bugün

(bkz: kabuklu fıstık)

bayılırım.
zübeyde hanım'dan sonra error.
yer yer anlamsızlaşan yorumlardır.

kemoşlar ılık olduğu için onlar buna dahil değil tabii. onları dahil etsek, ohoo...
Başörtü takan kadına göre ve o kadının davranışlarına göre değişen yorumlardir.

Şimdi arkadaş siktirtmeyin göğe bakma durağınizi.
Hep aynı örnek olabilir ama her gün istisnasız yaşanan olaydır.

Gecenin üçünde moda sahilinde çimlerde erkek arkadaşıyla Sevişen öpüşen başörtülü kıza ne dersin?

Gün ortasında Gülhane parkında herkesin içinde yiyisene ne dersin?

Gecenin ikisinde sevgilisi tarafından ağaca dayanmış Çamlıca tepesinde sevisen başörtülü kıza ne dersin?

Ha genelleme yapmak her zaman yanlıştır.
Ama bütün başörtüluler masumdur demek de yanlıştır.

Erkek kendisine bakacak orası öyle ama;

"Dişi kurt kuyruğunu sallamasa erkek kurt gitmez."

Edit: Erkek arkadaşları rahatsız olmuş.
Ben neo-islamci tayfadan bahsediyorum. Sen götunden anliyorsan zaten ne diyim ki amina kodugum salaklari sizi.
Senin o savunduğun başörtülü masum temiz kiz 300 bin euroluk Maserati kullanıyor. Hade siktir git şimdi.

Edit2: şimdi şu yanilsamaya da düşmemek lazım.
"Her başörtülü kişi edepli değildir.
Her açık kişi de edepsiz değildir. "

Edit3: bakın at gözlüklü neo insanlar.
"Vakko" dünyaca ünlü marka. Ve bu marka son iki yıldır Başörtü üretiyor. Niye? Çünkü satışlar bomba gibi.
Yakinda Victoria's secret defilesinde başörtülü Miranda Kerr görürseniz şaşırmayın. Çünkü götünuze girebilir.

Edit4: bir Başörtüsune 400 lira veren armine kızlarıni savunmak doğru mu?
Hani israf haramdı?
Ulan o 400 lira bir maden işçisinin 15 günlük yevmiyesi amina koyim.

Edit5: bak şimdi amin oğlu. Öbür türlü maden işçileri ölüyor diye olay çıkarırsin ama ben gelip burada bir başörtünun fiyatının o senin eylem yaptığın maden işçisinin aylık maaşının yarısıni olduğunu söyleyince götün tutuşuyor. Saf katıksız orospu cocugusun.

Edit6: işbu entry genelleme değildir. Genelleme diyen olursa da zaten Sikimde değilsin.
kadının 2. sınıf vatandaş olmasına katkı sağladığı için hep olumlu görünen yorumlardır.

ama türbana canhıraş destek veren bu tipleri kadınları asıl ilgilendiren konularda göremezsiniz nedense.
gerçekten kapanmis anadolu kadinlari var onlara lafim yok hepsi baş tacı ama diger tarafta sadece dikkat cekmek veya koca bulmak icin kapanan şu yeni nesil başörtüler var,iste onlar tum kapali kadinlarin adini kirletiyor .
farklı farklı yorumlardır.

sonsuz saygı duyuyorum, kullananada kullanmayanada.
takılma amacına göre değişir. artık orospularda, eskortlarda başörtüsü takıyor.

24. nur suresi 31. ayetteki allah'ın emirlerine uymak için takan ve bu emirleri hiçbirşey pahasına değişmeyecek olan bir başörtülü kızla, sırf namuslu desinler diye modayı takip etmek amacıyla takan -bu kimseler sadece kafayı kapatır göt açıktır- kızı bir tutmam.

malesef artık kapalı bile neden kapalı olduğunu bilmez halde. bazıları bundan taviz veriyor. bu kesinlikle kabul edilebilir birşey değil. misal denize gidiyor, mayo giyiyor. bir seferlik ne olucak canım diyerek...

bunu diyebilen bir kimse yaptığı işte samimi değildir. allah'ın emirlerine uyma konusunda samimi olmayan, allah'ın emirlerini dünyalık işler yüzünden yerine getirmeyenlere yazıklar olsun.
müslüman olmayı sadece baş örtüsü takmak sanan zavallılara her zaman kızarım çünkü öyle insanlar var ki kuranı açıp okumamış bile baş örtüsü takıyor. yani bilinçli değil niye taktığını bile bilmiyor. öyle biri baş örtüsüz olsa ne olmasa ne?

