Kadınlara yapılmış olan en büyük haksızlıklardandır.

Bakın ben anneme anne bir bardak su getirir misin dahi diyemiyorum. Çünkü yıllarca bu kadın bizim yükümüzü sırtladı.

Bazen babamın hiçbir şey yapmadan (ki kendisi emekli ve sürekli uyur, akıllı telefonuyla oynar bir de)
Annemden bir şeyler istemesi veya bekliyor olması. Zırt pırt Çikardığı bulaşıklari lavaboya koyup götünu dönüp gitmesi çok canımı sıkıyor.

O sıçıyor, pisletiyor annem temizliyor. Her neyse.

Bir insan öncelikle birine yük olmaktan utanmalıdır diye düşünüyorum. Alışkanlığın bu türlüsü en çirkinidir. Birini kullanmak alışkanlık adi altında ve birinin iyi niyetini hep istismar ederek.

Eşim olacak kadın... ah öyle bir kadın olmayacak bilirim ya.

Onu hiç üzmek istemezdim, yormak istemezdim, yük olmak istemezdim. Kendi yükümü sırtlardım ve asla ona bu konuda müsadede vermezdim.

Ona yemek yapardım. Yaşardik. Ama hayat engellerden geçilecek gibi değil. Hayallere ulaşabilmek yeniden doğmak kadar yalan.
Evlilik köle almak değildir evliliğin asıl sebebi yalnızlıktan kurtulup bir eşle hayat mücadelesini beraber sırtlamaktır. Köle arayacaksınız hiç bulaşmayın bile. Çünkü aynı o barbar doğu ağalarına benzersiniz.
Öyle olmak lazım tabi.

Kadın dediğin erkeğine hizmet eder, ayaklarını yıkar, yıkadığı suyu da içer, beğenmeyen siktirsin gitsin.

O kaddarrrr.
Türk erkeklerinin gerçekleştirdiği bir eylem. Evlilik anlayışları ancak bu kadar ileri gidebilmiştir çünkü.
Annesini hizmetçi olarak kullanmaya alışkın, g..t göbek büyütmeye odaklanmış merhametsiz eril davranışıdır.

Oysa ki, çolak değildir, topal da değildir, görme engeli de yoktur, senden benden sağlıklıdır öküz!
Lakin beyin özürü vardır, pabucumun erilinin.

Kuyruğundan tutup atın şu asalakları.
kadına ne verirsen geri dönüşü öyle olur siz köle gibi davranırsanız o da size çöp gibi davranır amk azcık akıllı olun.
Bir evde yaşıyorsanız kusura bakmayın da o evin hizmetçisi de siz oluyorsunuz.

Yalnız aradaki ayrım şu, bir taraf hizmetciyken diğer tarafın ağa gibi takılıyor oluşu sıkıntı doğuruyor. Yoksa herkes kendi evinde kendine hizmetçi. Nitekim, sizden başka kimse B*klu donunuzu yıkamaz.

Yeri geldiğinde su da isterim, tatlı da isterim. Yeri geldiğinde karşımdaki de benden su ister, yemek ister. Olay bu kadar basit. "Yoh yoh, su dahi istenmez" derecesine düşmeyin. Çünkü Ona da evlilik değil, iş arkadaşlığı denir.
evlilik zaten önemsiz bir şey. çiftleşin çocuk yapın ayrılın .hayvanların çoğunda böyle homo sapienslere noluyor evlilik falan.
Evlenirken zengin koca arayan kadınlara müstahaktır. Zırlamayın burda.
Hayat müşterek. Evlilik ticari olmayan bir ortaklık. Kim kime hizmet ediyorsa o onun efendisidir. Eski kültür bu konuda biraz daha sanki evde yükü kadının üzerine yıkıyor gibi görünse bile unutmayın ki kadınlar eskiden çalışmıyordu. Şimdi öyle değil. iş bölümü şart. Her konuda Paylaşım esas. Yardımcı olmak mecburi. Anlayış ve kolaylaştırmak en güzeli. Tek taraflı bir hayat yok. Devir ferdiyet devri. Şayet paylaşım olmazsa zahmeti yine fertler çekecek. Biraz empati kurun. Karşınızdakinin de bir insan evladı olduğunu daima hatırınızda tutun. insafsızlık yapmayın.
Bazen çevremdeki erkeklere imrenerek baktığım durum.

Şu an mı ne yapıyorum yeminle evi temizliyorum.
Türk erkeklerinin hepsi böyle malesef.
Annen çalışır yorulur. Eve gelip yemek, bulaşık, çamaşır çocuklar derken gece olmuş kendine ayıracağı bir dakikası bile olmaz. Beyaz atletli babalar kanepede oturur su ister yemek ister çay ister oturur TV izler. Hayatı bundan ibarettir. Çünkü annesinden babasından onu görmüştür. Annesi sen erkeksin özelsin yerinden kıpırdama paşam demiştir ablan getirir suyunu kardeşin yapar yemeğini demiştir.
Eşi hasta dahi olsa yerinden kalkamasa bile ondan yemek bekler yapmadığı için tavır yapar kıyafetlerini atar ortaya bu hiç değişmez.
Gorgusuz hanzo erkek işi. Kadına tabii ki daha çok yakışıyor ev işi ama bunları kendi isteyerek yapıyorsa siz de karşılığında onu ihya etmelisiniz. Hediyeler jestler dışarda yemek falan.
Sevip evlendiyse böyle bi şey yapılmayacağı için sorun yoktur. Görevler eşit dağılır. Sevginin dağıldığı gibi.
Çoğu erkek ne yazık ki yardım etmez. Bizde severek evlendik ama eşim çorabı makine nin içine değil önüne koyar . işten gelince kıyafetleri mutfaktan salondan toparlarim banyolar da her gün yıkanır. Tabi ben çok soyleniyorum kızıyorum ama insan nasılsa öyle kalıyor. Tabi kıyamam aşkım çabalıyor yardım da eder ama her zman değil . Ama tek skntisi bu olsun . Adam gibi adam kocam diye demiyorum çok iyi çok dürüst çok efendi insan . Yalandan nefret eder Vs Vs o yüzden. Alakasız da olsa BEN ONA RESMEN AŞIĞIM diyorum bir kez daha.
(bkz: ideal ilişki)