bugün

bazı malaklara göre espriyi yapanın dinci olmasıyla ilgili durum.
(bkz: göt olmak)
ya yapanın ya da ortamdakilerin salak olduğunun göstergesidir. kimse gülmediyse bir sorun var demektir çünkü.
bir de benim gibi espri yapıldıktan sonra herkes gülüp sustuğunda tam da sessizlik olduğu anda gülenler varsa *,bilirler ki yaptığı espriye gülünmeyen adamdan farkımız kalmaz, düştüğümüz durum açısından yani.
devreye giren "hani var ya ..." açıklamasından sonra eğer ki insalar gerçekten espriyi anlamamışsa ihi ihi gibi sahte gülücükler atarlar, anlayıp da gülmemişlese sen bu işleri bırak dostum sana bakkal dükkanı açalım der gibi bakarlar.
-...adam da tabi bunun üzerine demiş ki "yer misin yemez misin?". Ahahaha uhaha!!
-?!!?!!
-ıııı... tabi bunu ben pek anlatamadım. Rıza abi anlatmıştı bana, ondan dinleseniz yerlere yatarsınız da tabi şimdi ben vurguyu pek veremedim. Ondan şey oldu...
-?!!!
-Ühüüüü. Topsunuz ulan hepiniz. insan bi tebessüm eder bari Ühüüüüü....

şeklindeki versiyonlarla karşımıza çıkabilen durumdur.
(bkz: cem özer)
matematiksel olarak yanlızken yapılan espiridir aynı zamanda..
evdeki ahalineden birinin sıkca düştüğü durum
ve yaptığı yorum
-hocam siz ne anlarsınız kalitem yüksek benim
-??
soğuk olanları anlıyorlarda neden kalitelileri anlamıyorlar diye sitem ettiğim durumdur.misal:
ing dersinde gelecekte neler olabileceği hakkında sohbet edilmektedir.konu yiyeceklerdir.ortak karar gelecekte yiyecekler yerine haplar olacağıdır.bunun üzerine şahsımız:
-"desenize gelecekte hepimiz torbacı olacağız."demiştir.
tabi sınıfta çıt bile yok.hepsi suratıma balık gibi bakıyor.tamam siz boşverin deyince arkadan biri bayağı komikti diyor ve sınıf yarılıyor. be mnagodumn sen espiri anlama kıtıysan ben ne yapayım?

(bkz: sözlük bir el at ya)
herkesin espri anlayışı farklıdır. bundan kaynaklanıyor olabilir ya da espriyi yapan kişi çok yeteneksizdir bu konuda. acilen başka alanlara yönderilmelidir.
15 kasım 2009 tarihli medya kralı'na katılan erdil yaşaroğlu'nun sıkça içine düştüğü durum.
espri tekrar yapılır, yeniden kimsenin gülmemesi halinde ortamdan uzaklaşılır veya konu değiştirilir.

- ne var olum niye gülmüyorsunuz
+ ????
- bence komikti tamam mı.
+ peki.
- taa...
zekice bir espri yapılmışsa ortamdaki insanların zeka seviyelerinin sizden düşük olduğunu gösterir.
yaaa burda gülünecekti ama diyerek aptalca bir kapristen sonra bir kaç zoraki gülme hadisesinin yaşanacağı durumdur.
kendinizi azıcık gereksiz hissettirir, hayattan soğutur.
(bkz: espriye gereksiz anlam yüklemek)
- adam gülmüş, koklamışlar. ahahaaaaa.
+ abi maçı seyrettin mi delirdim ya.
- bigün nihat doğan asansöre binmiş... ahaha.
+ yok olum, bu hakemler top top.
+ dinlemiyor beni, ühüüü.
göt olunur.
(bkz: şimdi anlatınca komik olmadı tabii)

budur.
göt olmanın en acı şeklidir, arkanıza bakmadan topuklarınız kıçınıza değecek şekilde ordan uzaklaşın.
Çok acı ve utanç verici bir durum. Böyle hafif bir sırıtma oluyor ama sonra kıpkırmızı kesilip başka konuya atlamaya çalışıyor insan. Düşman başına.
görsel
hemen konuyu başka bir konu ile bağlayıp biri konuşmaya dahil oluncaya dek bunu devam ettirmelisiniz. eğer ortamda bu durumunuzda size yardım etmek yerine sizin daha da zor bir duruma düşmenizi isteyen bir piç var ise işiniz çok daha zordur. konuyu uzattığınız süreci içgüveysinden hallice bir espri ile sonlandırmanız gerekecektir. bunu yapamayacak seviyedeyseniz espri de yapmayın.
en iyisi espriyi anlayana yapmak. evet.
güncel Önemli Başlıklar