bugün

ücreti neyse verir bileğimizin hakkı ile bekar takılırız parası ile değil mi? evlenmek istemeyen insana bu şekilde baskı yapmak iyi sonuçlar doğurmuyor. sokaklar genç yaşta dul erkek/kadın kaynıyor alayı toplum baskısına direnememiş tipler.

edit; ayrıca ikili ilişkilere de zarar vereceği çok aşikar örn; evlilik manyağı karşı taraf erkek/kadın şu teklifi dahi sunabilir, madem evlenmiyorsun o zaman vergimi sen ödemek zorundasın gibi:) bu nedir abi şimdi düzenli olarak 2 kişilik vergi mi vereceğiz.
evde kalmak ne demekse ne kadar nahoş bir kelime.
evlenmek istemeyen ya da evlenemeyen denmeli ve herkes evlenmek zorunda da değil. adam gay ya da kız lezbiyen zorla evlendiriyorlar. ne biliyim ya da evliliğe hazır değil. resmi seks yapmayandan vergi alacağız gibi birşey. bekarlardan vergi alınacağına evlenenlerin harcamalarından ötv, kdv almayında niyetinizin sahihliğine bakalım.
Mantıken evde kalma vergisi getirilirse bunu sadece birisinin ilgisini çekemeyen vasıfsız insanların ödemesi gerek, zira ben evde kalmadım, evlenmeyi tercih etmiyorum gün gelir evlenecek değerde birisini bulursam evlenirim. Ruh eşimi bulamamış olmam, cezalandırılmam için bir sebep olamaz.
aralarında bulunduğum 35 yaş üstü kesimi endişelere sevk etmiştir.

(bkz: işte şimdi zıçtık)

25 yaşını geçmişlerden senelik olarak üstüne koya koya ceza kesseler evin üstüne ipotek koyarlar lan..