bugün

tam başlık "eski sevgilinin yazdığı her şeyi üstüne alınan eski sevgili" olacağıdı ama karakterine soktuğumun moderasyon kazığı işte.

düne kadar cep telefonu, bilgisayar yokken sevgiliden ayrıldığın zaman en fazla evinin, okulunun önünde bekler, müsait anda lafını sokar giderdin ya da arkadaşlarıyla haber yollardın ya da en fazla bir mektup yazıp sıçar sıvardın. hatta bunları yapmaya gerek bile duymazdın. ilişki biter, tak sepeti koluna, herkes kendi yoluna deyip yaşar giderdin.

bugün internette herşeyin herkes tarafından görülebildiği sayfalarda sürekli aşk ya da laf sokma sözleri havalarda uçuyor. ayrılanlar, birleşenler, dargın olanlar, aldatılanlar hemen ya facebook'ta durum güncellerler, tweet atarlar, bloglarında yazarlar.

yalnız ortada şöyle bir sorun var; eski sevgilisini sevse de sevmese de, özlese de özlemese de takip eden eski sevgili, kendine yazılmış bir şeyler arar. kendisine yazılmamış olsa bile üstüne alınır. bu da eski sevgiliyle iletişime geçmek için bahanedir. hayır, senin için yazmadım desen bile inandıramazsın. neden üstlerine alınırlar onu da bilmiyorum açıkçası. bu bir tek kendine duyulduğu sanılan aşk, özlem, nefret güveni nerden geliyor acaba.

diğer insanları bilemem ama ben bir ilişki sonrasında o kişiye ithafen hiçbir şey yazmam, laf sokmam, özledim demem. illa aşk adına bir şeyler yazacaksam da, kendimi soyutlayıp genelleme yaparak yazarım. bir tek kişiye yazmak demek, sürekli o kişiyle yaşanılanları düşünüp acı çekmek, özlemek demektir. tamam mazoşist olabilirim ama o kadar da değil.
deli gibi sevdiğinden haberinin olmaması.
ESKi SEVGiLiNiN HALEN YAZILANLARI OKUYOR OLMASINDAN KAYNAKLI SORUNDUR. HALBUSA OKUMAMAK EN DOĞRUSUDUR.
BiR TIK UZAĞIMDASIN HÜSNÜ. *
(bkz: böyle şeylere gerek yok mike)
eski sevgilisine saplantılı bir duyarlılık geliştirmiş ve terkedilmiş yanlış sevgilidir.
(bkz: benim o)

bir zamanlar alınıyordum. alınganlık gösteren insanlar sürekli üzülmeye mahkumdurlar. neyse ki o psikolojiyi attım ve şimdi gayet mutlu ve huzurluyurm.
Ilk zamanlar hangi insan evladi almaz ki ? Bana mi saydirdi, beni mi ozledi, du bakim yazmis!