bugün

Küçükken evlatlık alınan kızın büyüyünce çok güzel olması durumunda ahlaklı bir müslümanım Diyanete sorması beklenen çok önemli bir sorudur.

Bu arada önde gelen din adamlarına göre helal sayılıyormuş ama yine diyanete göre kırmızı don giymek harammış.

Gün geçmiyor ki farklı bir ilginçlik karşısında şaşırmayalım.
Helal tabi gerekirse fetva verdirirsiniz.

Siz her pisliğinizi dininize uydurursunuz.

Size her şey helal.
“Allah, evlâtlıklarınızı oğullarınız gibi tutmanızı meşru kılmadı. Bunlar, sizin dillerinize doladığınız boş sözlerdir. Allah ise gerçeği söyler ve doğru yola O eriştirir. Onları (evlât edindiklerinizi) babalarına nisbet ederek çağırın. Allah yanında en doğrusu budur. Eğer babalarının kim olduğunu bilmiyorsanız, bu takdirde onları din kardeşleriniz ve görüp gözettiğiniz kimseler olarak kabul edin. Yanılarak yaptıklarınızda size vebal yoktur.” (Ahzab, 33/4-5)
sana salatalık helal, ama tersinden.
sen dünyaya haramsın,insanlığa haramsın bence ölmelisin bunu bir düşün.
Senin anana sövmek herkese helal de kız sana helal mi (bkz: bilemiyorum altan)
bana helal.
Burası fetva hattı mı ya hu. Helal oluyor da islam'da evlatlık almak yok. Korumak için kendi himayene alabilirsin fakat evladın olmaz ve belli bir yaşa geldiği zaman yani kendi ayakları üzerinde durabilecek, kendi parasını kazanabilecek bir yaşa geldiği zaman evinde bulunması yanlıştır. Zaten bu duruma uymadığında da işte böyle pis durumlar ortaya çıkıyor.

Bu durumda zaten bunu yapan kişinin bilgi eksiklikleri vardır.

Hayata ve toplumsal ahlak kurallarına karşı da zayıflıkları vardır.

Ne kadar iğrenç bir şey ya bebekliğini gör, büyüt, besle, sonra s*k ne güzel hayat.
+Seni s*kmek için büyüttüm, besledim, para harcadım kızım.

Böyle insanların yaşadığı bir dünyada yaşamak çok zor.
müslüman isen helaldir al tepe tepe sik insan isen evladına yan gözle bakmazsın.