bugün

gün itibariyle abd temsilciler meclisinde oylanan tasarıdır ki büyük ihtimalle geçecektir . eger geçerse abd resmen türkiye'nin ermeni soykırımı yaptıgını kabul edecektir. cumhurbaşkanı gül obamaya yapmayın etmeyin desede bu vakitten sonra yapacak bir şey yok artık.
batılıların türkiyeyle kedinin fareyle oynaması gibi oynayışı ve türkiyenin buna ses çıkaramayışı.
bu tasarının kabul edildiği gün ne israil, ne yahudi lobisi, ne de ermeni lobisi ile işimiz kalmayacaktır. sürekli kabul ederiz yada yasalaştırırız diye çabulcu mafyası gibi bizleri tehdit etmeleri de son bulmuş olur. bakalım o zaman başka ne kozları olacak. bu tasarının yasalaşması bağımsız türkiye için büyük bir adım bile olabilir.
kabul edilmesi ile birlikte iş yine uzayacak ve tazminat miktarında yine tıkanıklık olacaktır.
zira ermeniler, ''ankara'ya kadar malımız, evimiz, tarlamız vardı'' ısrarlarını sürekli vurgulamakta ve milyonlarca ermeni öldürdünüz demekten geri kalmamakta.
durum böyle iken bunun tazminatı ne kadar olur?
bulgaristan sırf edirne için 20 milyar dolar istedi. peki ermeniler ne kadar ister?

istenen rakam karşılanamazsa avrupa ve amerika'nın tutumu nasıl olur?

henüz bunlara bir açıklık getirilemedi.
çadır dilencisi ermenilerin niyeti para koparmaktır . almanlar 2. dünya savaşından sonra dünya kadar tazminat dağıtınca ermenilerin ampulu yanmıştır.

zaten ermeni mavalının 1950 lerde başlaması raslantı değildir. bizde ki
saftırıklarda "hepimiz ermeniyiz " masallarına hala inanıyor olması aptalcadır..
emperyalist devletler tarafından ermenilerin mağduriyetleri üzerinden başlatılıp, dış politikada türkiye'nin elinin zayıf kalması için sürekli "bak ha!" modunda dolapta saklanan tasarı.
tahminimce an itibariyle gündeme alınmayacak tasarıdır. buna göre türk dışişleri nin resti işe yaramıştır.
an itibariyle abd temsilciler meclisi dış işleri komitesince kabul edilmiş tasarıdır.
her yıl kabul ve red konusunda polemik yaşatmayı seven oluşum. *
kıl payı denecek bir farkla kabul edilmiştir .
lobinin seve seve olmasa da en nihayetinde kabul ettirdiği tasarıdır. benim fikrime göre bir dönüm noktası olabilir. zira abd artık tarafsızlığını ve arabuluculuğunu hepten yitirmiştir.
sonucunu nefretle kınadığımız tasarı.
gül'ün "esefle" karşıladığı ve ankara'nın b planı hazırlıklarına girdiği tasarı. sonuçta türkiye'nin eli armut toplamıyor. olması muhtemel önlemler:
- iran'ın nükleer gücü karşısında, ortadoğudaki barış tehlikedeydi ve türkiye barışı sağlamaya çalışan bir ülkeydi. işte türkiye bu rolünü yavaşlatabilir.
- natonun radar sistemini türkiye'ye getirmesi, genelkurmayda inceleniyordu. bu inceleme sonucu bu sistemin türkiye'ye uygun olmadığı sonuçları çıkarılabilir.
- kafkasya'daki barış tehlikeye girebilir.
-türkiye, amerika yerine avrupa ülkelerine dönebilir. özellikle bu madde amerikan ceo'larının ısrarla üstünde durduğu bir madde. denilene göre türkiye sayesinde amerikadaki istihdamın büyük bir bölümü tamamlanıyormuş.
- gelecek yıl askerlerini ırak'tan çekecek olan amerika'nın, türkiye'den yardım alması kaçınılmaz bir olay. bu süreç türkiye'nin aleyhine olursa türkiye yardım etmeyecek.
başbakanın davos çıkışından sonra kabul edileceği belli olan başağrısı tasarıdır, zira bu zamana kadar yahudi lobisinin engellemesi sonucu tasarı her seferinde red ediliyordu.
Bu saatten sonra çok daha dikkatli siyasi manevralar yapmak zorundayız.
akabenin son derece tutrlı gidişi sayesinde

amerikada onaylandı.

eeeyyyyyyy amarihaaaaaaaaaaaaa

üss ahıl

böyüh oyun.
trump tower in bahçesine zçmak suretiynen

protesto neyin etmek için bordo klavyeli arkadaşları

cevahir avm önünde bekliyorum.

gaza vaktidir. tertib alınsın.