bugün

Maalesef ki tasarrufun dibine vursanız dahi 35-40 bin lira tutar.
Devir ekonomi devri,her iki tarafta eşit şekilde evi kurarlar oldu bitti.
Ohaaa laann. Dügüne pek sicak bakmiyordum iyice soğudum. O parayla nereler gezilir... tam israf.
"iç güvey gidince evlilik masrafları aynı mı kalıyor?"
Sorusunu oluşturan evlilik ihtiyaçları.

Cidden iç güvey gidersen ne oluyor?

Edit: sorumu cevaplayana bi ayran bi döner.

Edit 2: sorumu cevaplayana 50 adet midye.

Cevaplıyacağınız bir soru be 50 adet test sayfası değil.
nisani kiz tarafi yapar onu ve erkek tarafinin orda taktigi altinlari saymazsak dugun masraflari dugunde takilan altinlar haric kiralar depozitolar hatta aidatlar badana boya temizlik masrafları balayı vs dahil 45 bin tl falan tuttu bizim. herseyinde en iyisini yaptik kimse kimseyi korkutmasin simdi.
ağırlıklı kısmının eğlence ve gösteriş faslından ziyade ev kurma ihtiyaçlarına yönlendirilmesinde yarar olan masraflardır.
110 bin tl tutuyormuş.

görsel
yuh çüşş oha ne diyebilirim ki kadınların anlamadığı şey şu ya arkadaşım evlendikten sonra o masraflar sadece kocanın değil senin de canını sıkacak ne gerek var böyle gösterişlere.
Babasının tapusuz evini sataydı keşke.

Bir takım masraflardır efendim. Benim ki takı dahil 80 bin türk lirasına patladıydı.
Valla yalan yok arkadaşımın bir tanıdığı düğün masraflarını (kına kiz isteme nişan düğün) karşılamak için babasının tapulu evini satmışlar.
Ben öyle masrafın var yaaaa taaaa mk. insan insana nasıl yapar bunu.. Yıllarca borç öder çürür gidersiniz.
eşyalar filan dahil yaklaşık 20bin tl olmalıdır.
Günümüzde bitmeyen insanları evlilikten soğutan masraflardır.
insanları mutlu edecek olan kusursuz bir düğün kusursuz bir evmiş algısı yaratılarak genç çift daha yolun başında kapitalizmin kucağına oturulur.
Sonra yarışmalara katılıp biraz olsun durumu düzelte bilmek için birebirlerine beni başkasıyla düşün gibi saçma şeyler söylerler.
Bir duyuma göre Malatya dan kız aldığında ki evin olmadan vermiyorlarmış. Evin içini tamamen ( TAMAMEN ! ) kız tarafı diziyormuş.
stres atmak için iyi bir nedendir. ota boka onca masraf edip (lan ne gerek var o kadar luzumsuz şeye) sonrasında gözünüzü kapatıp bolca ettiğiniz küfürle size bi anlık rahatlama sağlar.
not: küfrederken eşiniz olacak kişinin yanınızda olmamasına özen gösterin. yoksa ayrılık sebebi olabilir.
evlilik masraflı iş. ev hayatı; masrafları ve can sıkıntısını yarı yarıya düşürür.
düğün gibi bir saçmalık yapmazsanız 4-5 milyarı boşuna harcamamış olursunuz.
telaşa gerek yoktur.

yemek takımı+yatak odası takımı++tv+bütün beyaz eşyalar bilmem kaç lira kampanyalarından faydalanmalıdır.
salon düğünü yapmalıdır. kır düğününden daha ucuz olucağı kesindir.
(bkz: evkapısınababamsağolsunyazdıranadam)
evlenmek güzel ama masraflar ömründen 10 yıl alır götürür, geri kalan yıllara da bir şey kalmaz zaten. yaşlanırsın.
iki gün eve gelen ikea kataloguyla soğuduğum. on saniye önce sonkabadayi nin yorumunu okuyup iyice tırsmaya başladığım olay.

annemden kalan bir yüzüğe razıysan gel benimle diyesim var kız arkadaşıma.