bugün

tokalaşırsam hamile kalırım neme lazım zihniyetindeki sıkıcı ve ilkel kadındır.
sayıları çok fazla olduğu için,
ne flört, ne sevgili olamayacakları için ,
evlenince de çok sıkıcı olacakları için,
türk erkeklerinin genelinin abazan olma sebeplerinden biridir bu arkadaşlar.
göt olup kalacağınız andır. ilk etapda anlam veremezsiniz, sormak da tuhafına gider insanın. en iyisi kişiyi unutmayıp birdahaki karşılaşmanızda ignore etmektir (bkz: bulunmaz hint kumaşı).
adab-ı muhaşeret kurallarına göre tokalaşmak kadının insiyatifindedir. önce erkeğin el uzatması ayıptır. fakat söz konusu kadın ayıp etmiştir.
herkesle şapur şupur tokalaşan , öpüşen kız kadar ne yapması gerektiği konusunda özgür olan kadındır.

hayır bu çağdaşlığı "tokalaşmadı benle vay sittiğim yobazı" sığlığında incelemek de aydın doğan medyasından peydah oldu sanırım...

yok elini veren kolunu kaptırır , götü korumak için yapan kadındır söylemleri falan nasıl bir beyin yapısının ürünü merak konusu.misal , bak misal diyorum senin annen veya kız kardeşin yeni tanıştığı biriyle el tokalaşabilir , gayet normaldir ,saygı duyulasıdır.birisi kalkıp senin ailenin bu tavrı hakkında "yavşaklık,kaşarlık,yolluluk" olarak yorumlarda bulunsa , az önceki yorumunu yaparkenki fütursuzluğu takınabilecek misin , tabii ki hayır...e peki bu yorum alanını sıçıp sıvama bölgesi halinde kulllanma hödüklüğü nerden ilham oldu sana...

bir de işin içine "türbanlıdır o türbanlı" kavlinden alt etiketler yapıştırarak , el avuşturanlar da var tabii ortalıkta.yahu kardeşim neyi paylaşamadın ki türbanlıyla ya da henüz devletin o yüce sahiplerinin(!) insanların dini seçimlerine burun sokmadığı zamanlardaki tabiriyle başörtülüyle ? o türbanlının vergisiyle yapılan okullarda sen okurken o okuyamıyor...o türbanlının eşi-kardeşi-oğlu da tıpkı seninki gibi dağlarda nöbet tutup şehit oluyor ama senin rahatça girebildiğin "cumhuriyet alanlarına" o giremiyor...sana "buyrun hanımefendi" denen "kamusal alanlarda" ona "söyle kadın" deniyor...tüm bunların üstüne hani hep senin "uğruna ölmekten" bahsettiğin o yüce çağdaş değerler o türbanlının da hakkını savunmayı gerektirirken , neden hemen klan ku klux elbiselerini "cumhuriyet üniforması" olarak üstüne geçirip , "fascis"leri sürüyorsun meydana...
-sündüz teyze dur. ımghhh...tokalaşaydık olurdu..
sadece öbür dünya için yaşamaya programlandığı için bu dünyayı paylaşmak durumunda olduğu "erkek"lerle ne sosyal arkadaş, ne sevgili ne de eş olma konusunda çok başarısız olacak kadındır.

uzatılan eli geri çevirmek aslında adamın dokunmasından etkilenirim korkusudur.kendine güvensizliktir.

uzatılan eli geri çevirmek saygısızlıktır.korkmayın hamile kalmazsınız.
bunlar bi de düğünde gelinse eğer, elini tebrik için uzattığın zaman, hemen göğsüne doğru çekip elini "eyvallah yeğenim" diyor. sen de sikini tutuyorsun o havada kalan elinle.
inancına sokayım senin. biz maymuna mu inanıyoruz lan allahsız.
kadınlarla tokalaşmayan erkekten bi farkı yoktur. o da insanı topluluk arasında g*t gibi bırakır..
kuvvetle muhtemel aileden öyle görmüş veya hayatının hatası sayılacak bir adamla evlenmiş, doğru yolu bulması için umut edilen acınası kadın modelidir.
bir kadınla tokaştığında lezbiyen olduğunu düşünmesi gereken kadındır.
bir çocukla tokalaştığında süpyancı olduğunu düşünmesi gereken kaqdındır.
tercihen böyle davranıyordur,kendince sebepleri vardır kimseyi enterese etmemesi gereken konu başlığıdır.
müslümalığımdan şüpheye düşmek istediğimde kendilerinden bizzat din dersi alacağım şahısların, kaynağı malum organ menşeili yorumlarıdır.

(bkz: Çağdaş aydınımızdan islam yorumları vol 1)
(bkz: müslümanların derdi bu aydınlarımızı da gerdi)

(bkz: dalga geçmek için müslüman ayağına yatanlar) ve ardından kıskıs gülenler.

tek yapabildikleri sanırım sadece bu spor yapıyorlar herhal.
hadi bugün gene müslümalarla kafa yapalım diye...

hani söylenilenlerden bişey alacakları yok zaten de,
araya kaç tane laf sokuşturursak kâr diyorlar.

Herkesin bildiği bir fıkrayı ben burada tekrar edeyim,

Hani, islamı yorumlayacak kadar yüksek aydın beyinler elbette ki bu fıkrada ki nükteyi anlayacaktır.

Nasrettin hoca birgün çarşıda giderken;
Muzır herifin biri yaklaşır
-hoca hoca der
*ey ne var? der hoca
-görüyormusun şu giden baklava tepsisini
hoca manasızca başını sallar
*iyi de bana ne bundan
adam yılışarak devam eder
-olur mu be hocam, hiç denir mi bana ne diye... baklava sizin eve gidiyor size!
hocanın canı iyice sıkılır.
* bizim eve gidiyorsa gidiyor, e o zaman bundan sana ne?

--------
Ama dünyanın en derin felsefi konularına yorum yapan birilerinin kafası buradaki anlatılanı yine basmayacak ve aynen devam edecekler.
ha anlamadıkları için la bu bize sövüyor galiba deyip bide bana eksi basacaklar
(bkz: demirden korkan trene binmez)...

Derim ki
birileri söylediklerinde haklıysa,
ve müslüman kadının tokalaşmasını garip buluyorsa, alçaltıcı buluyorsa, gerici yobas hareket buluyorsa işte çözüm sunuyorum.
tokalaşmayanı küçümseyen,
evlenince karısını, her erkekle seve seve tokalaştırsın,
hatta yanak yanağa öpüştürtürebilir bile,

yada kızını yada kız kardeşini her isteyen delikanlı ile geceleri dışarı çıkmasına izin versin.
hatta daha çağdaş olsunlar ve bunu medeniyetin kutsal bir görevi olarak algılasınlar.
biz işte böyle çağdaşız diye,övünç duysunlar.

(bkz: biz gericiyiz bize gelmez o işler).

dalga geçenlerin çağdaşlığını evlenip çoluk çoluğa karıştığında, o evlatları onları tınlamadığında görürsünüz.
o zaman bildiğiniz bütün dinlerin dilinde dua etmeli işte o kişi!
Oh my tengri diyebilir... kiliseye gidip istavroz çıkarabilir.

