bugün

atatürk ilkelerine bağlı, atatürk'ü unutturmak isteyenlerin tersine doğru olanı yapan kişidir.

hamiş: ata'ma düşman ne çok vatan haini varmış!
benimdir.
amacım ne pohpohlanmak ne de yobazlara bir şey anlatmaya çalışmaktır.
atatürk resminin ibadete engel olduğunu savunan gerizekalılardan ise tek isteğim, böyle dini bilgileri cemaat abilerinden değil de kuran ı kerim den öğrenmeleridir.
ha unutmadan:
(bkz: biz üç kişiyiz ben keyfim ve kahyası)
evine rahmet melekleri girmeyen insanmış, öğrendik iyi oldu. bir duyuma göre rahmet melekleri benjamin franklin' resmine sahip 100 dolarlık banknotların olduğu ve duvarında fethullah'ın ağlayan çocuk görünümlü posterlerinin olduğu odaları tercih ediyorlarmış. ama önce o odadakilerin bi siktirip gitmesi gerekiyormuş...
rte nin resmini asmaktan iyidir. (bkz: ben ikisini de gördüm)
Benimdir efendim.
evinin duvarına bob marley resmi asan lavuklardan daha çok bizden biridir...
evet evime atatürk resimleri var bakın birden çok hatta ayrıca türk vede müslümanımda bu halimlede gurur duyuyorum ayrıca.
içinden gelerek asıyorsa en asil duygunun insanıdır. gösteriş yapıyorsa zaten koy götüne...

diğer mevzuya gelirsek, madem resim asmak yasak o zaman televizyon da koymayalım. aynı işlevi görüyor sayılırlar. böyle saçma şey mi olur? kur'an yoruma açık. isteyen istediği gibi anlam çıkarıyor. sonra da gelip din çığırtkanlığı yapıyor...
saygın kişiliktir.
ben kişisidir de...
ulu önder yüce insan atatürk'ün resmini iftiharla asmaktadır anılan insan. unutmadı, unutmayacak ve unutturmayacaktır. resmi dine imana aykırı görenler ise hareketlisini ne b.kuma izler bilemedim.
evinin duvarı resim, takvim, film afişi dolu olan insan (ben).

+gittiğim berber de bile atatürk ün özlü sözleri vardır efendim.
sözlükte benden önce yazı yazan arkadaşların hepsinin aksine Atatürk resmini duvara asmak ne tepkidir nede saygıdır.resimle ne saygı olur nede saygısızlık bence sadece özlemdir bunun amacı.özlüyorum Atatürk'ü birisinin çıkıp onu özlemenin bile yasak olduğunu söyleyeceği zamana kadar özlemlerimle yaşayacağım ve onu hayatımın her anında saygıyla anacağım. nutukta anlatmaya çalıştığı tek bir kişi kalacağımı bilsem bile okumaya, yaşatmaya,yaşatmaya, aydınlatmaya devam edeceğim.gerisi laf ü güzaf arkadaşlar unutmayın bunu.
çok saygın insandır. ben dükkanlara girince atatürk resmi ararım . yoksa bişey almamaya özen gösteririm. paramın yobazlarla bölücü kürtçüklere gitmemesi için faydalı birşeydir..
Saygı duyulası muhterem kişidir. hemen oracıkta o insana şahsen kanım ısınıverir. Ayrıca nereden bulduğunu benimde istediğimi söylerim adres alırım. o insanla ilişkimi kesmemeye çalışırım.
şu an benim odamda olan resimdir. Bu ülkenin kurucusunun resmidir. Trollere gün doğdurur. Ama hayalim hiç gocunmadan bunu söyleyebildiğim bir sözlüktür. Bu ülkede dini diyaneti siyasete alet edenlerin, insanların kutsallarıyla oynayanların adam sayılmakla kalmayıp şıh, şeyh, hazret ilan edildiği bir ülkedeyiz maalesef.
bu cemaatleşme olayı, bizim insanımızın dinin yasakladığı her boku yapıp, sonra sığınma hissiyatından gelir aslında. Biz de yaparız bunu, şimdi yalan değil. Sadece dini bütün gözüken kardeşlerimiz yapıyor diye onlara bok atmak olmaz. Ama göründüğü gibi dosdoğru olabilmek meselesi mühimdir.
LAkin benim bir hayalim daha var:
En üstünde Kitabımız Kur'an-ı Kerim'in olduğu, altında al renkli Türk bayrağımızın olduğu, altında Atamızın fotoğrafı olduğu bir odadır. Ama ben makam odamı böyle yapacağım. Peygamber efendimizin sözleri, ayet-i kerimeler olacak o güzel odada. Biz layık olabiliriz inşallah bu güzel odaya, yoksa böyle gözükmek herkesin yapacağı bir şey.
Bir şey eksik kaldı. Bozkurt olmadan olmaz o da...**
güncel Önemli Başlıklar