bugün

olur olmaz her yerde ve zamanda çadır kurma ihtimalinin olması.*
artik rekabet edecek kadar zeki ve kisilikli erkeklerin cok az olmasidir. ufacik siki ve sikinden de küçük beyni olan rakiplerle rekabet hic ilginc degil.
Kanın ya beyinde ya da dalgada toplanmasıdır. Dalgada toplanmasından dolayı beyne kan gitmeyince sağlıklı düşünmek biraz zor oluyor. Hele ki türkiyedeki abazaları düşündüğümüzde. Sabahtan akşama kadar çadırı kurup paratoner gibi gezince. Hala bu milletten bi şeyler bekliyosunuza da bağlayım tam olsun ehe.
Beynin calismamasi.
Her sabah uyandığın sizden õnce uyanmış bi şeye sahip olmak.
sürekli öküz muamalesi görmek.

Kadın odun olunca naz, erkek odun olunca öküz.
bir erkeğin hayat boyu karşı karşıya kalacağı, ama mecburiyetten katlanacağı zorluklardır.

-mesela soğukkanlı olmalıdır bir erkek her zaman. kriz anında müdahale edebilmelidir.
-kendisine kız gibi trip atılsa o karşısındakine kız gibi trip atamaz. sadece yüzünü çevirmez ve normal hayatına devam eder.
-bütün yükü o kaldırmak zorundadır.
-en olmadık zamanlarda yardım etmelidir.
-hiç umudun kalmadığı zamanda o umut ışığı aramalıdır.

yani erkek olmak zordur. e kadın olmakta zordur tabi. ama başlığımız "erkek olmanın zorlukları" olduğu için böyle yazdım.
bir şey olduğu zaman ağlayanları yok.
kızların okurken "bunlar zorluk mu yahu" dedikleri eylemlerdir. bir çoğu dikkate alınmayı * haketmemektedir.

edit: imla.
Çalışmak çalışmak çalışmak.
türkiye şartlarında kadın olmanın zorluklarından daha ağır olmayan zorluklardır. ama yine de iş düzeni kurmak, geçimi sağlamak, askerlik yapmak, traş olmak, evlenme teklif etmek gibi birtakım tali zorlukları ihtiva etmektedir.
bizde meme yok meme. olsa okşardık.
kendi elini sikmek.
biz şimdi kendimizi mi sikiyoruz lan? bu dezavantaj heralde.pek emin olamadım.
Kadınlara ihtiyaç duyuyor olmamız . Var mı ulan daha büyük dezavantaj biz kadınsız yapamayız ama kadınlar bizsiz yapar . Ben erkeksiz yapamam diyen kadın da azmıştır .
Kalabalık bir caddede elinde çiçeklerle yürümektir.
Alış-veriş merkezinde kız arkadaşının cantasını taşıyıp onun alış -veriş yapmasını beklemektir.
Her önemli günlerinde '' evlilik , tanısma , ilk buluşma , ilk seni seviyorum dediğin gün'' bu günleri unutmayıp bu günler icin yaratıcı zekanla farklı aktiviteler yapmak için ugrasması.
Vucudunda 2 tane kafa taşıyıp ikisininde farklı yönlere çalışması. En zoruda burdur hangisine uyacağına karar veremezsin.
(bkz: cumartesi olayı)
ilişkilerde elinden gelen herşeyi yaptığın halde hala sana yapıştırılan öküzlük sıfatını kaldıramamandır. Elalem uzaya gidiyor bizimkiler yattığı yerden anca öküzsün diyor.
Gözleri zaptedememek. Hayır yani refleks mi yoksa bi' çeşit başarı mı bu her açıdan kalçalara bakabilmek?*
doğalarıyla savaşmak durumun da kalmak.
Beyinsiz bir kafa tasimamiz cok tehlikelidir.
Şehiriçi otobüslerde vs oturduğumuz yerde ereksiyon olmamız. O kalkıkken kalkamıyoruz, bazen son durağa kadar şoförle kanka oluyoruz amk!.
kornişe tül-perde asmak amınagoyim!

bekarsan anacığın fesler evlenince hatun fesler ne yapsan o kodumun işinden kurtulamazsın. bak aklıma gelince daha kollarımın takati gitti bileeme kıramplar girdi. o kornişi icat edeni sikiyim çoğafedersiniz.
Vucudumuzda bir deliyle yasiyoruz. Ne zaman kalkacagi ne zaman inecegi belli olmayan bir aletle omrumuzu bitiriyoruz. Not: genel olarak bu durumdan memnunuz.
(bkz: yokluk) *
Hamile olursan sictin.
(bkz: denizatı)
güncel Önemli Başlıklar