bugün

kafa dinlemeye ihtiyacı olan yazarın laptop ışığında oturmasıdır. 05.00 te otobüsten inip evin önünden geçecek arkadaştan saklanmaktadır.

pringles film izler.

arkadaş: kankaaa, olum sana anlatmış mıydım?
pringles: hangisini?
arkadaş: oğlum bi kız düşürdüm, akıllara zarar.
pringles: hmm nerde?
arkadaş: oğlum geçen gidiyorum bizim dükkana iki tane norveçli. ıvır da zıvır, ıvır da zıvır.
pringles: hmmm.

10 dakika sonra.

arkadaş: kankiiiii, gel gel şu motora bir bak. tek teker arif lan bu.
pringles: tamam yavru bakarım birazdan dursun orda.
arkadaş: kanki gel iki dakka ya.
pringles: dur bi sn.
arkadaş: kankiiiiiii.

10 dakika sonra.

arkadaş: kankiii, acıktım ben yaa.
pringles: alırız şimdi bir şeyler.
arkadaş: kanki hadi gidip çorba içelim.
pringles: olum ne çorbası, dur film izliyorum, bitsin yaparız bir şeyler.
arkadaş: hadi kankiiii, gidip iki ezo içelim.
pringles: hay amk senin, piç ettin filmi.

---

pringles sözlükte.

arkadaş: kankiiii, hadi çıkalım gezelim biraz yav.
pringles: olum manyak mısın? saat sabahın 5'i.
arkadaş: hadi kanki iki tur atalım.
pringles: olum bi git işine.

--- * *
ışıklar kapalı tutulur, misafir kapıdaysa adımları ses çıkartmadan atmaya çalışılır, müzik çalıyorsa kapatılmaz, kapalıysa açılmaz, telefon sessize alınır, sabit telefon varsa fişten çekilir, msn meşgule alınır, laptopların kapağı indirilir, monitör varsa kapatılır, ocağın altı kapatılır, açık su varsa kapatılır, ne zaman gidecek diye beklenir.

paranoyaklığa sebep için (bkz: ısrarla zile uzun uzun basan yüzsüz davulcu)
bilgisayarın ekranını en düşük seviyede çalıştırmayı , kulaklıktan müzik dinlemeyi ve klavyeye nazik davranmayı öğretir.
ısrarla çalan kapıyı açmamak.

(bkz: ben aslında yoğum)*
genelde başarısızlıkla sonuçlanır. Ya tam telefonun fişini çekecekken telefon çalar ya da ayağınızı sandalyeye çarpar ve bağırırsınız. Sonuçta o kapı açılacaktır.

(bkz: tecavüz kaçınılmazsa zevk almaya bak)
kapı çaldıktan sonra evin içinde terliksiz olarak ve parmakucunda yürümek.
maddi sıkıntılar çektiğimiz günlerde davulcunun her gelişinde uyguladığımız eylem. şerrefsiz almadan gitmezdi. kapıyı öküz gibi çalardı açana kadar.

şimdi de her bayram gardımı alıyorm gelsin diye, teğet geçiyor. içimde kaldı yemin ederim.
maddi sıkıntılar çektiğimiz günlerde davulcunun her gelişinde uyguladığımız eylem. şerrefsiz almadan gitmezdi. kapıyı öküz gibi çalardı açana kadar.

şimdi de her bayram gardımı alıyorum gelsin diye, teğet geçiyor. içimde kaldı yemin ederim.
Tv ve ışıkları kapatmak.