bugün

zamanında çok taklaya gelmiş ve aşk acısının dibine vurmuş organizmaların bıcırlara tavsiyeleridir efenim.

Bir kadının sana hayır deme şansı yoktur! eğer onun "hayır" ını dinleycek kadar zayıfsan, seni direk olarak eler. düşünsene, istediğini alamayan bir erkeği bir kadın ne yapsın ki!? kararlı ol, güçlü ol ve değişme, heyecanlanma ve sadece al. Onların oyunları küçüktür ve sen daha büyük bir oyun kurucusun. onların küçük oyunlarına asla karışma, bırak oynasınlar. ya, şöyle de diyebilirim; kız daha sağlamsa, zamanla çirkeşleşebilir bile. yorulmak yok, yine de devam edeceksin, senin karşında hangi kız durabilir bana söylesene? * kimisinin deli gibi sevilmeye değil de çitlerini aşabilecek güçlü erkeklere ihtiyacı vardır. hafifliğini ve güçsüzlüğünü gördüğü anda seni bir kağıt parçası gibi elinde buruşturup, çöptenekesine fırlatır.

ilk başlarda seni çok zorlarlar ve bu gayet normaldir. düşünsene, yeni bir araba alıyorsun. iyi veya kötü olduğunu bilmen için gazı köklemen gerekli. ne kadar yakıyor? ne kadar sağlam? seni yolda bırakacak mı!? bunları çok iyi test etmesi lazımdır. eğer dişican gazı köklediğinde sen tıkanıyor, boğuluyorsan, baştan kaybetmişsin demektir. ben hep test modunda kalacaklar sanırdım ama, öyle değil. sen dimdik durup, gerçekten sağlam olduğunu ona kanıtlarsan, kuyruğunu indirmezsen, gülerken bile seni ciddiye almasını sağlarsan, bu iş tamamdır. başarı bir test gerçekleştirmiştir ve sıra artık sendedir. şimdi sen bana "hani amk. aşk dengesizlikti!? hani kontrolsüzlüktü!?" dersen, o duygusallık içerisinde kaybolur ve kaybedersin. ha, sen anlık bir zevk almak istiyorsan, hemen aşkı yaşa, ayakların yerden kesilsin, düş ve bitsin. bu mu aşk!? hayır, ben sürekli zevk veren bir şey isterim arkadaş.

Büyük oyun kurucu olarak senin sürekli ayakta durman lazım. Oyun kurucu aşık oldu ve keyfe düştü, olmaz böyle. oyun kurucu her zaman aslan payını alacak. bir yandan aşık edecek kendine, diğer yandan da zevkini çıkartacak. iyi olan erkek böyle olmalıdır. bunu tam anlamıyla yapamayan erkek ise iyi değildir, güçsüz ve verimsizdir.

sana aşık olan herhangibi bir kız düşün; sana aşık olmasıyla sana hiç zevk veriyor mu!? veya bu senin için ne kadar önemli oluyor? biz erkekler olarak hep köpek olmayı, peşinden tıpış tıpış koşmayı tercih ederiz. Bu bize daha çok zevk verir. kendi gelen bir aşkı istemeyiz. bu noktada sende karşındakine aynı şekilde bakmalısın ve çaktırmamalısın detayları.

kızdan etkilenecek ve kontrolünü kaybedeceksen, hemen onu bir kaç noktada eleştirmeye başlamalısın. aslında hataları hiç umrunda olmayacak ama, onu bir şekilde dumura uğratmış olacaksın. onun aslında mükemmel olmadığını düşünüp, kendine güvenin arttıracaksın biraz. kız o güne kadar hep içiboş övgüler aldı ise, biraz afallayacak ve şaşıracaktır. onu eleştirdin diye üzülmeyecek, kırılıp, dökülmeyecektir. ama bunları yaparken yukarıda bahsettiğim olayı sakın unutma! "onun küçük oyununu sakın bozma" gerçek kimin umrunda ki!? dostum, bırak yaşasın, yaşasın, yaşat!

