bugün

elde bunlar var demissin ama kek yapmak icin butun seyler var orada. hatta fazlasi var bacim.
5 yumurta, 1 su bardağı süt, 1 su bardağı toz şeker, 1 çay bardağı sıvı yağ, un ve kabartma tozu kullanılarak şahane bir kek yapabilirsiniz, dilerseniz kakao ekleyerek kakaolu da deneyebilirsiniz.
ilk önce şeker ve yumurtayı mikserle köpürene kadar çırpacaksın daha sonra un ve kabartma tozu hariç tüm mmalzemeyi çırptığın karışımın içine döneceksin

Daha sonra bir miktar un koyup, kabartma tozunu unla karıştıracaksın, şimdi tüm unu karışımın içine koyup çırp ve yağlı tepsiye dök

Bitti ^_^.
En sevdiğimiz kupayı alıp içine bir yumurta, çeyrek muz, 2 çilek, 1 kaşık yulaf kepeği koyuyoruz ve karıştırıyoruz. sonra 10 dk mikrodalgada pişiriyoruz. heM yapılışı 15 dk sürüyor, hem sağlıklı hem de minik olduğu için fazla kaçırma riski yok. casstiel'le yemek tariflerinin sonuna geldiniz...
oha kek.
görsel

Buraya da yollayınız.
Edit: unsuz kek için nişasta kullanabilirsiniz.
Cayin yaninda yapayimda yesek dedim evde un yok bunun yerine kullanilacak bir sey de yoktur heralde. Vazgeciyorum o zaman yapmaktan.
su anda en fazla domestoslu hobby sabun keki yapabilirim. isteyen olursa da uzerine biraz head and shoulders sıkarım ama çok değil. dibinde biraz kalmış.

afiyet olsun...
yapmissin iste, daha ne kadar olucak. valla canim cekti. nefis gozukuyor.
Abla onlar kek malzemesi zaten.

Tabi yinede sen bilirsin.
Yumurta ile aran çok yoksa 2 yumurta da yeter ben 2 yumurtayla yapıyorum. 2 yumurta ve 1 su bardağı şekeri çırpma kabında beyazlayıp, köpürenr kadar çırp. Sonra üstüne 1 su bardağı sütü ve yarım su bardağı sıvıyağı ekle ve tekrar çırp. Unu kabartma tozunu, kakaoyu ve vanilyayı eleyerek karışıma eklersen daha güzel olur. Unu ben göz kararı koyuyorum ne çok katı ne de çok sıvı olacak orta kararını sen zaten unu ekledikçe bulursun. Şimdi tepsini yağla ve biraz da un serp karışımı 150-180 derece arası sıcaklıkta önceden ısıtılmış fırına ver. Kekin alttan üstr doğru pişerse güzel kabarır içi sönük kalmaz. Istersen bir de çikolatalı sos yap tadından yenmez. Onun içinde gerekli malzemeler 1 bardak süt,3 yemek kaşığı şeker, 1 yemek kaşığı sıvı yağ ve kakao hepsini kıvam alana kadar tencerede pişiriyoruz soğuduktan sonra kekimize döküyoruz afiyet olsun *
Geçen revani yapmak istedim. irmik yerine öğütülmüş arpa koymuştum. Napim ya çok benziyorlar tadıda aynıydı üstelik.