bugün

(bkz: Esmiyor)
Evden çıkmama neden olacak bir şeyin olmaması.
bomba patlayabilir ve sıcaklar.
Uyumanın , dışarıda gezmekten dağa zevkli olması.
param yok. valla param olsa çıkarım gezerim tozarım arkadaşlarıma bişiler ısmarlarım.
kalabalık mekanların zevk vermemesi. arkadaşların mal olması.
Çünkü karnım ağrıyor.
Çıkmak için bir sebep olmamasıdır. Bencil, çıkarcı, ağzından çıkanı kulağı duymayan, sen kelimelerini söylerken kırılır mı acaba diye düşünürken, insanların senin kalbini param parça ettiği insanlarla konuşmak istemeyen, insan beyanıdır.
Kişi asosyal olabilir. Canı dışarı çıkmak istemiyor olabilir. Dışarıda rahat hissetmiyor olabilir vs vs.
Misafirler var evde ve de yarın sınavım var. Adam gibi oturup çalışıcam. Dışarısı da neymiş tehh.
evde kimsenin olmaması.
Sınırlarımı zorluyorum. Ders çalışmak için kendimi zorluyorum daha sıcaklar olucak o an ne bok yicem diye kendimi frenliyorum iyi de yapıyorum günden güne hedefe bir adım daha yaklaşıyorum bu da beni güçlendiriyor heveslendiriyor.
herkesin dışarda olmasıdır. herkes gibi yaşamıyoruz. hedeflerimiz var çalışıyoruz.
bıkkınlık sendromuna yakalanıp dışarıda ilginç şeyler olduğu gerçeğini göz ardı etmektir.
filistindeki çocuklar için ölüm olsa gerek. gerçi evlerinde bile oluyorlar.

benim içinse alnımdaki iğrenç yara. gerçekten iğrenç ancak ölüm kadar korku verici olmasa gerek.
üzerine giyecek bişeyin olmamasıdır.
dışarının sıcak veya soğuk olması. Arkadaşın olmaması. Bilgisayara bağlanmak...
oruçtur ramazan bitsin kimse tutamaz beni bunaldım artık yeter.
Bileği incitmektir. Kolun ağrımasıdır. Baş bile ağrımaktadır.
çıkacak yer olmamasıdır.
Sıcaklığın 40 derece olması.
evcimen olmak, evde olan rahatlığı hiçbi yerde bulamamak.
paran yoktur. bu sıcakta dolmuşlarda ezilmek istemezsin. yani araban da yoktur.

oha fakirim.
eğer antalya da yaşıyorsanız sebebi sıcaklardır.
çıkmak için neden olmamasıdır. yemek eve gelebiliyor. arkadaş eve gelebiliyor olmadı telefondan konuşuyorsun, oturup günde 1 sezon bitirme fikri hiç fena değil, niye çıkalım?