mesela ülkemizde tonlarca var öyle insanlar onlarda türbancı sözde müslümanlar.
bana hiç bir zararı yok. ben kadına değer veririm arkadaş, ne giyerse giysin.
Başörtüsü takan kişiden kişiye değişir. Kimisi vardır harbiden kapalı bir kızdır konuşmasıyla, giyinişiyle belli eder kimseyi azdırmak istemediğini. Kimiside vardır ki dap dar elbiseler giyinir, sürekli erkeklerle fingirdeşir, kızın kalçasının krokisini çıkarabilirsiniz. Bunlar şahsımın gözleriyle görülmüştür. Yani yine göt verenlik yapan "insan" denilen yaratıktır.
takan takar takmayan takmaz.
Bir kıyafet unsurunu bu kadar gözde büyütmek ve bunun üzerinden prim yapmak çok da mantıklı değil.
muazzez ilmiye çığ yorumuna göre sümerlerde fahişe işi.

sümerlere gitmeyelim efendim. günümüzde orospular ne giyinir? mini etek giyinen herkes orospu mudur? sümerler falan değil bak. şu gün, tüm dünya.
ben bir erkeğim ve başörtüsü kadını ilgilendirir.
kendimde yorum yapma hakkı bulmuyorum.
Bozuk bir malı müsteriye kakalamak icin ambalajını cafcaflı yaparsın ya hah o iste.

Bu dönemde basörtülü kızların bir cogu aile ve cevre baskısı yüzünden takıyor gördügüm kadarıyla.
herkes istediği gibi giyinme ve gezme hakkına sahiptir. birinin nası giyindiği onun ahlakıyla ya da bakire olup olmamasıyla ilgili değildir. sikko sikko aptal saptal hayatında hiçbir şeyi görmemiş, öğrenmemiş ergenlerin bu yüzden şu sözlükte insanları genelleyici aşağılayıcı saçmalıklarının hiçbirine bakmamak lazım. beyinsiz mahluklar filan da dememek lazım şimdi takmamak lazım bu tarz kötü şeyler söyleyen sığırları.
- siz uzaya mekik gönderdiniz de, başörtüsüne mi takıldı?
zorunlu yazamam gereken aptal tanım: erkek cinsinin başörtüsü hakkında fikirleridir.

farz olan ibadetin, kuralın en genel manada amelin yoruma açık olması söz konusu değildir.
açılan gereksiz ve aptalca başlıklardan yalnızca bir tanesi. hadi bakalım.
Kendi hatalarını düzeltmiş, eksiklerini tamamlamışlar, 4*4lük müslümanlarmış gibi (müslüman olmayanlardan hiç bahsetmiyorum bile) bir de karşı cinsin görevlerini sorgularlar. Sanane kardeşim? Senin her şeyin tamam da bizim başörtümüze mi sıra geldi? Git kendini geliştir, kendinle ilgilen. Namazlarını sorgula, edebini sorgula, hayatını, yaşamını sorgula.
Biz sizin pantolon giymenize, sakalınıza, takkenize karışıyor muyuz? Siz de uzak durun, bu size düşmez. Sen git önce erkek arkadaşlarını düzelt, kızlarla bu kadar ilgilenene kadar sayın müslim.

Not: sözlerim özele indirgenmesin, gerçekten beni rahatsız eden genel bir soruna dikkat çekmek istedim.
bu konu hakkında gerekli açıklamayı ahzap suresi 59. ayet, nur suresi 31. ayet çok güzel izah etmiştir.
yalnız bir durum var ki onu söylemeden edemeyeceğim.giyinmenin de bir adabı vardır değil mi? siz hiç başörtüsü kullanıp askılı body ve tayt ile gezen gördünüz mü? ben gördüm bunun gibi daha neler neler. kimsenin giyimine karışmam ama insan hayret ediyor. açık birisi bu kadar dikkat çekmez ya. arkadaşım madem öyle gezeceksin aç başını rahatla yani. aile baskısı vardır bilmem ne ama; bari insanların bak bu başörtülü böyle giyiniyorsa diğerleri de aynıdır yorumunu yapanlara fırsat verme. velhasıl ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol.