bugün

çok acıdır ki bizzat başımdan geçen olaydır. şöyle ki bundan bir kaç sene evvel akşam iş çıkış saati olduğu için otobüs ile evime döner iken malum hem trafik hem de otobüsün içi oldukça kalabalıktı, o kalabalıkta zar zor tutamaçlardan tutunup ayakta yolculuk etmeye çalışırken arkamda duran bir bayan

''sen ne biçim adamsın oran buran ayrı oynuyor'' dedi. şaşırmıştım dönüp hayırdır hanımefendi kötü bir durum mu var ? diye soracak iken yanımda duran adam '' hayırdır kardeş rahat duramıyor musun ? dedi (sanırım sevgilisiydi) bir anda herkesin gözü benim üstüme dönmüş ne diyeceğimi şaşırmış halde bir taraftan adamın diğer taraftan kadının hakaretlerine maruz kalmıştım. ben bir şey yapmadığımı anlatmaya çalıştıkça onlar daha çok üstüme geliyorlardı. herhalde yanımda yaşlıca bir amca bu rezilliğe dayanamamış olacak ki onlara dönüp '' iftira atmayın bindiğinden beri bu adamın yanındayım hiç bir şey yapmadı'' demesine rağmen bu laf onları kızdırmış olacak ki daha da sert çıkışmaya başladılar. en son dayanamayıp ''allah belanızı versin''deyip ilk durakta indim ve başka bir otobüs le yoluma devam etmiştim.

şimdi ben atılan iftiraya mı yanayım, tanımıyor olsam bile bu insanların gözünde düştüğüm hale mi yanayım, yoksa bu kadının yaptığı şeytanlığa mı ?
acemilikten kaynaklanan bir durumdur. bir keresinde aynısı benim de başıma geldi. ama yalan yok ben ağzımı ayıra ayıra bakmıştım. eleman dedi ne bakıyon birader. ulan dedim sevgilin de bakıyor a ibine sana ne oluyor. allahtan biz kalabalıktık alttan almak zorunda kaldı gavat. kıza fırça kaydı.
Bunlar genelde metro ve otobus yolculuklarinda bas gosterirler. Erkek yanina oturmalazlar, ordan kalkmaniz icin sizi gozuyle sikertirler. Avuç kadar etegi giyip bacak sov yaparlar ama siz bakinca goz ucuylada olsa tescilli sapik olursunuz.

Bosuna saçı uzun aklı kısa dememisler bu kadın milletine.
Kızların potansiyel aptal görünmesi ile aynı kefeye konulabilecek acımtrak kalıp fikir.