kız sana "çok mantıklısın" dediğinde kork!
kız sana "çok iyisin" dediğinde çekin.

kedinin tüy renginin beyaz olması veya gözlerinin mavi olması önemli değildir! önemli olan fare tutabilmesidir. kadınlarda da bu aynı şekilde. önemli olan ona duygusal selini gürül gürül yaşatıyor olman ve ilişki içerisinde sonsuzluğu hissettirmendir. sen onun dilencisi iken, o senin olsun!

not: bu noktada bana sorarsan; "bilader, bu kadar zırvaladın, peki senin aşk hayatın nasıl" dersen. "içli bir nefes, tatlı bir tebessümle seni selamlar, gözlerinden öperim.
konuşmanın insanlara özgü olduğunu unutmayın. karşınızdaki kişiyi müneccim sanıp bir şeyleri anlatmadan sizi anlamalarını beklemeyin. ve bunu yapıp sonrada beni anlamıyor diye yakınıp durmayın. zira sizi anlayamayan karşı cinsin ne olduğunu anlamak adına attığı adımları, sizi sıkmak adına yaptığına yorumlayıp yoruyor beni zırvalıklarına girmeyin. karşınızdaki insanın da sizin kadar yorulabileyeceğini unutmayın. *
hakediyorsa, baş tacı edin. sevginizi göstermekten çekinmeyin. ama asla gerektiğinden fazla değer vermeyin. *
ölümüne bağlanıp melek olarak görmemek bunların en önemlisidir.

gerçekten sevmiyorsanız, ilişkinize saçmasapan anlamlar yüklemeyin. birlikte olduğunuzu, birbirinizle mutlu mesut yaşadığınızı düşünüyor ve birbirinizi yormuyorsanız, ilişkiniz iyi gidiyordur. her gün defalarca kavga ediyor, birbirinizi sıkıyor fakat ayrılmayı aklınıza dahi getirmiyorsanız bu sadece saplantıdır, takıntıdır. aşırı bir bağlılık yoksa götünüzde patlaması muhtemeldir. öncelikle ilişki durumunu iyi değerlendirip ne olduğunu belirlemek gerekir. kişilerin birbirlerine karşı olan tavırları bu doğrultuda olmalıdır. bunu niye söyledim? entrynin sonunda yazacaktım ama unuttum niye söylediğimi. gelecek olursak,

- her kadının rahatlıkla aldatabileceğini unutmayın. bunu kaldırabilecek, affedebilecek kadar midesizseniz sevdiceğinize geberesiye bağlanabilirsiniz. kaldıramayacaksanız, hayatınızı sevgilinize endekslemeyin. "ne zaman aldatacak orospu?" diye de beklemeyin, size sadık da olabilir. fakat oldu ki ilişkiniz gayet güzel giderken aldatıldınız. salya sümük ağlamayın. sağlığınıza, gözyaşınıza yazık. ha ayrıca, aldatıldıysanız, başka kadınlara saldırmayın. sadece her anlamda düştüğünüzü fark edersiniz.

- anlaşamadığınız konularda ya da fikir ayrılıkları konusunda ortak kararlar verin. türk gencinde ya da evliliğinde en bilindik, en tanıdık problem giyim problemidir mesela. bunları oturup konuşun. "mini etek giymeyeceksin" demeyin mesela, giymesini kesinlikle istemiyorsanız "giyersen ben yokum aslanım" deyin. kendi kurallarınızı koyun ve ne olduğunuzu bilin. kararları alırken yavşak davranmayın. "ben senden şöyle şöyle davranmanı isterim" deyin ilişkinin başında. kızın/erkeğin götüne bacağına aşık olmayın, canınız yanar sonra. "beni bu halimle beğeneceksen beğen" diyorsa koyun götüne tekmeyi, dalga geçiyordur. herkes zamanla değişir. sizin en ufak isteğinizi, sizi mutlu edeceğini bildiği halde yerine getirmiyorsa, evet, dalga geçiyordur. ya ortak noktada buluşun ya da köpeği olarak yaşayın.

