bugün

burada kısmet aramaya cıkmıştır sankı yada bana oyle bir izlenim verdi.
evlenilecek kız diye bir tanım yoktur, evlenilmek istenen kız vardır.
zorunlu tanım : evlilik vasıflarına uygun kız. *
bi kız evlenilecek kız mı değil mi o çok mühim değil de , evlendiğiniz kız evlenilecek kız mı o baya bi mühim..
(bkz: olsada yesek)
sekizinci nesil yazarmış. hoş gelmiş beş gitmiş.
bıyığı olmasını istemediğim kızdır.
kendi halinde kimseye takılmadan esprili yazılar yazdığını düşündüğüm,
yazdıklarıyla zaman zaman beni güldürmeyi başarmış sanırım tatlı insan.

'kalemini baltalamasınlar' diyerek katılıyorum kendisine.
akpli olmayan kızdır.
henüz kimseye vermemiş kız kişisi.
neye göre, kime göre.
anaç, anadolu kültürüne sahip, namuslu, dürüst ve hanımefendi kız tipi.
kaderinizdeki kızdır.
bekar kızdır.
bir elmanın yarısı.
-az konuşan
-iyi yemek yapan
-zengin aileye sahip
-kıskanç olmayan

bu vasıflara sahip kadındır.

bu özellikteki adayların, pm yoluyla ulaşması rica olunur.
hayatınız boyunca onunla aynı yastığa baş koyacağınızdan dolayı iyi seçilmesi gerekmektedir, aksi taktirde evliliğin ömrü kısa olacaktır.

(bkz: evliliğin kısa sürmesinin nedenleri)
gözleri.. beni gözlerinde hapsetsin yeter dedirte bilen kişidir.
kafası uyan kızdır. budur ya eğer yanında rahatsan, kendin olabiliyosan, onun yanında zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsan, esprilerine de gülüyosa durma direk evlen o derece.
üniversite birden üniversite dörde kadar hal ve hareketlerini takip ettigin kızdır.
sık ama süslü kemer sevmeyen yazar.
fake gibi duran yazar.

evlenesi gelmiş, sözlükten damat adayı arayan biri olabilir belki. fake olması daha yüksek ihtimal.
sevdiğin kızdır, diğer her şey boştur, yalandır.
eğlenilecek kızlardan farklıdır.
el ele dahi tutuşmayan, gerçekten seven, sevdiğine ikna eden, her türlü kaprisi çeken, sorumluluk duygusu yüksek, iyi bir işi olan evine sadık olabilecek kızdır. bütün vaktini hep müstakbel eşinin yanında geçirmek ister. kaçamak yapmaz. çok gülmez, espri yapmaz ama espriden anlar.

bu kızlar evlenecekleri kişiyi şöyle seçerler.

örneğin; ''murtaza, senle tek bir ortak yönümüz yok, seninle hiç ama hiç eğlenemiyorum, zaman geçiremiyorum. şimdiye kadar bir tek esprine bile gülmedim. yahu insan bu kadar mı huysuz, bu kadar mı somurtur, bu kadar mı bu kadar olur. arasan bulamazsın, ama ben buldum. senden hiç hoşlanmıyorum murtaza, evlen benimle'' gibi.
evlenilecek erkeklerle buluşması gereken kızlardır. allah herkese gönlünce versin inşallah.