bugün

genelde misafir kibarlık yapıp hepsini yemediği için bize de kalan yiyeceklerdir.
kısır listenin başında yer alır. ulan neden sıradan bir günde yapılmaz bu yemek. illa misafirin gelmesi mi lazım ? sevmem orası ayrı tabi.
ben bunları becerebiliyorum.
sucuklu makarna.
hazır mantı çorbası.
karpuz.
evde süt varsa dr. oetker cremole.
atalarımızdan gelen mantıkla umduklarını değil bulduklarını yerler.
kısır,patates salatası,mercimek köftesi,ıslak kek.
favori listem :
- frambuazlı tart -eğer tatlı seviyorsa -
- patates salatası
- paçanga böreği
- rus salatası ya da amerikan salatası

eğer yemeğe geliyorsa :
- soya soslu tavuk
- patates püresi
- kremalı mantarlı spagetti .
misafir gelince ben bile kendime şaşıp yapıyorum... ıspanaklı pasta, havuç tatlısı yaptım daha ne diyeyim.. laannn!!1 nasıl yaptım amk.
genelde psihalve, haluj, şipsi, velibah.
illa ki fantastik olacaksa;
yeşermiş mercimek çorbası.
tarifi de şöyle;
bildiğiniz mercimek çorbasını yaz sıcağında bir hafta dışarda bekletin. bilim kurgu filmlerinden çıkma bir görüntü ve koku elde edeceksiniz. tadını bilmiyorum, o yüzden hala yaşıyorum. *
kol böreği.
listeleri görünce hayallerde yaşıyor bazı ibneler* dediğim fantastiklikte yiyeceklerdir.
hangi hatun kişisi günümüzde yaprak sarması yapıyor la misafirine. bir kek nelerine yetmiyor. şahesen, öğlen ya da akşam çaya misafir kabul etmiyorum. zira çok zor geliyor. ancak yemeğe buyursun gelsinler. mönü hazır. et sote, pilav, zeytinyağlı fasulye, salata. içilecekse eğer, bir kaç da meze, kızartma, eroin, fava da eklenir. bütün bunları iki saatte ortaya çıkartırım. ama kimse gelip de bana iki yumurtayı bir bardak şekerle çırpacaksın diye tarif vermesin, çok zor iş kek kurabiye yapmak.*
Zaman alan yiyeklerdir.
Bir aralar, jambonlu portakallı ördek, pazı yatağında kuzu incik sarması gibi, alengirli, fantastik yemek yapma huyum vardı. Akşama kadar uğraşıp, pert vaziyette misafir karşılardım. Anladım ki gene leziz ama daha pratik yemeklerle hayat daha güzel. Atıyorum kiremitte balığı fırına, bol salata, birkaç meze, misss..
Pestilim çıkmadan, misafirleri bıcır bıcır karşılamak şahane.
onlar mutlu ben mutlu...