çok daha beteri için : (bkz: akasya duragı izleyen ev arkadası)
bende bir eksiklik mi var acaba? ben niye izlemiyorum? sorularını kendinize sormanıza neden olabilir. size tavsiyem sakin olun, derin derin nefes alın ve arkanıza bakmadan olay yerini terkedin. artık o arkadaşınız değil beyni yıkanmış bir zombi, onun için üzülmeyin.
daha da kötüsü var eve geldiğinde arkadaşını yaprakdökümü izlerken bulmak . hemde mısır patlatmış zaar.
askerde sadece bu dizinin izlendiğini fark etmekten daha iyi bir şeydir.
gazinoda akşam iştimasından önceki tek eğlencedir bu dizi öyle ki psikopat gibi izlerler bu diziyi, gözlerini bir an bile ayırmazlar ekrandan, başlarda sevmesen de sende git gide bağımlılık yapar ayrılamazsın ekran başından.
(bkz: rüyalarına girer dikkat et)
kendisiyle arkadaşlık edilmemesi gereken zattır. yahu dizi izlemek kadar büyük bir aptallık olamaz , hadi kaliteli bir yabancı dizi olursa tamam , dil gelişimi açısından işe yarar. lakin Türk dizilerinin insanı meşgul etmekten zamanını çalmaktan başka yaptıkları bir şey yoktur. Yurdum insanı , özellikle yurdum kadını bunun farkına varmalıdır , biri uykudan uyandırsın bu ülkeyi. tamam annelerinizi bu alışkanlıktan vazgeçirmekten başlayın.
insan üzerinde tarifi imkansız acılar bırakır.siz yıllarınızı beraber geçirdiğini arkadaşınızla ilginç sohbetler edip, değişik coğrafyalardaki insanlar üzere tespitlerde bulunup muhabbetinize muhabbet katarken herhangi bir akşam kendi bilgisayarınızda takılırken ilginç seslere kulak verip sorarsınız.

+ ne izliyon lan ?
- dizi.
+ ne dizisi o ?
- arka sokaklar..
+ ... (derin bi sessizlik )

yaklaşık 2 saat sonra ;

- 227. bölümün sonu.
+ lan o dizi o kadardır sürüyor mu ?
- ne bilim olm ben çekmiyorum ya
+ olm sanki ezelden beri varmış gibi :s
ve insanın bunca yaşadığı yılı gözünün önünden geçirmesine sebep olan durumlar başlangıcıdır. buradan dizi yönetimine sesleniyorum ! 8 bilemedin 10 değişik senaryo ile bu kadar yıl bu diziyi nasıl yapmayı başardınız ? bir allahın kulu da çıkıp ! "lan ne sikimsonik dizi yapıyorsunuz bırakın artık" demedi mi ?

bir gün herkes arka sokaklar izleyecek...

edit: imla