bugün

bir kadınla 4 şey için evlenilir.
- asaletine
- mal varlığına
- güzelliğine ve
- dindarlığına.
baban fakırse suc senın degıldır, kayınbaban fakırse suc senındır.
çoğunlukla yanlış maddeler verilen subjektif listelerdir.

doğrusu; kanaatkarlık

tatlı huy ve geçimlilik

zeka

kültür

kendi ayakları üzerinde durabilme

hamaratlık

ve güzelliktir.

türk bakış açısı için mal varlığı çok önemli bulunmaz lakin liste sıralaması değişebilir.
sarışın olması
güzel olması
zengin olması
saf ve salak olması
bu kriterler yeterlidir.
yüzü güzelle bir gece, huyu güzelle her gece deyip anneanne sözüyle durumu özetleyeyim.
huyu güzel olsun, gerisi kendisi gelir zaten.
okumamış, gözü açılmamış, ben ne dersem onu yapacak, dövünce ses etmeyecek, hakkını aramaktan aciz olmasıdır.

erkeğin eş kriterleri budur türkiye'de.
günümüz erkeklerin kriterleri şöyledir;

1- bakire olsun(olmazsa olmaz). bunu diyen erkekler önüme gelen her kız versin ama ben bakireyle evleneyim mantığındadır. beyin kıvrımlarına attırayım ben onların.

2- annemle oturmayı kabul etsin. ev üstüne ev olmaz yarram bulacan bir daire çıkacan kendi evine.

3- her ev işini yapsın gıkı çıkmasın. eş mi alıyon köle mi orospu evladı?
Çok çirkin olmasın,
sadık, güvenilir ve şeffaf olsun.

başka ihsan istemem.
Bakireliktir evet. Kucaktan kucağa atlayan kızlarla bunu normal karşılayan erkekler evlensin.
Kafa sikmesin. Zaten kadin oldugu icin bazi olgulari anlamayacak.anladigini sandigi hususlarda da sinirli beyniyle ahkam kesmese memnun olurum. Zaten cocuk yapma derdi olmasa cekilir cile degil ya, neyse.
Akp'li olmaması ilk tercihimdir.
Evli biri olarak; sadece eş değil, gelecekteki çocuğunuza anne seçtiğinizin de farkında olmak çokomelli.
Öncelikle güzel gülecek.
Değişime açık, vizyonlu biri olacak.
Problemler zaman zaman olur ancak olumlayıcı, çözümleyi tarafta olacak.
Kendini sevecek, daha sonra beni sevecek.
Yüzüne bakılabilir olmalı makyaja boğulmamalı.
Sade şık giyinmeyi bilen biri olmalı.

Bunlar zor şeyler değil. Sahip olmadığım özelliği karşı taraftan istemem.
Kafa dengi olması en önemli kriterdir,güzellikten çok daha önemli bi kriterdir kafa dengi değilse isterse truvadaki helen olsun gene evlenmem.Fiziksel olarakta çok aşırı zayıf veya kilolu olmasın ,dişlerini fırçalasın yeter.
Balık etli.
1. nefes alsın. 2. nefes alacak. 3. nefes almalı. 4. nefes almak zorunda. 5. nefes almaya mecbur.
güzel olsun ne çok uzun ne çok kısa olmasın fiziği iyi olsun kilolu ya da aşırı zayıf olmasın evi olmasa da arabası olsun kişisel hijyen ve temizliğe önem versin bakımlı olsun.

işi olsun asgari ücretli dahi olsa kendi ayakları üzerinde durabilsin parazit gibi herşeyi benden beklemesin. iyi bir maaşı varsa ya da zenginse bekaret önemli değil.
evlilik düşünmüyorum halâ evet halâ.
Hayat görüşümüzün, düşüncelerimizin aynı düzlemde olması, yani bağından ve kültüründen kopmamış olması. Hayatta dik durmayı bilmesi ve düşünsel yapısının olgun olması. kendi ailesine ve çevresine hoşgörüyle davranması, vicdan, merhamet ve sadakat duygusunu içselleştirmesidir.

Çevrem tarafından ortalama üstü görünümle yani halk tabiriyle ''yakışıklıkla'' nitelendirilsem de
karşımdaki insanın fiziksel görüşünden çok içsel özellikleri ön planda olur şahsım adına.

Ezcümle, sonsuzluğa uzanan bir hayat arkadaşlığıdır aslında. Flört hayatı yaşayanlarınki gibi basitlik barındırmaz içinde.
Dersimli olsun mümkünse.