bugün

ezan sesi kısılmaz .
çanakkale' de ecdadımız bayrak, millet ve ezan için savaşmıştır.
Katilmak isteyecegim kampanyadir. (şu an akp hukumeti varken ama bu kampanya istedigi sonuclari alamayacagini düsünyorum yani ciddi yapilsa)

Edit:la şu beleş duygu sömürcüler yokmu yine, kardesim sen hayatinda hic mi duygu yerine aklini kulanmadin? Tamam bazen maneviyyat ön plandadir. Ama ben sabah 4de can sesi yapan kilise hayatimda gormedim en erken 8de yapiyorlar.gece22de yapmiyorlar en gec 18de
namaz kılmayanların bile ısrarla karşı koyacağı kampanya.. Halkımızın ezana karşı ayrı bi saygısı var çünkü.. Bu saygı namaza yok ama..
onun yerine saçma sapan fikirler öne süren insanların sesi kısılmalı. böylece hayat çok daha güzel olur.
haklı istek. hiç boşuna ''ecdadımız boşuna mı savaştı?'' gibi alakasız çıkışlar yapmayalım. ecdadımızın zamanında camilerin ''teknoloji harikası'' amfileri yoktu ve ortalığı yıkmıyordu borazan sesli müezzinler. ayrıca, namazına bu kadar önem veriyorsan, gözün saatte olsun; namaz vakti gelince git kıl. sen namaza gereken değeri veremiyorsun diye kılmayanlar da rahatsız edilemez.
Niye kısılsın ki?Ezan sesinin bazılarına samimi olarak rahatsızlık veriyorsa bunun çözümü basittir. Ezanı sesi güzel olan sanatçılar okusun. Birde her vaktin kıraatına göre okunsun sorun çözülür bence.
Neticeye ulaşmayacak kampanyadır. 5 dklık bir ezan sesi insanı neden rahatsız etsindir ki. Zira yurt dışından konser vermeye gelen ve Müslüman olmayan bir çok sanatçı ezan sesi karşısında konserini yarıda kesip ezanın büyüsüne kendini bırakmıştır. Bu talep saçmadır. Şahsen beni rahatsız etmemekle birlikte kotu niyetli ve özentilik barındıran bir kampanyadır.
ezanımızı böyle böyle susturmayı hedefleyen insanların çıkardığı mantıksız yolsuzlaşmadır. ezanımız bağırtı olamayacak kadar anlamlı.
siz öteki tarafta bağırmayın diye okunuyor bu ezanlar.

adam ezana bağırtı demiş anasını satayım ya.

Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli, Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.

saçma salak boş bir kampanyadır.
kimse laik bir devlette, avazı çıktığı kadarıyla bağıran insanların işkencesine katlanmak zorunda değil.
müslümanların da desteklemesi gereken kampanya. aksi taktirde dincilerin "diktatör"lüğünü bir daha göreceğiz...
imzaladığım ancak facebookta paylaş pundunasına uyuz olduğum kampanyadır, hayır arkadaşım sen neden paylaştırıyorsun, biz eşimiz dostumuz kırılmasın, ailemiz sanki bok varmış gibi üzülmesin diye ellerinden tutup bayram namazlarına giderken olacak iş mi bu.
desteklediğim kampanyadır.

hayır şunu merak ediyorum. arkadaş herşeye para yetiyor da, camilere o kadar ödenek veriliyor da, o kadar yardım parası toplanıyor da, müezzin arkadaşın ezan için kullandığı ses sistemi neden kaliteli bir marka ile değiştirilmiyor. ben bunu anlamıyorum. o metalik hoparlörlerden okunuyor ezan. yetmiyor bir de sesi sonuna kadar açılıyor.

imam ve cami sorumlusu arkadaşlar. ezan kutsal bir değer değil mi? hakettiği değer verilmeli o zaman. şu herşeye harcanan paradan birazcık ayırın da ezan için şöyle güzel bir ses sistemi alın. haaa para yok diyorsanız o zaman metal hoparlörlerle devam. ama sesini biraz kısın. olmaz mı?
1000 imza değil 1,000,000 imza atılsa yine de sonuçsuz kalıcak kampanya.

Birkaç değişik istedi diye olucak şey değil bu.
özellikle turizm bölgelerinde her yaz mevsiminin başlangıçında gündeme gelen kampanyadır.
Bu ezanlar ki şahadetleri dinin temeli,
Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.
Ezan sesleri dinmez Bu vatan bölünmez!
zamanında uğruna şehitler verilen değerleri şimdi kendi insanımız bitirmek istiyor kampanyası.
ezan dinmez bayrak inmez.
ezana sadece bir '' alarm '' olarak bakılmamalı . ezan , islamiyetin en önemli sembollerinden biri haline gelmiştir.

ayrıca biraz kafanızı işten güçten kaldırırsanız ezanın insanın ruh halini olumlu etkilediğini göreceksiniz.
inanan biri olarak katıldığım kampanya. her ne olursa olsun yüksek ses rahatsız edicidir. mesela kulağının dibinde alkahuekber diye bağrılsa kim olsa rahatsız olur. biraz kısılmasını istemek kafirlik değildir.

edit : sanırım bazıları anlamamakta ısrar ediyor. insan kulağının kaldırdığı belli bir desibel var. isterse kilise çanı isterse ezan fark etmez... özet olarak yüksek ses : rahatsız edici. ayrıca yüksek sesli ezan insanı inancından bile edebilir. bu arada ezan yüksek sesli olunca süper müslüman olmayacaksınız. islamın anlamı güzel ahlaktır. bu ahlakı çok güzel kavradınızda kalkıp böyle ucuz şoven tavırlarla işin kolayına kaçıyorsunuz. bırakın şimdi...

edit2: başlığı iyi okuyun sesi kısılsın denmemiş biraz kısılsın denmiş....
Destek vereceğim kampanyadır. Ezan'ın sesi kısılsın.
Destek veririm. Olay din karşıtlığı değil, ezan okunmasın değil. Sesi kısılsın sadece. Sadece bir mahallede 3 tane cami olabiliyor. Hepsi aynı anda bir başlıyor, bazı yerlerde evin camı titriyor resmen. Çoluk çocuk, bebek, yaşlı var. Ve bu günde 5 kere olan bir şey. Biraz düşünceli olmak ve empati kurmak gerek.
(bkz: ben evet diyorum)
amk, sokaktaki egzoz, diskodaki müzik, şantiyenin işgücü gürültüsü, kilisenin çanı, hepsi bitti sıra camiye geldi dimi?

kanınız kurusun amk.