bugün

kanıtlarla geldim. ''kızlar tarafından uğradığımız tüm bu duygusal şiddete'' son verelim sloganlarını duyar gibiyim.

erkek ırkına yüklenen türlü sorumlulukların yanında bilimum ''ayı öküz domuz'' gibi sıfatların muhattabı olduk.

-üstüne düşsek ''yılışık, düşümesek ''piç'' ilan edildik.
-alttan alsak ''sünepe'' almasak ''ayı'' olduk.
-mesaja anında cevap verdik ''cepte bu salak'' görüldük.mesaja geç cevap versek''mşglsn gliba ii gecler'' tepkilerine maruz kaldık.
-evliliği düşünsek ''daha okulum var kariyerim var sıkma beni''ye, evliliği düşünmesek ''sen beni kullanıyorsun'' ithamlarının sahibi olduk.
-çirkin olsak ''aşağılandık egomuzu sikerttiler'' yakışıklı olsak ''senin gözün hep dışarda'' cümlelerini işittik.

+bana prenses gibi hissettir ben öyle büyütüldüm.
-yok ya amına koyim.ben de 6 yaşına kadar donsuz dolaşıyordum evde.her gelen misafire pipimi gösteriyordum??

bir kaç abaza erkek yüzünden ''amsalak'' ilan edildik.
erkekler sevemez aşık olamaz saçmalıklarına katlandık.

hadi olaya farklı bir açıdan bakalım.

görsel

bu şarapcı orhan abi.
tıpkı diğer tüm şarapcılar gibi geçmişinde ''hayatını siken'' bir kadın var.
ve de bunu hakkıyla yapmış.
siz hiç aşk acısından ''şarapcı olan kadın'' gördünüz mü?
aşk acısından intihar eden erkeklerin oranı kadınlara göre çok daha yüksektir.

ayrıca size ilginç bir bilgi daha.

yaşlılıkta;
kocası ölen kadın, çocuklarıyla torunlarıyla bir şekilde yaşıyor.
lakin karısı ölen erkeklerin önemli bir kısmı bir kaç yıl içinde hayatını kaybediyor.

kadınlar aşka aşıktır.
bir çok kez aşık olabilirler.
erkekler direk kadının öznesine aşıktır.
onun için aşk ''emel'i fatma'sı ayşe'sidir''

bir de gereksiz yüceltilen kadın romantizmi yok mu!
kadınlar şöyle duygusaldır böyle sadıktır bilmem nedir kıl tüy bok!

ilk ilişkimi 17 yaşındayken 21 yaşında nişanlısı askerde olan bir hatunla yaşamıştım.
kadınlar sadık değildir.
kadınlar yakalanmaz.

toparlayacak olursak kadınlar da en az erkekler kadar ''dış görünüşcü ve pragmatist'' varlıklardır.
tüm bunlara rağmen sanki çok üstünlermiş gibi sürekli ''erkekler ayıdır bizler mükemmeliz'' tripleri de bayıyor.

-
çürüyen tezdir. ben şarapçı kadın gördüm sokaklarda kaldığı için defalarca tecavüze de uğramış ek olarak. kıyaslamayı bitirelim burada.
(bkz: kardeş geç otur sen çok dolmuşsun)

şiddetin kadını erkeği olmadığını akla getirir. insan insanın kurdudur lafını da akla getiriyor biraz daha düşünürsek alakasız şeyler de gelir zorlamamak lazım.
Erkeklerin uyguladığı fiziksel şiddetin en büyük sebebidir. Biz kadınlar çok acımasız varlıklarız. Sadece bir cümle ile bir erkeği nasıl darmadağın edeceğimizi iyi biliriz. onların bize karşı olan sevgilerini ve zaaflarını kullanmayı marifet sanırız. Sonuç her şeyi mahvedip yine üste çıkar yine erkeği suçlar ve yalnız kalırız, yalnız bırakırız.
(bkz: aman tanrım didim)
kardeşim hepsini okudum sana hak veriyorum daima yanındayız.
Kardeşim seninleyiz ve gerçekten çok doğru konuşmuşsun.
Her şey güzel de, nişanlısı askerde olan bir kızla ilişki yaşamak sadece kızın değil erkeğin de ayıbıdır.
bazen kendini kaybedecek kadar uyguladiklari siddettir. esik değerini ÖĞRENiRSiN ve o noktaya gelecegini hiisedersen ortadan kaybolmak gerekir.
yıllardır farkına varılmayan şiddettir.

geçen akşam üsküdar-dudullu minibüsünde yaşadığım olaydan örnek vermek isterim.
saat 23:30 suları. canpark avm nin önünden zenci saatçi minibüse bindi. ücreti uzattı. uzattığı para 1 tl idi. bu para indi-bindi parası bile değildi. minibüsçü sallamadı bile. attı parayı devam etti yoluna. arkamdan gelen seslere kulak verdim. 2 kız zenciden saat seçiyordu.

hava soğuktu ve aynen şöyle diyalog geçti;

kız1- sedef bak şu fena değil.
kız2- bencede bunu alalım. ay saatlerde buz gibi.
kız1- ay canııım (zencinin) bunun elleri de buz gibi.
kız2- ay yazık ya sen de al bi saat.
kız1- uzatsana çantamı. kıyamam ben buna yaa.

