bugün

o kişiyi önemsediğini ve değer verdiğini gösteren bir sözdür.

böyle bir kişinin elini asla bırakmayın.
sizi düşünen ve sizi önemseyen kişidir.
eğer sizi düşünen kişi sizin gibi erkekse elin tutulmasına gerek yoktur.*
hayatın olmazsa olmazlarındandır. gönül dünyasının oksijeni.
(bkz: benim adam)
benim, herkese söylerim. eve gidince de geldim ben merak etme derim. duşünceli insanimdir vesselam.
(bkz: polis)

durun olum hemen celallenmeyin valla polis.

gece saat iki civarı, beş altı arkadaş pilavlı bir cemiyetten dönüyoruz. kakara kikiri yaparaktan dini sohbetimizi devam ettirirken "aoaooaavvvv" diye polis sireni öttü ve zınk diye yanımızda ekip otosu bitiverdi.

- gençler naapaysınız habu bu saatte?

+ eve gidiyoz abi, feyizli bir cemiyetten geliyoruz inşallah.

- kimlikleri göriyim.

amınakoyim hayatımda hiç kimlik taşımadım, hep de böbürlenirim bana kimse kimlik sormuyo diye. bu bir ilk.

- hımm sen geç sen de geç hımmmm.. senin kimluğun nerde lan?

+ yok abi evde unutmuşum valla.

- siz gidun, sen bizle gel.

+ abi allaşkına bırak evde ya valla gel beraber gidelim istersen. memleket trabzon'mu abi?

- he la nerden anladun?

+ bende trabzonluyum abi, amınakoyim o aziz yıldırımın ben! alanziyoya da hiç fırsat vermediler be aaabi.

- he la vallaha öyle.. neyse hade git sende, eve gidince ara hee, merakda koma beni. ehehehe

+ ehehe ararım tebi abim benim alemsin yhaaa.
laf olsun diye söylerim bazen. vedalaşırken aklıma estiğinden, pek önemsemeyin.
Eve biraksa daha makuldur.
Makul bir süre sonra aranmadığında kendisi arayıp "hayırdır" dediği zaman samimidir. Herkes der varınca ara diye.

Aramıyorum veya varamıyorum.. Ee?? Bakıyorum o da aramıyor nooldu hani arayacaktın başına bişey mi geldi nedir?! Diye.

Demek ki merak ediyor diye ya da gerçekten eve gittiğimi umursadığından değil laf olsun diye söylemiş, sahteci şirin..
Düşünceli biridir. Karşısındakini önemsediğini gösterir.
benimdir. hoş bazen sikine takmadığı oluyor. gerçi sevgili değiliz ama insan merak ediyor yinede.

böyle erkeklerin elini biraksanizda olur nasıl olsa her zaman evdeyim ben demiyorsunuz. çocuğa umut bari vermeyin.
ya annedir ya da erkek arkadaş.
(bkz: her insana lazım olan insan tipleri)
bende istiyorum. esmer favorim.
kafayı yastığa koyduğunuzda istemsizce tebessüm ettiren kişidir. anne, baba, sevgili, arkadaş, kardeş veya başka biri. varlığı güven verir, yokluğu çok acıtır. Böyle insanlar yok olmasın.
Muhtelen şimdilik seni düşünen kişidir.
işsiz güçsüz biridir. uzak mesafelerde anlarım ama şehir içi yolculuklarda "eve gidince haber ver" diyen bir arkadaşınız varsa -ki benim var- allah belanızı çoktan vermiştir.
annedir o anne.
biri bana bunu diyince gözümden kalpler çıkıyor resmen. bana göre güzel bir değer verme, sahiplenme belirtisi