- ilişki istiyorsanız, "amaan keyfime bakarım, ikimiz de serbest oluruz" demeyin. yapamazsınız. yani ya sevdiceğinize bağlı adam gibi bir hayat yaşayın ya da elinizle takılmaya devam edin. her gün başka bir kızla eğlenceli olmuyor bu işler.

- aklıma gelmedi başka. çook var olm.
Aşırı kibar davranmayın sakın.Hiç bir işe yaramaz.
(bkz: #7884676)
(bkz: sözlükteki bayan yazarları bulma teknikleri)
nasihat zamanında tzeyken yenmemiş ekmeğin bayatlayınca başkalarına verilmesidir.
anonim değil bana da ait değil ünlü birinin ama kimin bilmiyorum.
umursamaz davranan bir kadın varsa karşınızda, yol verin gitsin. zira çok klişe olmakla beraber, tamamen gerçek olan bir şey var ki, fazla naz aşık usandırır.
bu kişiden kişiye değişir sen ne kadar ısrar eder peşinden koşarsan oda seni o kadar peşinden koşturur. doğru teşhis ise yakınlaşacaksın hemde son noktaya kadar ama teklifi sen etmeyeceksin sonra uzaklaşacaksın bak o kız nasıl peşinden geliyor . atalar boşa dememiş kaçan kovalanır diye.
"Orospuya hanımefendi, hanımefendiye orospu gibi davranın" tavsiyesi gibi.
unisex tavsiyelerdir.
asla bir kız için ailenizi, arkadaşlarınızı vs.. karşınıza almayın.
o an size en yakın oymuş gibi hissedersiniz ve ömürboyu beraber olacagınızı sanarsınız.
fakat hiçbir zaman öyle olmaz.
kaybettiklerinizle kalırsınız. *
tek şey yeterlidir.
(bkz: adam olun lan)
tüm isteklerini asla yerine getirmeyin. her zaman bir miktar erteleyin. zira isteklerinin asla sonu gelmez.
her zaman duyduğunuza ve söylediklerine inanmayın.
aslında çoğu zaman "oyle demek istemiyor"dur.
kadın değilim ama tecrübelerime dayanarak şöyle bir tavsiyede bulunabilirim;
ilk on beş gün köpek gibi peşinden koşun, son on beş gün bir kedi kadar nankör davranın. tamamdır, kız sizin.
evden dışarı çıkarken kapıyı nasıl bulduklarını sormayın!
üşümez misin keşke üzerine bir şey alsaydın demeyin artık omuzlarımız dekolteye izin verecek güzellikteyse tadını çıkarın çünkü sizin kolunuzda olacağız.
Bir kız tarafından masum bir soru kisvesi altında sorulmuş; "bu kadın güzel mi sence?" sorusuna sakın ama sakın: evet güzel, çok güzel, gayet güzel, taş, ilik gibi, bir içim su gibi aptal aptal cevaplar vermeyin. "Bilmem" gibi ilgisiz bir cevap işinizi görür. Abartıp da "ne güzeli be, çirkin, götüm gibi" abartılı veya "ben makyaj yapsam daha güzel olurum" gibi geysi cevaplar hem inandırıcı değildr hem de gözden düşürücüdür.
pasif olmamak. kararlı, net ve cesur olmak.

seviyorsan git ve seni seviyorum de yüzüne. kaçma. istediğini almayı bilmek önemlidir.

kadınların her dediğine 'hee' dememek de önemli. fikrinin ve bunu söyleyebilme özgüveninin olması lazım.
onlara küçük süprizler yapın.
gerçekten penisinizin boyu bizim için o kadar önemli değil. yani büyükse elinizde bazuka tutuyormuş gibi kasılıp bir şekilde belli etmeniz gerekmiyor. bu sizi öne geçirmeyip eksilere düşürüyor.
kibar olun .adam olun. kıymet bilin. kadını önce insan olarak görün. kendi annenize kardeşinize yapılmasını istemediğinizi başkasının kızına yapmayın. sevgiliyken iyi ayrılınca kötü kadın muamelesi yapmayın. bu uzar gider.