bugün

Dünyanın en trişka işlerinden biridir. Fazla söze gerek yok gibi.
Ben beslemeyi düşünüyorum ama normal balık değil böyle egzotik balıklar. Hatta akvaryumu büyük alıp içine kütük, ot gibi materyallerle süslemek istiyorum. Bakalım.
Hafta sonundan itibaren yapacağım şey.

Köpek istiyorum pahalı onu geçtim evde kedi köpek beslenmez diyor bizimkiler.
Her yere tüyü dökülür kokar vs.

Düşününce ben de istemiyorum, dışarıda sevmek iyisi.

Ama balıklar sevilmiyor ki?
Ablamın var 1 yıl yaşayabilir dediler 2 yıldır yaşıyor sevgiyle besliyor galiba ben de arada yapacaklarımı anlatıyorum.
kendinize baktığınız gibi bakmanız gereken bir şey. başka türlü hayvanlara eziyet çektirmemek lazım.
gereksiz bir eylem. hobi ya da fobi.
evde herhangi bir canlının beslenmesine karşıyım.
orası ev yahu.
sizin gereksiz egolarınızın kurbanı olacak hayvanların hapis alanı değil.
şu insanları anlamıyorum.
hücrelerine birde yancı alıyorlar.

önceden çok evcil hayvanım oldu. kedilere köpeklere doğum filan yatırdığım var. devasa akvaryumlar. hatta timsah. bildiğiniz timsah.

ama çooook boş, faydasız ve amaçsız bir uğraş.

kurtulun şu ağustos böceği sendromunuzdan amk.
Uğtaştırır biraz.

Yemi suyu oksijeni derken bide bakmışsın suyun üstünde ters yüzüyor.

işin acı tarafı çöpe atma kısmıdır.
Forumlardan balık hakkında bilgi almadan yapılmaması gerekir. Dayanıklı türlerle başlanıp, mutlaka filtrasyon malzemeleri edinilmelidir.
büyük bir hevesle baslanan ama belli bir süre sonra sıkılıp arka balkona atılıcak nice akvaryumlara sebep olacak hobi.
dikkat ve bakım bilgisi gerektirir.
başlarda akla yatmasa da sonraları bağımlılığa dönüşen hobidir. illa ele alıp sevmeye gerek yokki uzaktan uzağa sevmek daha iyi. en keyifli tarafı da 20-30 yavru vermeleridir. pintiricik, kımıl kımıl canlıların büyüyüp balık olduklarını görmek insanı duygulandırıyor. efkarlandım bak yine.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar