bugün

bir erkeğin erkek sayılabilmesi için sahip olması gerekenler atalarımız tarafından at avrat silah olarak tespit edilmiş ve bu tespit günümüze kadar hemen hemen geçerliliğini koruyarak gelmiştir. sadece bugün silah, iyi bir iş olarak güncellenebilir. çünkü o zamanki silah ile av a gidilip eve yiyecek getiririldi. bugün bunu iyi bir iş sağlayabilir. atın yerini ise otomobilin aldığını söylememe gerek yok zaten. buraya kadar sorun yok.
sorun şu; erkekler için belirlenen bu kalite standardının muadilinin kadınlar için tespit edilmemiş olmasıdır. günümüze kadar erkekler bu altın standardı yakalamak için ter dökmüş, yakalayamayanlar "adam değil" damgasını yemiş, kısaca bunun ağırlığı altında ezilmişlerdir. kadınlar sadece dişi doğmakla kadınlıklarının keyfine varmışlardır. zararın neresinden dönülse kardır sözünü kulağına küpe yapmış ben , bugünden itibaren kadınların kadın sayılabilmesi için gereken ve nesilden nesile aktarılacak üçlemenin tespit edilmesini siz değerli sözlük yazarlarına öneriyorum. biraz da kadınlar ter döksün. yok öyle armut piş ağzıma düş.
(bkz: para para para)
(bkz: at avrat saltanat)
Araba Koca Kredi kartı.
ev- herif- para.
çamasır, bulaşık, çocuk.
Canta, kemer, ayakkabi
alışveriş-alışveriş-kredi kartı
Mercedes- hadise - smith&wesson.
ay ne desem, ay bilemedim ki, ay üf.
otomobil - herif - dırdır.
bir sen bir ben bir de bebek.
ruj,oje,fondoten...