şimdi bir kahpeliğe şahit oldunuz. ulan yıllardır midyeciler buz gibi havada midye satar. 1 kere bile midyeciye bu cümleleri sarfeden kızı, duymadım da görmedim de. nedir lan bu yabancı sevdanız? zencininkini görse ''ay ben nereme sokucam'' der. karanlıkta rastlasa salavat getirir.

rus erkekleri gibi içip gezip en ağır işlerde bile kadınları çalıştırsak, avrupalı erkekler gibi modern olup siz gidince evimizde partiler düzenleyip gelenleri düzsek, değerimiz artardı.

sizler için yaptığımız fedakarlıkları gözardı ederek en büyük şiddeti uyguladınız. hep kötü erkekleri gördünüz. iyileri görmek istemediniz. ama kızların suçu yok. tüm suç biz erkeklerin. kanatlandırdık bunları.

kanatlanın anam. bir vuran çıkar.

he unutmadan..

her kötü erkeğin arkasında bir kadın vardır. bu da böyle biline.
kesinlikle doğru ve haklı tespit.duygusal şiddet en az fiziksel şiddet kadar yıkıcıdır.
Zalim kızların işidir fakat sadece erkek maruz kalmaz bu şiddete erkek de uygular. Önemli olan bir tarafın sevgisinin fazla olmasıdır. Az seven zalimse yapıyor. Keşke ölse.
Eğri oturalım doğru konuşalım, tamam kadına şiddete hayır, karınlar ölmesin,

Lakin dünyanın her yerinde, erkeğin gördüğü şiddet kadının gördüğü şiddetin beş katı kadardır. Ve bu duygusal değil bil fiil fizilsedir ağır yaralanlar, dayaklar, ölümlerdir.
hele şükür şu konudan bahsedecek bir babayiğit bulundu. sonrada kadınları dövüyorsunuz. valla dövmüyoruz onlar bizim anamızı s.kiyor, nasıl dövelim.
Kadın cinsinin yıllardır uğradığı fiziksel şiddetten iyidir, hafiftir kardeş haline şükret dizini kır, şiddetini adam gibi çek.
denilesi ve linç edilesi başlık.
Tamam amk yaaa...
Ulan şu siktiğimin sözlüğünde "bakın bakın ne tespit Yaptım ama, okuyun lan" yavşaklığından bir kurtulun bee!!

Kendi başlığını sikindirik sikindirik sebeplerden uplayıp defalarca milletin gözüne sokma olayı nedir yaa??
La hiç mi utanmıyorsunuz?
Bunu yiyen gerzekler için konuşuyorum; bu siktiğimin sözlüğünde sadece böyle yavşaklar yazmıyor amk, takip edeceğiniz bir sürü adam gibi yazan adam var, herif döşüyor kol gibi entryi çekilip gidiyor, seneler sonra okunsun amk be fark eder, en azından böyle yavşakça bir egoizmle söZlük Yazarlığı yapmıyor...
Götelekler ulan , bu sözlükte sizden başka yazıp çizen adamlar/ hatunlar yok mu? Bu yaptığınız onların emeğine de Saygısızlık değil mi??
Herkes beni okusun, herkes beni oylasın?? Ee sen ne sikim yapıyon kendi başlığını uplamaktan başka?
Yine sinirlendim amk neyse...

Sikimde olmayan şiddettir!

Up up up...
Al gönlün olsun amk!
Sevgilim onun beni sevdiğinin 3 katı hatta kendinden bile çok Sevdiğimin farkında olduğu için zaafımdan yararlanıyor kendimi ezik ve zayıf hissederek çok üzülüyorum sözlük.
bu sabah annem tarafından uğratıldığım şiddettir.
Siz erkeksiniz ile başlayan bir dizi sorundur.
En acı tarafı ağlayamazlar. Aslında ağlarlar, ancak belli edemezler.
"bi'kere evleniyorum ben tağammıaa" cümlesi ile zirveye ulaşır.

lan kezban, bizim kaçıncı evliliğimiz?

not: kendimle alakası yoktur. malesef etrafımda çok gördüğüm bir durumdur.