bugün

her şey sevgilinin bulmaca çözmeyi çok seviyorum demesiyle başlar.
kafada ışık yanar. olamaz mı olabilir. daha önce hiç yapılmamış, farklı ve romantik...

önce uygun gün aranır. 14 şubat'tan daha uygun gün mü var.
kırtasiyeye gidilip mukavva kağıdı, renkli kalemler, yapıştırıcı ve kaplık alınır.
mukavva kağıdının üzerine bildiğiniz çengel bulmaca çizilir.
iş ki doğru soruları bulup bulmacaya uydurma.
sorular sevgililer arasında özel anlamı olan şeylerden seçilir. "tanışma günümüz, 17......." gibi.
en alta da şifre olacaktır, çengel bulmaca çözmüşsünüzdür herhalde. evet anladınız.
bulmaca çözüldükçe şifre ortaya çıkacaktır.
tahmin ettiğiniz gibi şifre: "benimle evlenir misin"
sevgili şifreyi bulduğunda cepten tek taş yüzük çıkarılır.

hiç beklemediği bir anda ve hiç beklemediği bir şekilde evlenme teklifini alan sevgili "evet evet evet" diyerek boynunuza sarılacaktır.

evet evet evet dedi ve sarıldı...
http://galeri.uludagsozlu...if-etme-sekilleri-417210/
nefesim olup beni alır verir misin, elim olup beni sevgiyle tutarmısın, ayağım olup beni mutluluğa götürürmüsün. sevgilim olup bana sevgiyi tattırırmısın, aşkım olup bana aşkın varlığını hissettirirmisin, sana benzeyecek kızımın annesi olurmusun, benimle evlenirmisin?
- helalim olur musun bebeğim?
+ ben domuz muyum yaa !
-alcan mı beni ?
+alcam tabi kızım.

ben ettim, o da kabul etti. bu kadar.
bundan sonra kuru fasulyemi, pilavımı siz yapar mısınız ?
görsel
- dest-i izdivacınıza talibim.
+ adam gibi konuşsana ulan.
- nasılsınız demek istemiştim. bana müsaade.
- evlenek mi
+ olur la olur.
- nazan seni seviyorum hakkını helaaal eeet!
- bas git sakısını çiğne.
kızın bulunduğu yurdun arkasında ki boş araziye benzinle benimle evlenir misin yazmak sonra çakmağı çakıp döktüğün benzinin üstüne atmak.
aklımda süper bir fikir var kesinlikle evlenme teklif ederken yapıcağım ama buraya yazıp size kaptırmaya niyetim yok yaratıcı olun lan biraz.
-şu yüzüğü tak başının bağlı olduğu belli olsun.
+dünyanın en iğrenç evlenme teklifini yaptın tebrik ederim seni allah'ın öküzü
-al hadi al... kaptın gene pırlantayı seni köfte...

(bkz: öküz gibi evlilik teklifi yapmak)
anlam veremediğim olaylar silsilesi.
en niyahetinde sonucu sabit bir şeydir, o kadar kafa patlatacaksın ama sonrası hep bir imzaya bakar.
soracağın alt tarafı bir soru, ha havada sormuşsun ha suda ha yok bilmem kaç para değerinde bi yüzükle.

(bkz: bu insanlar deli yemin ediyorum)
Genel itibariyle er kişinin hayatını hatun kişisiyle birleştirme kararı aldığında ettiği muazzam tekliftir.
Misal ; Okey oynarken, okey taşlarıyla benimle evlenir misin yazsın sonra da ben bittim bu oyun da , senle başlamak istiyorum , benimle evlenir , ailem olur musun sevgilim desin okeey dicem ben de. Sonra da romantik dakikalar. Bunu ben planladım bana yapılcaktır . inşallah Amin yani.
Marjinal şekillerden biridir. bir tane yapboz alınır eve. içinde kendi resimleriniz olan bayağı renkli, karışık. baloncuklar vardır kafaların üzerinde. işte orada yazar o şekil sevgili bozuk olan yapbozu yapınca.

edit: bu ne lan. geçen yıl kafam güzelmiş entrisi.
-makbuleeee! Az aşşaa gelsenee! evlenme teklif etcem sana!
+hah geldi benim öküz...
-makbuuuuuleeeee!!!
+gelddimm baaarma geldimmmm.
"benimle evlenir misin" cümlesinin her harfinin bir güle gelecek şekilde hazırlanmış, kırmızı gül buketi.

gerçi biraz bulmaca gibi ama çözmesi zevkli...
evlenelüm mü amuğa goduum.
-müge seninle evlenir miyim?
+bilmem evlenir misin??
-evet aşkım evet. binlerce kez evet
son zamanlarda sinemalarda promosyon şeklinde, film başlamadan önce perdede görülen şekildir. eskiden sinema sahibine binbir yalakalıkla yapılan bir eylemken; şimdilerde rant kapısı olarak görülmesi beni derinden yaralamamıştır. cümle alem benim evlenmemi niye bilsin ve alkışlasın ki yani. özel olan herşey güzeldir bence.
-nikah partnerin olabilir miyim?
uzun yıllar unutulmayacağı için dikkatli şekillendirilmesi gereken şekillerdir.
ingiltere'de yaşayan Lefkos Hajji'nin, sevgilisine balonla yapmayı planladığı sürpriz evlilik teklifi gökyüzünde kayboldu.
Şanssız Hajji'nin (28), sevgilisi Leanne'ye (26) balonla yapmayı planladığı evlilik teklifi kendisine pahalıya mal oldu. Londra'nın doğusundaki Hackney'de yaşayan Hajji, 12 bin dolar ödediği (yaklaşık 15 bin 400 YTL) nişan yüzüğünü bir uçan balonun içine gizledi. Hajji'nin planı, Leanne bir iğneyle balonu patlatırken nihai teklifi yapmaktı. Ancak Hajji mağazadan çıkarken yüzüğün içinde olduğu uçan balon elinden kaçtı ve gökyüzüne yükseldi. Hajji arabasıyla kaçan balonu 2 saat boyunca takip etmeye ve yakalamaya çalışsa da başarılı olamadı. Hajji, The Sun gazetesine olayı anlatırken, şu ifadeleri kullandı: "inanamadım. Öylece havalanan balonu izledim. Bana bir servete mal oldu ve sevgilimin olanları duyunca beni öldüreceğini düşündüm. Ama ona durumu açıklamak zorundaydım. Delirdi. Şimdi benimle konuşmuyor ve yeni bir yüzük istiyor." Hajji, yüzüğün bir şekilde bulunacağını ümit ettiğini de dile getirdi.*
Herşeyi anladıkta bre kadın,hiç mi insaf yok sende,kovalamış işte 2 saat,ne trip yapıyosun.
(bkz: senden çocuğum olsun istiyorum)