1. ?.
  boya sürdürmenin ilkellik olduğunu düşünüp boya sürdürmeyen, zamanında kitap yaktıran (ilkellik fikriyatı) paşanın ve eski cumhurbaşkanının yaptığı davranış. bir gün öncesinde ysk başkanının açıklamasına göre seçim boyası sürdürmeme gibi bir durumun söz konusu olmamasına rağmen darbeci mantığın davranışının vuku bulduğu an. biz neyiz?
  3 ... telvin
 2. ?.
  türkiye'yi patagonyalaştıran ama kendisini patagonyalılaştırmak istemeyen kişilerin fiili .
  1 ... firtina
 3. ?.
  +sülocum şu boya da ne kadar ilkel bi şey, hiç yakışmıyo türkiye'ye netekim.
  -şindiee, tabi doğru paşam.
  +diyorum ki ysk'ya bi müdahale mi yapsak?
  -müdahale derken?
  +anladın sen onu.
  5 -1 ... filleri kurtaran adam
 4. ?.
  (bkz: savaş boyası sürmek) *
  2 ... muhterem fil
 5. ?.
  gerçekten demokrasiyi benimsemiş bir ülkede asla kabul edilemeyecek olan davranışlardır. ancak unutulmamalıdır ki bu zat-ı muhteremler günün birinde, parmaklarına sürdürmedikleri bu nokta kadar yer kaplayan boyaları dahi fazlasıyla arayabilirler. netekim, halk sürerse boydan boya sürer.
  1 ... whitewind
 6. ?.
  (bkz: kına yakmak)
  1 ... scarface
 7. ?.
  kimsenin anlamadığı şey şudur, bu iki insan zamanında öyle büyük işler yapmışlardır ki bugun bir tanesi çıkıp herkesin ortasında taksim in ortasına sıçsa kimse çıkıp bir şey diyemez. bu kadar basit. sen sıradan bir vatandaşsın. onlar değil.

  biri kısaca ülkenin gördüğü en kötü dönemin mimarıdır, diğeri de gördüğü en kötü politikacıdır. deniz gezmişi asan adamdır. oldu mu?

  yaşlanınca ne de tonton oldular di mi? ay canım.

  işte sebeb-i entrymin konusu budur, eski bir cumhurbaşkanıyla, oy kullanan
  sıradan bir vatandaş aynı haklara sahip değildirler. onlar sizden benden daha üstün. bitti.
  ... balon
 8. ?.
  bir muz cumhuriyeti'nin general-diktatörünün ülkesinde ve de bir multizengin'in aristokratların yönettiği bir ülkede kendilerini halktan ayrı tutarak yaptıkları son derece... bi dakka lan! tek bir ülkeden bahsediyoruz... aaa... hem de türkiye! neyse. hadi yine yırttınız.

  "lan şu türkiye de ne şizofren bir ülkeymiş be, bu kadar çok kişilik olur mu tek bir ülkede bu kadar az zamanda..." - oskır fayld*
  ... soul forged sin
 9. ?.
  kıçlarına kına yaktırdıkları için gerek duymadıkları hededir.
  ... arcadian
 10. ?.
  memleketin başına çöreklenerek hala mürekkepli ilkel yöntemlerle seçim yapmamızın sorumlularının kendi günahlarını umutsuzca reddedişleridir.
  ... disco inferno