bugün

son başlıklardan birine rakip başlık.

tanım:böyle insanlar vardır.
çok doğaldır. herkesin aynı şeyi düşünmesi kadar monoton bir hayat düşünülemez.
(bkz: inherit the wind)
adı üstünde teori. herşey demek mümkün, ama bilimsel bir temele dayandırmak kaydıyla. karavana değil, yani.
ben evrim teorisine inanmıyorum diyenlerin yanında, göze o kadar da fena görünmezler.
Normaldir.
*Birinci sebep insanların düşünce özgürlüğü olduğudur ki bu sebepten kimse sözlü yada yazılı yolla yargılanamaz. *
*ikinci sebep ise bilimsel tabanda yaklaşıldığında çok fazla açığı olan tabiri caizse 'nerden tutulsa elde kalan' bir teori olmasıdır. Dayandırıldığı gerekçeler çok olsa da açıklık, eksiklik ve bilimsel anlamda tıkandığı yönleri kadar çok değildir.
Bilim dünyasında ses getiren bir oluşum olmasına rağmen günümüzde bile teori olmaktan öteye geçememiştir.
Bunların dışında teoriye din ve inanç açısında yaklaşıldığında insanların bunu saçma bulması gayet normaldir.
bazı yarı evrim geçirmiş maymunların aramızda dolaştığına delalet eder. ara geçiş formu mu arıyorsun? aynaya bak derim arkadaşım dış fiziki evrimini tamamlamışsın ama beyin hala maymun beyni.
evrim teorisinin yalan yanlış anlatılmasından kaynaklanabilecek söylemdir.
bazen öyle bir anlatılıyor ki bu evrim teorisi, sanki evrim değil de dönüşüm teorisi gibi.
şimdi türkçe karşılığını bulamadım ama evolution ve transformation ayrı şeylerdir.
bende maymundan geldiğimize inanmıyorum, ama eskiden insanların daha fazla tüylü, daha uzun kollu ve bacaklı, daha büyük el ve ayaklı olduğuna kesinlikle inanıyorum.
insanın vücudunu dış etkenlerin etkilediği ve bunların zamanla genetik hale geldiği doğru olmasa niçin güneş görmeyen kuzeyliler bembeyaz, güneşten nasibini yeterince almış güneyliler çikolata tenli olurlardı ki?