bide bu yazıyı hatırlatın ona o vakit geldiğinde ... hatta hatırlamanıza yardımcı olacaksa eksileyebilirsiniz.
istediği şeyi yapabilmeye hakkı olan kadındır, karışılamaz.
kendi çocuğu yaşındakilere bile elini öptürtmekten çekinen tipleri vardır bunların. yazık çok yazık.
hasta kadındır. hastalığını başkalarına bulaştırmak istemiyordur. fesatlığa ne gerek var?
"o an" karşısındaki bünyede;tokalaşmazsa hor görüleceğine kafayı takmadığı,sıradışı olduğu,aç köpekler gibi boyun bükülüp yalvarılsa da iş çıkmayacağı türünden düşünceler oluşturduğu için ki bu hal göt olmaktan daha beterdir; kuyruk acısıyla saldırılara maruz kalan kadındır.netekim tokalaşmamakta ne kadar haklı olduğu da bu başlıkla birlikte anlaşılıyor.bir ömür saadet diliyoruz kendisine.
sapık erkeklerin ürünü olan kadındır. böyle erkekler birbirlerinin kadınlarına becerme niyetiyle yaklaşırlar. arkadaşının eşinin saçından orgazm olurlar. onlara dokundukları an boşalırlar. ve boyle erkekler birbirlerini çok iyi bildikleri ve bütün dünyayı kendileri gibi zannettikleri için, kadınlarının önce başlarını kapatmışlar sonra da tokalaşmalarını yasaklamışlardır.
kendine güveni olmayan biçaredir. elini uzatsa karşısındakinin kendini yiyeceğini sanır. yemezler gülüm korkma demeli ve karşısındakinin insan olduğunu hatırlatmalı.
karşısındaki erkeği kendi içinde sorgulamaya iten kadındır. amına koduğmun sorunluları sizi! bir de bunu din ile bağdaştıranlar yok mu-ki hepsi din ile bağdaştırdığı için tokalaşmıyor ya neyse-...

iş arayan bünye malumunuz hassas bünyedir, iş görüşmesine gittiğinde nelerle karşılaşacağını bilmediği için insan garip hisler içine kapılabilir, heyecanlanabilir, sinirlenebilir vs vs... bir de iş veren kişi erkeklerle tokalaşmayan kadın ise...

bir tavsiye üzerine gittim şirkete, içeriye girdim herkes tesettürlü... müşteri falandır diye düşündüm en başta ama elinde dosyalarla oradan oraya koşuşturan bayanları görünce anladım olayı. moda girmeye çalışmadım çünkü zaten işe alınmayacaktım, bu belliydi. neyse masasından kalkan tesettürlü sekreter bayan bana dönerek iş verenin beni odasında beklediğini söyledi. kalktım yerimden üstümü başımı düzelttim, girdim odadan içeri. hanım abla oturmuş yerinde, güzel. ayağa kalktı, masanın yanına kadar gidip elimi uzattım, bir adım geri çekilip hafifçe eğildi.

-hoşgeldiniz beyefendi.

+(el havada yavaş yavaş aşağı doğru düşmekte, göt olunmuş) hoşbulduk. (el yumruk şekline getirilip aynen cebe sokulur bir daha da çıkmaz)

-buyurun oturun şöyle...

+(japon da değil neden eğildi ki bu şimdi diye düşünürken oturulur) (zoraki gülümseme)

-konuyu uzatmayacağım sizi işe alabilirim ancak...

+(kapanmamı isteyecek, kesin kapanmamı isteyecek) ancak?

-ancak, maaş konusunda biraz sıkıntılarımız var bu ara. komisyon konusunda anlaşabilmemiz lazım...

+(ooh kapan demedi) (ulan neden desin erkeğim ben zaten) komisyon demek?

-evet beyefendi, malumunuz piyasalar...

+anladım hanımefendi. o zaman ben sizi daha sonra ararım...

-efendim?

+ararım diyorum daha sonra. iyi günler.

canımdan can aldın erkeklerle tokalaşmayan kadın...

not: elim hala cebimde. sol elimle yazıyorum.
halk arasında "cemaat"çi olarak adlandırılan grup hareketleri.
tokalaşmak konusunda günümüzde dini yönden bir sakınca bulunmamakla birlikte bayanlara tokalaşmak için elini uzatmayan ve bayanlar elini uzattığında ellerini sıkan erkeklerin karşı karşı kalmayacakları durum.
eve babanızın liseden arkadaşı gelir. hiç tanımıyorsunuzdur. kapıdan içeri girersiniz selam vermek için. babanın arkadaşıyla tokalaşılır, tanışılır. bayana da elinizi uzatırsınız. hanımefendi hiç iplemez. mal gibi kalırsınız. saygıdan değil midir el sıkmak? adam gibi hoşgeldin demişiz.***
tokalaşmaz ama tokat atar. bu da başka bi mevzu tabi.