bugün

sevgililer için, acaba hangisi daha doğru sorusunu kendilerine sormasını sağlayan durumdur.
(bkz: tabii ki sağdaki) *
evlenmeden önce birlikte yaşanılması birbirini daha iyi tanıma açısından iyi olabilir. malum evlenince herkes birbirini biraz fazla sahipleniyor ve bu nedense kötü sonuçları da yanında getiriyor. evlilik çok güzel ama onu da yaşamayı bilmeyen bir toplum geliyor.
cevap veriyorum;
(bkz: dost hayatı) * *
evlilik kişinin hayatında alacağı en önemli karardır. zaten bana göre evlilik aşkı öldürür. neden mi?
1- aşkın resmiyet kazanması insanda bir baskı hissettirir ve aşkı yaratan öğelerin bazılarını eler.
2- sevgiliye güzel görünmek için süslenmek, birkaç gün göremeyip özlemek ve değerini anlamak gibi şeyler evlilikle birlikte yok olur.
3-atacağınız imza sadece sizi değil aynı zamanda sizin ve sevgilinizin ailesini de evlendirir. oğluna düşkün bir anne ve kızına toz kondurmayan bir babanın varlığı herşeyi oldukça güç kılar.
4-yapıan çocuk, artık tüm ilginin ona verilmesini gerektirir ve aranızdaki bağ zamanla kopar. bu devirde çocuk yapmak ne kadar mantıklı o ayrı bir mesele.

günümüzde evliliklerin çok çabuk bittiğini düşünürsek olayın sadece benimle evlenir misin sorusundan ibaret olmadığı görülebilir. herşey iyi gidebileceği gibi hayatınız dibe de vurabilir.
1-önce evlenin sonra boşanıp birlikte yaşayın 2-veya önce birlikte yaşayın sonra evlenirsiniz,3- veyahut, sadece birlikte yaşayın!4- yok yok evlenin direk! diye 4 versiyon salık verilebilecek hede. ha bunları yapacak kimse yok mu? nie yordun lan beni.
(bkz: evlenmek ve beraber yaşlanmak) *
ülkemizin ender yetiştirdiği, nadide değerlerimizden, manken tuba ünsal evlendikten ve balayından döndükten sonra, ülkemizin güzide magazin medyasının, değerli bir mensubu tuba ünsal ile röpartaj yapar, budur:
muhabir insanı - tuba, evlenmek nasıl bir duygu neler hissediyosun?
tuba insanı - kem küm falan filan... evlenmek güzel tabi, herkes birgün evlenicek, bende evlendim...
muhabir insanı - neler değişti hayatında?
tuba insanı - en ilginç olay, kocamla aynı evi paylaşıyoruz
mutlu olmayı becerebiliyorsan, pek de önem arz etmeyen seçimdir...