Sadi Tekelioğlu'nun fatih hoca'ya sitemidir. yazının devamı ise alıntılanmış olarak şöyledir:

"Avrupa Futbol Şampiyonası finalleri başlamadan önce ünlü Avrupalı antrenörlerin bile favori gösterdiği Türk Milli Takımı, Hırvatistan karşısında inanılmaz derecede kötü bir oyun sergileyip şansın da yardımıyla fark yemekten kurtularak 1-0 maçı kaybetti.

Maçtan birkaç gün önce medyaya yakardığını okudum. Neymiş efendim gazeteler her şeyi yazmamalıymış. Karısını döven santrfor haberleri, tam transfer döneminin ortasına gelmesi nedeniyle bazı futbolcularımızın kafalarının karışık olması konsantrasyonu sağlamakta güçlük yaratıyormuş.

Medya sana yardım etsinmiş.

Dile getirdiğin serzenişlerin hiçbirinde haklı değilsin. 80 Milyon tek yürek olmuş arkanda. Para desen köy çeşmesinden akar gibi hem senin hem de futbolcularının cebine akıyor. “Senin aldığın paranın hesabını soracak değiliz” desek kimse bize inanmaz. En iyisi sen kendine sor. “Ben bu kadar parayı hak ediyor muyum?” diye.

Şimdi… Dünyanın önde gelen kulüplerinin peşinde koştuğu milyonlar kazanan bir oyuncunun eşi konsolosluk görevlilerinin yardımıyla eşinin yanından kaçıyor ülkesine dönüyorsa, üstelik şiddet gördüğünü iddia ediyorsa, bu haberdir.

Transfer dönemi nedeniyle bazı oyuncuların konsantrasyon sağlamakta güçlük çekiyormuş. Onların konsantrasyon sağlamalarını güçleştiren şey bir yere transfer olup olamayacakları değil, belli bir yere transfer olurlarsa nasıl bir milyon Euro daha fazla kazanabileceklerinin stresidir. Ve bu stres değildir. Onların stresine neden olan fark kadar parayı hayatları boyunca çalışarak kazanamayacak insanlar destekliyor başında bulunduğun takımı.

Üstelik dile getirdiğin mazeretler turnuvada yer alan her takım için de geçerlidir.

Medyadan yakınırken dile getirdiğin şikâyetler ne zaman anlaşılır biliyor musun? Hiç kimsenin talip olmadığı senin o görevini vatan millet aşkıyla, hiçbir karşılık beklemeden yaptığın zaman kimse sana sesini çıkarmaz.

Ama sen ve kadroya aldığın oyuncuların eşek yüküyle parayı götürdükten sonra çıkıp bütün suçu medyaya atmak yakışmıyor sana.

Evet, aldığınız parada gözümüz var!

O zaman ya o oyuncuları kadroya almayacaktın ya da hemen şimdi kamptan göndereceksin.

Stadyumda ve televizyon ekranları başında sinir olan taraftarlar sonuna kadar haklıdır.

Ya aldığın paranın hakkını vereceksin. Ya da bırakacaksın.

Suçlu aramak profesyonel olduğunu iddia eden insanlara yakışmıyor. "

adam gayet haklı bence. açık ve net.
Profesyonel futbolcular sosyal medyadan tv den etkileniyorsa tam futbolcu olamamışlardır. Ancak bir mağlubiyetle Adamın aldığı parayı haram hükmünde görmek insafsızlıktır. Buralara gelmemizin bile mucize olduğunu unutmayın. Kaç maçtır bu takım yenilmiyordu.
buralara gelmemizin mucize oldugunu unutmayinmis.

ulan eledigin rakiplere bak. ite kaka en iyi ucuncu sifatiyla gelmissin. grubu yenilgisiz lider mi tamamladin sanki. gotunde donu olmayan tipler terim'i savunuyor. bir maglubiyetle adamin parasini sorgulamayinmis. haspam. sanki onceden cok super top oynuyorduk da hirvatlara karsi kotu oynadik. mal geldiniz mal gidiyorsunuz.