okundu.
- alla alla ne ilginç negzel.
* sorma hacım sorma dediki bir arkadaş hadi namaz yapalım.
- aaa siz namaz yapabiliyormusunuz?
* yok ben namaz yapamıyorum. ama arkadaş vardı o biliyomuş.
- eee anlat hacım anlat. lan ne cahiliz be biz sadece kılmayı biliyoruz.
(bkz: geçen sabah bir namaz yaptım inan seccade ağladı)
(bkz: namaz kılmak)
zevki için lady gaga'nın poker face'ini,beyonce'nin halo'sunu,rihanna'nın umbrella'sını,metallica'nın nothing else matters'ını,enrique iglesias'ın tonight'ını anlamıyla ezbere bilen ama alemlerin rabbine şükür etmek-hatta zorunlu- amacıyla yapacağı ibadet için olan bir şeyi ezberlemeyen ve zeka kıvrımları bayağı bir düz olan şahıstır.
ezanın evrensel bir dille okunduğu kabul edememiş üstüne ezan gibi en temel bi olgunun anlamını öğrenemeyecek kadar sıkıntılı bir insancıktır.
(#5320347)
"ingilizce bilmediğiniz halde ingilizce parçayla dans ediyosunuz ama bırakın bu bahaneleri. bigün siz de anlarsınız ama o gün herşey için çok geç olabilir." denilesi bir durum.
eğer ezanı anlama gibi bir zaruriyet olsa idi ve anlamayınca namaz yapılamıyor (kılınamıyor) olsa idi namaz sadece araplara ve de arapça bilenleri özgü bir durum olurdu. Sırf konuşmak içinde konuşulmazki.
senden bi bok olmaz zaten denilecek kişi. namaz yapılmaz kılınır.
(bkz: namaz yapmak)
(bkz: tü allahın belası)
(bkz: apdest alamıyorum)
anlamayana farz değil. din akıllı insanlara farz .
anlasa sanki namaz kılacak. namaz özdisiplin, aşk ve adanmışlık ister. nefsinle her gün çarpışırsın çünkü nefs tembellik yapmak ister.
namaz yapmak derken??
yemek yapmak gibi namaz yapmaya çalışılırsa olmayacaktır.
tarif kitabını anlamadım, profiterol yapamıyorum dese yine bir nebze haklı olacak kişidir. namaz nasıl yapılıyor birisi anlatsın, önce temel kazıp çimento mu döküyoruz; yoksa 3 yumurta kırıp şekerle beyazlaşana kadar çırpıyor muyuz? veya katalogta gösterildiği gibi parçaları birleştirip maketimizi mi tamamlıyoruz? bir de iki düz bir ters var öyle mi yapıyoruz yoksa?