bugün

nefretini bir şekilde azaltmak kendini tatmin etmek için uygulanan davranış,muhtemelen bişileri yedirememiştir..
ona duydugun öfkenın bastırılmasına yardımcı olan eylem. yırtmak bile umursadıgını gosterir. en iyisi boşver gitsin. *
evet bugünde sol tarafa bir eski sevgili* başlığı gelmeden gün tamamlanmadı yarabbim çok şükür. benim önerim yırtmayın arkadaş negatifleriyle beraber yakın -gerçi teknoloji ilerledi dijital devrindeyiz- ya da en son kopyasına kadar silin. bu arada yakıyorsanız kendinizi de yakın, kopyaları siliyorsanız arada kendinizi de formatlayın. bir daha eski sevgili diyemeyin ve başlığını açamayın**
yırtarken kafasını boyundan ayırarak yırtıyorsa geber pislik
burusturup çöpe atıyorsa yüzünü bile görmek istemiyorum`
yakıyorsa benim için sen diye biri yok`
ucak yapıp atıyorsa elimi sallasam ellisi
üzerinde dart oynuyorsa allah belanı versin
yırtarken gayet sakinse büyük bi ihtimal foto kotü çıkmıştır. yenileriyle değiştirmek üzere yırtma eylemine girişir.
biraz eglenceli ve romantik bir yırtma olayı olması ısteniyorsa kırmızı şarap iki adet mum eşliğinde anılarla vedalaşmak küllerinide denize savurmak sevgilinin öldugunun kanıtıdır.
bu davranış bir hırstan ileri gelir. ya söylenememiş bir söz yada sindirilememiş bir davranış söz konusudur. ama en güzeli hiç hırs yapmamak, anılara dokunmamaktır, ki gün gelir insan anılara ihtiyaç duyar.
gereksiz bir davranıştır. asıl iş, sevgilinin fotoğrafını yırtıp atmak değil, sevgiliyi yüreğinden söküp atabilmektir. yoksa, fotoğraf yırtmışsın, duvarlara kafanı vurmuşsun hepsi boş..
bir süre sonra pişmanlık hissettirecek bir fiildir.özel durumlar dışında, bitmiş de olsa hatıra olarak kalması tercih edilesidir.
sonrasında pişman olunacağı muhtemeldir.
(bkz: eski sevgilinin resmini yıkamak) * *
resmini yırtmak unutmaya çare olsaydı, günde bin tane bastırıp, yırtacak çok kişi olurdu.
hiç birşeyi değiştirmeyen eylemdir, beyhude bir çabadır. birlikte geçirdiğiniz anlar gözünüzün önünden gitmemişse hala, uyurken bile onu düşünmeye devam ediyorsanız, kalkınca ilk iş ondan mesaj gelmişmi acaba diye telefona sarılıyorsanız, gittiğiniz yerlerde onu hatırlatan birşeyler buluyorsanız hala ve gezdiğiniz o yerlerde gezen çift gördüğünüzde içiniz acıyorsa... resimleri yakmanın, yırtmanın, geri dönüşüm kutusuna yollamanın falan bi faydası yoktur. birlikte aylar geçirdiğiniz evide yaksanız pek birşey değişmez. beyninizde yaşadıklarınız zaten film şeridi gibi saniye saniye durmaktadır.
yeni bir ilişkiye yelken açan insanın, biraz kalbi yanarak, gerçekleştirdiğidir.
daha dün "abi çok seviyorum ayrılmak istemiyorum" diyen sen değilmidin lan dönek lafının kullanımına en uygun durum. (bkz: 180 derece dönmek)
o değil de benden almış olduğu 2 adet farklı vesikalığı ne etti diye düşünüp duruyorum arada sırada (büyük ihtimal 60 parçaya ayrılıp bol kedili çöp kutunsunda yerini almıştır.) lazım oluyor, yeni fotoğraf çektirtmek de öğrenci bünyesine ters bir durum. madem ayrılınıyor yırtma git götür teslim et gerçek sahibine arkadaşım. akbil için gidip 6 adet vesikalık mı çektiricem senin yüzünden!
yenisi bulunduğundan eskisinin hükmü yoktur durumu.
resimleriyle birlikte hayatından çıkarılmasında, kesin kararlı kişi eylemidir.
Akabinde sakince cama/balkona çıkıp derin bir nefes almayı,duşla rahatlamayı ve en kısa zamanda arkadaşlarla kafa dağıtmayı gerektiren eylemsidir.
Hocam sakin olun derin nefes alın sonra * koyun g.tune gitsin efenim.
daha etkili çözüm için: (bkz: eski sevgilinin fotoğraflarını yakmak)
(bkz: eskidendi o)
şimdi hard diskten siliniyor.
keremcem, serdar ortaç vb. şarkıcıların klibinde görülmesi mümkün olan eylem.
Yırtan kişiye iş yükünden başka bir şey getirmeyen eylem...
insanın ömründen ömür alan fiili şeydir işte.
kalbinize karşı cesaret eylemidir.çoğu zaman başarılı olamazsınız.sevgili eski olmuşsa o fotoğrafın bir anlamı kalmamış demektir.
kişiden çıkartılamayan hırsın kağıt parçasından çıkartılmasıdır.