bugün

saplantılı bir hafızanın eseridir. ' kız gitti! çekip gitti ve ardında en ufak iz bırakmadı! toparla artık kendini, hayat devam ediyor! ' diyen beyni duymazdan gelmektir.
benimle doğmuştu 12.11.2007
benden sonra öldü 26.07.2008..
sadistlikle eş değerdir. sebebi ise, sadece kendinize zarar vermekten başka bir halta yaramaz bu "unutmamak".
aradan çok zaman geçmişse kişiyi şaşkına çeviren olaydır.

şahsen birkaç gün önce arkadaşıma gidip, "sen şu ayın şu tarihinde doğmuştun demi?" dedim o da hayır ben o tarihte doğmadım deyince, beni keklediğini düşünüp ısrar ettim. sonra ciddi olduğunu anlayınca yanlış hatırladığımı düşünüp diretmekten vazgeçtim.
2 gün sonra bir doğum günü kutlaması sebebiyle aklıma geldi sözlük.
o tarih eski sevgilim doğum günüydü.
aradan yıllar geçmiş, ben onu bile unutmuştum halbuki. ama aklıma doğum günü kazınmış, garip. şaşırdım.
o gün için kimselerin aşkına yapmadığınız bir şeyi yapmışsanız eğer, unutulmaması doğal olandır. insan kendine şaştığı bir günü kolay kolay unutamaz.
aramak istemediğiniz bir insanı rehberinizden silseniz de telefon numarasını ezbere bilmektir, sinir bozar. ben sırf bu yüzden numarayı çevirirken içimden sürekli 'kırk bir kere maşallah kırk bir kırk bir ' diyorum bir yandan da 'üç yüz beş yüz üç beş yüz' temposu tutuyorum ki kafam karışsın.Geleceğe yatırım yapıyorum böylece. Doğum günleri için de bunun gibi başarılı bir yöntem geliştireceğim

Not :işe yaramıyor.
tamamen beyinsel bi ifadedir. nasıl ki bi insanı, olayı, durumu unutmak ya da unutmamamak kişinin elinde olmayan bi durumsa o zatın doğduğu günü unutmamak da istemdışı bi olgu olabilir. fazla anlam yüklenmemelidir.
kendisinide unutamadığını göstermektedir.
yapılmaması gereken bir inceliktir. gereksiz imalara ve saçma muhabbetlere ebe olabilecek tehlikeli bir durum.
sadece lafta eski sevgilidir.
eski sevgiliden hala bir umudu olan umutsuz aşıkların iple çektiği için unutması imkansızdır.
12 ağustos gibi mesela...
Çok büyük bir hata olduğunu eninde sonunda anlamak, ezikliğe davetiye çıkarmak.
Kutlanıyorsa hala aşk için ümit var sinyallerini veren hareketlerdir.
her zaman aklının ve kalbinin bir köşesinde yer alan sözde eski sevgilidir. bir hafta öncesinden insanı düşündürür kutlasam mı diye? yedirir bitirir insanı 1 haftada.
o an için bir anlam ifade ettiğini düşünmediğim durumdur.adı üzerindedir eski sevglinin doğum günüdür.ve eski sevgilinin akla gelmesini sağlayan günlerden biridir.yine kişiden kişiye verilen tepki değişkenlik gösterir.
yeni sevgilisinin bile doğum gününü hayırlayamanların kıskandığı olaydır.
gerek yoktur efendim. evet gerek yoktur böyle şeylere. zaten adı üstünde eski sevgili.
siz onun için yada o sizin için çok değerli olmuş olsaydı mesaj atılacak anı beklemek yerine, beraber girerdiniz o mutlu güne . . .
istemeden de olsa hatırlanır. o günün tarihi bir yerde telafuz edildiğinde, mesela haberlerde, atıyorum bugün 22 haziran mı dediler, hemen akla geliverir eskimeyen eski sevgilinin doğumgünü. onun haberi olmaz ama siz kutlarsınız doğum gününü kendi kendinize. şimdiki yaşını hesaplayıp şaşırırsınız, halbuki o zaman sadece 23'tü deyip gülümsersiniz.
(bkz: eski sevgilinin amına koyim)
unutmazsın ama hala aklındasın mesajını vermemek için arayıp kutlayamazsın öyle kendi kendine hatırlarsın...
onun doğum gününü yalnız kutlamaktır... sabahın köründe alkol almaya başlayıp telefonu kırıp atmak, onu ondan habersiz sevmektir...
sağolsun dostlarım neler görüyoruz...
kendi kendine hatırladığınla kalırsın. içinden bir de mutlu yıllar yollarsın olur biter.
24 eylül dür.. hiç unutulmaz.. hayatın anlamı sonsuzluğa uğurlanmışsa hele...
güçlü hafızaya sahip olmanın kötü yanlarındandır.