bugün

bonzai içmek de esrarı bıraktırıyor.
osmanlı imparatorluğu'nun en büyük gelir kalemlerinden biriydi kenevir ticareti...tabi o zamanlar "tu kaka" denmediği için herkes kafa güzel takılıyordu.
ikinci en büyük gelir kalemi ise afyon...( bildiğin haşhaş)
Bir ergenin ya da keşin ''aynen abi ya'' diyeceği iddia.
Esrarın içkiden çok daha ucuza gelmesi sebebiyledir.
Gerçi artık piyasada esrar da kalmadı, en hafifi skank'tan başlıyor.
Ben de bir arkadaştan duydum.

(bkz: bir arkadaşım ekolü)
bir arkadaşımın arkadaşının arkadaşı içiyor bu boku....nasıl pis nasıl iğrenç bir kokusu var anlatamam...yanında da bira içiyor zındık mendebur köpek...hem sulu hem kuru çekiyor her gece her gece....
Bilemem ama esrar bağımlılık yapmiyeeh diye dolaşanlarin hali içler acısı. Bence içemiyorlardır alkol vs. Kafaları zaten bir milyon oluyor. Vücuttaki şekeri attığı için dana gibi aciktiriyor. Dana gibi kola dikiyorlar kafalarina . Iyi halt etmiyorsunuz . Ileride ne saçınız kalacak ne dişleriniz. Mosmor ve küçülmüş gözlerle hem de iğrenç kokarak yaşamanın mantığı ne olabilir bilmiyorum. Bu kadar mı korkuyorsunuz hayattan? Gerçeklerden? Yüzleşin bununla. Ben korkak mıyım? Diye sorun kendinize.
Alkol bağımlılığı paran olduğu müddetce devam eden bir şeydir. Paran yoksa içmezsin ama alkol dışındaki meretler paran yoksa da para buldurur bir şekilde öyle ya da böyle kendisini içirir. Alkolden başkası yalan arkadaşlar yok ot uyuşturucu değil o sigaradan bile zararsız falan demeyin hiç. Herkes sadece otta kalmıyor onun devamı geliyor farklı maddeler deneniyor bir şekilde.