bugün

yıllar sonra rastladım çocukluk sevgilime
o aşina bakışlar içimi deldi yine

o bakış ki götürür, beni yıllarca geri
hatıramda canlandı ilk aşkımın gülleri

gelmez o günler, dönmez o günler
mazide kaldı hep..

Aslında liseden mezun olduğumuzdan beri görmemiştim hiç, ara sıra uykum kaçtığında aklıma geliyordu, birkaç gün önce de arkadaş arasında az biraz lafı geçmişti ama yolda öyle görünce beynimde aniden üstte sözleri yazmakta olan şarkı tıngırdamaya başladı, biz genç olduğumuzdan yıldırım gürses değil de nev söylüyordu ama. Şimdi o anı, şarkının her mısrasına uyan o anı biraz resmetmek istiyorum.

1. Yıllar sonra rastladım çocukluk sevgilime.
Bende: Tam iki yıl olmuş şöyle bir düşündüm de, hatıramdakinden çok uzakta değil aslında da saç rengi değişmiş, o da çakma sarışınlar dergahına katılmış, azıcık da kilo almış galiba.

2. O aşina bakışlar içimi deldi yine.
Bende: Belki de kılpayı sevgili olamayışımızdandır-bunu ben de uyduruyor olabilirim, belki ben sinyali yanlış almışımdır- o aşina bakışlar çok derinlere nüfuz etti gerçekten. Miyop derecem bile yükselmiş olabilir.

3. O bakış ki götürür, beni yıllarca geri.
Bende: Çok uzun zaman önce değildi yahu sadece bütün lise hayatım ona aşık olmakla geçmiş galiba, platonik ile gerçek aşk'ın arafında kalan bir şeydi benim hissettiklerim. En olmadık şeylerden umutlanan, şekerle çikolatayla kandırılmaya müsait bir liseli kalbi, -like- ile -love- arasındaki ayrımı idrak edemeyen bir de beyin. Bugün değişen ne var peki hissettirdiğin pişmanlıktan başka, hiç. Sanrım bu mısra sinirlendiğin mısra idi.

4. Hatıramda canlandı ilk aşkımın gülleri.
Bende: Çok da beceremediğim gitar adlı sazı çalmaya çalışıyordun sen de benim gibi. Tıngır mıngır bir şeyler çalmaya çalışırken aşık olmuştum galiba ben sana, ilk aşkın gülleri değil belki ama günleri böyleydi velhasılkelam.

5. Gelmez o günler, dönmez o günler.
Bende: Bunu zaman içinde idrak etmiştim aslında da, darth vader'ın son anda imana gelmesi gibi kafasını uzatıverdi umut denen şey, tabi indirdim yumruğu kafasına ama ben de acı hissettim hafiften, midemde bir yanma oldu, -gerçekten de gelmez mi lan o günler - dedim, sonra da -evet- diye bir ses duydum, gaibden gelmediğine eminim.

6.Mazide kaldı hep.
Bende: Mazide kalanlarla avunmak olmaz, bu saatten sonra bir adım da atılmaz zira yalanamayacak kadar çok tükürük var ortada, zaten geçen feysbuk'unda gördüm - in a relationship- yazıyordu, onun o kadar ingilizcesi var mıydı yahu demiştim hatta, işte böyle.

Bir şarkının, 3-5 saniyelik karşılaşmada bana hatırlattıkları bunlar oldu, o pek bir şey hatırlamamıştır yok, belki tanımamıştır bile, ama ben tanıdım, düşündüm ve bunları yazdım. ismini de yazardım da gördükçe hatırlamak istemedim, ne derler, bu da böyle bir anıdır işte.
eski sevgili ; tedavi icin onerilen ilaclarin yan etkisi gibidir.

