bugün

seksi meşrulaştırmak.
Ben hayatımı kendim mahvedemedim, gel sen mahvet demektir.
1.bakış açısı;
-gerçek bir birey olarak gözükebilmek
-toplum baskısı
-aile baskısı

2.bakış açısı;
-aile kurabilmek
-evlat sahibi olmak
-gerçekten mutlu olmak.
-sevdiğinle birlikte bir ömür.
insan yarımdır.

bazıları hep yarım kalır..
bazıları diğer yarısını bulur bazıları yanlış yarımla bütünleşir..

Yarım kalmak da bir tercihtir elbet.
Kariyer yaparsın para kazanırsın gezer tozarsın belki sahip olursun.

Ama insan gece başını yastığa koyunca,
sessizliği yorgan gibi üstüne çektiğinde, bir nefesin eksikliğini hissediyor.

işin var evin araban paran var fakat kalbin boşsa eksik hissediyorsun işte.

bu da hayatın bizimle alay etme şekli.
hadi, sıkıyosa tamamlan diyor.
Hayata ve geleceğe dair başka kökler salmaktır.
çocuktur. çocuk olmayacaksa ya da çocuk evlat edinilmeyecekse evlenmenin bir manasını bulamıyorum.
herkes mi evlilikten şikayetçi olur arkadaş. sevişmekten sıkılan boşanıyor.
Maksat ses olsun Ya yalnızlık sıkıcı.
Amacı yok. Büyük talihsizlik. iki insan neden evlenir ki?
düzen ve aile olma isteği. herkeste bu istekler olmayabilir.
bir düzen içerisine girip hayat arkadaşınla yola çıkarak yuvayı oluşturabilmek. evlilikte en önemlisi aile olayı sanırım. her şeyi yaşamak isteyip ama iş aile kurmaya gelince burun kıvırılması yuvaların dağılmasına sebep oluyor. bir bekar olarak evliliklerin sorunların bu kadar gündeme getirilmesi hem iyi bir şey hem kötü bir şey. iyi bir şey olması ders almak adına. fakat kimse de başına gelmeyince anlamıyor sanırım. umarım iyi kişilerle karşılaşıp, iyi biriyle hayatımızı birleştiririz.
Benliğini ve tabiatını unutmuş iki cinsin bir araya geldiğinde gütmemesi gereken amaçtır. Bu devrin kızına da erkeğine de yaramaz evlilik. Erkekleşen; ali kıran baş kesen, ipe sapa gelmeyen kadınlar ve kadınlaşmış; tasmalı ite dönmüş erkekler evlenmesin.
Tamamen ezikliktir.
Yazları balkonda oturmak.
asıl amacın ne olduğu, evlenmeden anlaşılamaz.
Hayatı paylasmak
Çocuk sahibi olmak
Sevmek sevilmek
Cinsel ihtiyaç.
etraftakilere bakarsam 8. millet 8 yapsa serbest evlenmiyecek anca çocuk mocuk isteyen evlenir. nerden mi biliyorum kocasını aldatan kadınlara bir sor niye elle 8 yapıyor, ya da erkeklere. ne gerek var amma bunca masraf ve tantanaya birde islami görüşden millet evleniyor. benim çok param olsa şahsen evlenmem niye balayına gideceğime alayına giderimde ondan. yeni yerler gezerim hayatı iki kişilik yaşamak özgürlüğün kısıtlanması. yoksa ülkede çekilirdert değil. erkeği, kadını farketmez bi güven problemi, bitmeyen tükenmeyen istekler silsilesi, borç harç cabası ilk yatırım maliyeti yüksek. iade garanti yok aynı spotçu işi kocam kötü çıktı ya da avratın sigortalar habire atıyor diyemessiniz.
kadınlar için boşanıp erkeğin nafaka parasını yemek, erkekler için seks.

genelleme yapmıyorum maalesef böyle düşünen embesil çok.
Anneyi babayı tatmin etmek. Meraklı akrabaları susturmak. Karılar için arkadaşlarına hava atmak. Sonuç olarak hayatını mahvetmek.
Bembeyaz bir ten üstünde cenneti yaşamak.
Neslin devamı. Eş ile yaşlanmak. Hayat arkadaşı ile seni senden çok düşünen biri ile yaşlanmak. O kişiyi bulmak e
Zor biliyorum ama bulursanız cennet. Şüphesiz balikesirli evli barklı adamdır.
Umarım bir gün evlenmenin her gün seks yapmak olmadığını öğrenirsiniz. iki hayatı birleştirip sonsuza kadar yalnız kalmaktan sakınmak için evlenilir
Ben bunu seviyorum, o da beni seviyor.

E cafede parkta sokakta arkadaşın evinde buluşup niye tonla para harcayalım ki amk.

Evlenelim daha az masraflı olsun, hem de 7/24 beraber olalım.

Düşüncesidir.
amaç üremek ve hayatın devamliligi ve neslin aktarimini saglamaktir.

kişiler arasindaki duygusal süreç sadece doğru çiftleri belirlemek için istemsiz bir araçtır.

bence bilimsel anlami bu. siz edebiyat yapabilirsiniz.
(bkz: free seks)