bugün

Kiminin sonu malesef çok hazin oluyor.
"Kız babası olmayı çok isterdim" diyen erkekler, "ayyy inşallah bir kızımız olur yaa" diyen çiftler.. gerçekten kızınız olduğunda onu sevin ama sevginizin esiri etmeyin, aşırı koruyucu davranıp boğmayın. Yaşamasına müsade edin. Edin ki hayatı dışarıda ararken sizden uzaklaşmasın. Uzaklaşayım derken kaçmasın. Kaçıp da itin köpegin oyuncaği olmasın.
Koruyacağım derken evladınızı kendinizden soğutmayın.
Bir tanesi bizim komşu kızıydı. Evlendiler ve çocukları oldu.
Ama herkes böyle şanslı değil. Bazıları da pavyona düşüyor.
Yürek. Tanrı vergisi.
Nasıl cesaret edip kaçtıklarını merak ettiğim kızlardır.

Karanlıkken sokakta tek başıma yürümeye korkuyorum lan insanların olduğu yerden gitmeye çalışıyorum.

Yürek mi yediniz?
kardeşim de bu gruba dahil . bi iki saatliğine kaçıp gidiyo . başına bi iş gelicek bakalım bigün hayırlısı .la bari kaçıyon gelme amına koyim bi daha bu eve .
nereye giderse gitsin sonu 'pişmanlıktır'. * *
(bkz: ünlü olmak benim yatak odamdan geçer)
hangi eve doğru yol aldıkları önemlidir.
(bkz: bırakın efenim huzur bulsunlar)
belki de okumak için kaçmıştır hemen hince düşünceler gelmemeli akla.
ergenlik döneminde gösterilmesi gereken anlayışı ailesinden bulamamış, bundan faydalanacak bir kaç kişi ile tanışmış kızlardır. yazıktır çoğu ya isteyerek yada istemeden küçük yaşta cinsel birliktelik yaşar sonrası malum.
okumasına izin verilmediği için isyan eden, bu yüzden de şehir dışında bir üniversiteyi tercih eden kızlarımızdır.
(bkz: yağmurdan kaçarken doluya tutulmak)
kara kaşa kanan ya da kara bahttan yanan zavallı kızlarımızdır.
seda sayan ın marifetmiş gibi, evden kaçma anılarını anlatmasının etkisi ile sayısında artış olma ihtimali olan kızlarımızdır.
Üvey babasının tecavüz edip dövmesi sonucu evden kaçanlar vardır ki, malesef bunlar da kötüyola düşerler genelde. Yazıkdır günahtır.
"anam saçımı çekti", "babam ağır söz söyledi", "kardeşim tokat attı", "abim dövdü" diye ottan poktan nedenlerle evi terkeden, karşığında güzel ve rahat bir hayatın onları beklediğini zanneden kızlardır. çoğu işlerini garantiye alıp önceden işi pişirdikleri sevgililerine kaçarlar. çogunun da yaşı küçük ve reşit olmamışlardır. buhranlı aylarını sağsağlim atlatamayıp kendilerini olmadık yerlere vururlar. sonu çoğunlukla pişmanlıkla biter. kendilerine ve hikayelerine kadın programlarında rastlanır.
(bkz: serap ezgu ile biz bize)
(bkz: naciye)
en kısa zamanda evlerine dönmesi gereken kızlarımızdır. toplumun daha duyarlı olması gerekir.
yetmisli yillarda, film artisti, fotoroman yildizi olmak icin, seksenli yillarda ise model, manken, popcu olmak icin kacmislardi.
doksanli yillara geldigimizde ise en cok etkilendikleri "televole" kulturunun bir parcasi olmak icin. ikibinli yillarda yani gunumuzde ise genellikle (bkz: tore ve namus cinayetleri)nden kacip canlarini kurtarmak icin kaciyorlar.
hepsinin ayrı ayrı acıklı hikayeleri olan talihsiz kızlardır.
(#132288)
genellikle pavyona düşmüş kızlarımızdır * evden kaçıpta yapılan tek olumlu iş koca bulmaktır.