bugün

ne zaman evde iş görmeye başlasa, eline alsa süpürgeyi agresif moduna giren anne modelidir.

ayak altına çok dolaşma diye zılgıtları yemek olasıdır.
(bkz: güdümlü terlik)
planlama stratejisi gelişmediğinden işin içinden çıkamayıp sağa sola saldıran annedir.
ev temizleme işini kader olarak gören annedir. kaderine isyan etmektedir.
evin dağınıklığından muhtemelen kendisi sorumlu olmadığı için agresif olan anne. o uğraşacak, temizleyecek sonra ev yine dağılacak. e haklı kadın.
daha bugün başıma geldi ! ev temizleme sırasında ateşle yaklaşmayınız annelere...

ben ise bir köşede öylece oturdum... bağırdı, çağırdı öyle bir hışımla temizledi evi. temizlikten sonra normal hayatımıza geri döndük...
- anne terliklerimi gördünmü?
+ ne biliyim ben senin terliklerin nerde. bıktım sizin eşyalarınızı toplamaktan.
- tamam anne kızma!
+ tamam deme bana! beynini deşerim
- sanada bir şey söylenmiyo ya!
+ bak hala konuşuyo! allah belanı versin cemil! seni doğurduğum güne lanet olsun.
önceleri anne sendromu diye adlandırmıştım bunu, ve tam da olayı özetlediğini düşünmüştüm, temizlikden önce evden çıkıp bu krizi çözüyordum. Fakat aynı duyguyu, uzun süre temizlik, bulaşık vb.. aktiviteler yapmadğımda ev arkadaşlarımda hatta hafta da 1 2 gece evde kalan kız arkadaşımda da gördüm. ürktüm birden hemen evden dışarı attım kendimi, dışarda ne kadar saçma olduğu geldi aklıma , ev benim lan size ne oluyo, ben dağınık durmasını istiyorum, ortalık temizlenince kendimi rahat hissetmiyorum hem, ayrıca dağınıkllıkda benim düzenim . ve karar verdim. ev temizlerken gergin olanlar temizlemesin. hatta eve girmesin. yada gerilmesin, en azından beni germesin be abi !!!...
Temizlik yaparken sakinleştirici ile etkisiz hale getirilmesi gereken annedir. Huyuna gidiniz..
o gün size pislik muamelesi yapan anne modelidir , haklıdır.
sürekli bulunduğunuz yerden kovalayan ,ayak altında dolaştığınızı idaa eden, sürekli bu evin hizmetçisi var zaten sigara küllerini yere dökün ,bu evde herkes dağıttığını toparlasa kendimi eşşek gibi hissetmezdim, bir daha ayakkabıyla girersen bacaklarını kırarım gibi etrafa bağırarak, neye sinirleneceğini şaşırmış annedir.
bu anneden kaçmak ,odadan çıkmayıp uyuyormuş ayağına yatmak en doğru kurtuluş yöntemidir...
isteksizce temizleniyorsa ev, evin ogluna/kızına patlayacak sorundur.
sakınılmak gereken anne modeli. ev içerisinde davranış hal ve hareketlere en çok dikkat edilmesi gereken an. yapılmaması gereken bir dizi eylemin başında ise eve arkadaş çağırmak gelmektedir. yapılan hareket talihsiz bir durumdur, gerek çağırılan arkadaş gerekse arkadaşı çağıran hain evlat anne tarafından hunharca azarlanır.
kesinlikle doğru bir tezdir. annemden yediğim terliklerin büyük kısmı ev temizliği icra ederken tarafıma sunulmuştur.
O anda asla maddi anlamda destek istenmemelidir.
Birden bagirmaya baslar. Cevap vermeden istediklerini yapin veya hic bulasmayin.
Bizimki sinirlenmeye bir gün önceden başlıyor.

- annem: yarın izinli misin?
- ben: evet, ama burcuyla buluşacağım.
- annem: başlatma şimdi burcuna, temizlik yapacağız, belim ağrıyor, yardım et bana sonra nereye gidiyorsan git.
- ben: söz verdim kıza ya erkende.....(cinnet geçiren anne)
- sana temizlik yapılacak dedimmm. Beni delirtme, seni bu eve sokmammm, git nerede kalıyorsan kallll, temizlik bitsin sonra hangi cehenneme gidiyorsan gittttt.
-ben: koltuğun köşesine sinmiş, bön bön bakıyorum.
annem: şu perdeyi takar mısın?
ben: dur takarım birazdan işim var.
annem: allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin evladının eline bile düşürmesin!!!

annem: ben sana odanı topla demedim mi?
ben: yoo.
annem: demem mi lazım!!!!!!

H a k l ı

Aksi düşünülemez. Evet.