bugün

http://www.hurriyet.com.t...atti/17833687.asp?gid=383

cem özer abimize ait vecize. şimdi, eğri oturalım doğru konuşalım bu adamı ister beğenin, ister beğenmeyin ama başından iki evlilik ve boşanma geçmiş birine yok. sen yanlışsın diyen varsa çıksın ortaya. hodri meydan.

ne demiş cem özer: evlilik çok klasik ve eski bir müessese. evlilikde erkeğin egemen olması şart. hem evlilik hem de kadın erkek eşitliği birarada olmaz.

yani, evleneceksen ve de evliliği yürütmeye niyetliysen eşitlik beklemeyeceksin. artık birini seçeceksin. öyle ne yardan, ne serden geçerim olmaz.
'otorite' denilen baskı oldukça evlilikte düzen olmaz.
ödün veriliyorsa iki tarafta verecek.
fedakarlığı ikisi de yapacak.

işine gelmemişlerin ve de gelmeyecek olanların vecizesidir.
evlilikte erkek kadının önündedir. sebebi aile düzenini kurmak ve eşine sahip çıkmak için (maddi açıdan vs vs). erkek kadının üstünde değildir.
veda hutbesine bakarsak," kadınlarınız sizlere Allah'ın emanetidir" deniyor.
arkadaşından aldığın emanet telefonun başına bir şey gelmesin diye kullanmaya kıyamazken, Allah'ın emaneti eşine göre göre zarar veriyorsan artık bunun yeri insanlık olmasa gerek.
son olarakda. evlilikte erkek otoritesi değil, Allah'ın hükümlerinin kurduğu otorite şarttır.
ataerkil aile yapısı yüzünden bu ülkede kaç kadın zor günler geçiriyor haberiniz yok.
evilikte Ben cümlesi kaldırılmalıdır. biz diye düşünülmelidir.
erkek evin direğidir. tabiki erkek otoritesi olucak. ama kadınıyla konuşup anlaşarak olmalı bu.

''ben yaparım hööyyt ben erkeğim uleyn'' diye değil. saçmalamayın. zaten ataerkil yapısından dolayı bu durumdan bıkmış bir sürü kadın var. az biraz düzelteceğinize iyice ayı olmayın.*
bir otorite şarttır ama erkek olması şardeğildir.
cem özer'in çayı çok sevdiğine delalet olan sözüdür.
doğrudur. erkek otoriter olmassa o evde düzen olmaz.