yasadigim unutkanlik sorunu icin havuc suyu icmemi oneren doktorumdan habersiz ara veriyorum verdigi ilaclara onerdigi yiyeceklere. sirf eski sevgili yuzunden.
bir mezar buldu kendine,
bir çiçek koydu süs diye.
önce tadına baktı ve mezarı kendi kazdı
hain sevgili o kalabalıkta yalnız kaldı...
eski sevgilinin ilk aşkın olması kötü bi durum.. unutma şansın yok..
sen sevgili olduğunuzu düşünürken onun gözünde çoktan bu sıfatı aldığını anlayınca pek bir koyarmış insana.
zamanla çoğalacak insanlar kümesidir.
yenı sevgili bulundukdan sonra unutulup yenı sevgılıde kaybedıldıkden snra tekrardan raflardakı yerını alandır.
`http://say.expressivo.com/rgdEd9uj`
her ne kadar bırakan giden siz olsanız da hatırlayınca yürek burkandır.
(bkz: murder fantasies)
hani filmlerde olur ya böyle güzel kız geçerken ezik çocuğun kızı görünce kafasında oynattığı sahneler.kız slow bir şarkıyla yaklaşır çocuğa tabii bu ara saçı rüzgarda uçuşuyordur,yaklaşır ve çoçuğu öper..
eski sevgili de (eğer hala insanın içinde bir parça birşeyler kaldıysa) böyle birşeydir heralde.sokakta görürsün bi an yüzüne bakarsın anılarınız aklınıza gelir içinizde tatlı bir ürperme olur.bir süre hareket edemezsiniz,sonra kendinize geldiğinizde hayata devam etmek gerektiğini düşünürsünüz.acıtır içinizi kısacası.
kırk yılda bir hatırlanan,hiç eskimeyecek sanılan,gun gelıp şartlara ,hayata, düzene yenilen, eskimeyi oldugu kadar eksilmeyi de seçen.
yenisi gelir eskisinden beter .
onun yüzünden yıllarca kullandığınız numaranızı değiştirebilirsinz. bazen başa bela olabiliyor. *
iki kategoriye ayrılır bu insan terk ettiğin ve terk edildiğin olarak. hani derler ya iki ucu boklu değnek diye.. aynen bu eski sevgili olayları için uygun bir laftır bu. üzüntü ikisinde de vardır ama dereceleri değişir işte.
zaten aşk, gönül işi olayları, çözülememiştir şimdiye kadar o da çok ayrı bir meseledir.
1.durum: Terk edilmek;

bu durumda insan tahimini olarak 1 ila 1 sene kendine gelemez.bu da enteresan bir konudur aslında..
çabuk unutan tip: bu tür insan terk edildikten sonra bir kaç kez sızlayıp kendi hayatına dönüp yeni bir liman arayabilecek tarzda bir insandır. Nasıl yapabildiği anlaşılamaz olup istisna bir kişiliktir.

Saplantı yapan tip: Bu tarzda olan insan bir daha kimseye öyle ilgi duymak istemez hep kendini terk ettiği insanı düşünür kendini paranoyaya öyle bir bağlar ki korkulacak bir seviyeye bile gelebilir.

Yeni birini arayan tip: bu tarz kişiliğe sahip insanlar kendisi yine saplantı yapan tip olarak davranır ama yeni bir ilişkiye girdiği zaman herşey eskisine döner.*
2.durum: terk etmek;

bu durum bana göre terk edilmeye nazaran daha basit birşeydir ve 2 durumla özetlenebilir.

1.durum: umursayıp terk etmek;

bu durumda insan karşıdaki kişinin kendine gerçekten uymadığını farkedip ayrılan kişidir. ne kadar kendi de üzülse de bu olayı gerçekleştirmek zorundadır, aslında düşüncelidir. ama karşıdakinin üzüldüğünü bilip terk edilmiş gibi acı çeker içinde.

2.durum: umursamayıp terk etmek;

en acayip durumdur. kişi belli süre zarfında kendine uymadığını ve davranışlarını görüp direk terk eder. belki de kendine yapılanı düşünüp arkasına bile bakmaz kafası rahattır. bir amaç üzerine yoğunlaşıp düşünmez..

Final: ne olursa olsun bir insanın hayatına girip özel birşeyler yaşatması ve ondan sonra eski olması insanoğlunun bünyesinde garip hislere neden olur ve bu hep böyle gidecektir.
En iyisi: çay demlemektir..
kalbinize çakıldığında, yani sevdiğinizde tatlı bir ıstıraba eriştiğiniz; kalbinizden çıkardığınızda, yani ayrıldığınızda da hiçbir zaman tam olarak iyileşmeyecek bir boşluk, bir yara açan çividir.
asıl önem arzeden, kazara kalp yerine beyninize çakmamanızdır o çiviyi. yoksa bir daha çıkaramazsınız.
bu aralar kulakları oldukça çınlayan ama küfür edildiği için çınlayan kişidir.
eski sevgilisi olduğunuz kişidir. en son eski sevgili olmasını umduğunuz, zaman zaman fotoğraflarına baktığınız, eski maillerini okuduğunuz, nostaljinin gözünü sevdiğiniz ama yeni sevgili gelince iyice bir eskidiğini fark edeceğiniz,dost kalalım gibi bir formata girmediyseniz, karşılaştığınız her seferde vücudunuzun garip tepkiler verebileceği, muhtemelen yeni sevgilinin haz etmeyeceği kişidir.
yenisinin arattığı..
bana mesaj atıp ayrıldığı kzzı kıskandırmak istediğini söyleyen adam.
hala rüyada görülen, özlenen. eskimemiş mi yoksa daha?
(bkz: ex aşkım)
eskimiş eskiden tanınan kişi.
potansiyel sevgili durumunda yedek anahtar tarzında bir kişiliktir.
adı üzerinde eskidir, kurcalanmaması bünye sağlığı açısından daha iyidir.
güncel Önemli Başlıklar