bugün

oldukça işe yarayan, günümüzde geçerliliği bilim adamlarınca kanıtlanmış bir yöntemdir.
gelen misafirlerin ısrarlı 'okul nasıl?' 'dersler iyi mi?' tarzı sorularına, ve bu sorular dışında hiç konuşmadan geçecek olan akşama karşı göğüs germek için ideal yoldur.
misafir geleceği haberi alınınca usulca yatağa girilir, böylece dünyayla ilişki kesilir.
anne de gelen misafirlere 'bizim çocuk ta hasta, yatıyo' demekle görevlendirilir.
normal yurdum insanın yapması mantıklı en güzel eylemdir. bir girerken görürsün misafirleri, bir de çıkarken. * sonrada aa uyuyakalmışım dersin ve bir kabusta böylece geçer gider.
bu yöntemi uygulamaya geçiren bünye misafirlere ikram edilen pastalardan mahrum kalır tuvalete gitmek istese farkederler diye gidemez odasında esir hayatı yaşar sonradan ortama girip uyuyordum demeye çekinir pişman olup gitmelerini bekler.
misafir neyse de misafir geldi kalk kalk diye koşa koşa odaya gelen anneden bir koruma yöntemi olmalı.
misafir çocuklarının odaya dalıp sizi "uyandırmasıyla" son bulan hadisedir, çocuklar dövülmelidir.*
evde varsa çocuk yegen kucaklanıp -ben bunu bi yatırıp geleyim- deyip geri dönmemektir.