bugün

13 Ocak 1966 istanbul doğumlu olan şarkıcıdır. ilkokul ve liseyi Büyükçekmece'de okumuştur. Dokuz Eylül Üniversitesi işletme Fakültesi'nden mezun olmuştur.ilk albümü Güller açtı 1992 yılında çıkmıştır.ilk albümü başarısız olduktan sonra 1996 yılında Ayna grubunu kurduğu ilk zamanda albüm için paraya ihtiyacı vardır. Bir gecede 2.albümü Meçhul Şarkıcı albümünü yapan Güleryüz bu albümün geliri Ayna grubunun stüdyo masraflarını karşılamıştır. Aynı yıl Cemil Özeren, Can Güney, Alper Çakır, Ayhan Öztoplu ve Murathan Araz birlikte Grup Ayna'yı kurmuşlardır. Radyo programlarını sunmaya 2007 yılında Dünya Radyoda sunduğu AYNA adında programa başlayan Güleryüz, 2011 yılında ise TRT FMde yayınlanan Söz-Müzik:Erhan Güleryüz isimli bir program sunmuştur. Erhan Güleryüz 2007 senesinden itibaren birçok trt kanallarında Aynadan Yansıyanlar adlı televizyon programı sunmaktadır. Eylül 2010 tarihinden itibaren mart 2012 tarihine kadar televizyon programı yapmamıştır. Şu an Aynadan Yansıyanlar programı haziran ayına kadar TRT Müzikte çarşamba 21:30da izleyicilerinin karşısına çıkmıştır.
magazin zillileriyle, el ele barlarda gezen sahte dindardır. cemil in laneti hep üzerinde olacaktır.
yani durum nedir ne değildir bilmiyorum grubu da dinlemem ama, cemil'in cenaze törenindeki gözyaşları bana timsah gözyaşları gibi geldi! niye grubu dağıtıp tek başına devam ettin öyleyse?!
cenazedeki gözyaşları timsah gözyaşları değil de pişmanlık gibi geldi banaç
dostum dediği adamı yapayanlız bıraktı. şimdi de basının karşısında fotoğrafını öpüp şov yaptı.
zaten ben hep cemil'i daha çok sevmiştim... rahat uyu...
cemil özeren in cenazesinde ağlamış rolü yapıp, gözlerinde gram yaş dökülmemiş kişidir.
profesyonel mutsuz.
başta cumhuriyetçi , milliyetçi bir kimlik gösteren daha sonra son yıllarda aç kalmamak için o kandil senin bu albüm benim fethullan gülen cemaatinin kuyruğunda dolaşan. Çatal fırlattığı ahmet kayayı işsiz kalmamak aç kalmamak adına övebilen. cemaat konserlerinden başka dayanağı kalmayan.
Eski ününü kaybeden, hayranlarına karşı sıfır ilgisi ve saygısı olan , magazin gülleriyle takılıp isim yapma kaygısı güden eline yüzüne bulaştıran gözlüksüz insana benzemeyen şarkıcı parçasıdır efendim.
Grubun asıl sahibi cemil özereni gruptan çıkarıp yalnızlığa iten , onun olan ayna isim hakkını kullanıp cemile bir darbe daha vuran sonrada cemilin cenazesinde magazinlerin önünde timsah gözyaşları akıtan insan evladıdır , kendinin insanlığı şüpheli biraz.
Erol kösenin ki prodüktörü ve bir zamanlar en yakınıydı iddialarına göre sarhoşluktan kurtarılıp adam edilmiş parayı görünce ailesini yarı yolda bırakmış terketmiş batağa batmış canlıdır.
bu adam hakkinda bu kadar kotu yazilar yazilmis. bunlarin kaynagi ne? neden inanalim?

turkiyede ki en saglam soz yazari / sanatcidir.

adnan senses, bulent ersoy, gitarci, gibi sanatcilara soz ve muzik vermistir. bedava soz verdigi sanatcilar bile vardir.
yazin yeni album geliyor. albumunde cemil ozeren icin bir parca olacakmis. ciksin da, alalim.
hastasiyiz, dinlemeye devam.
Ben koşmaktan yoruldum,
beğenen alsın beni.
Ben seçmekten vazgeçtim,
kim seçerse buyursun.

Dünyaları verseler değişmez ki gözlerim.
Hep aynı, kararsız, doyumsuz
ve aynı maymun iştahla geçiyorum dünyadan.

Etimden, sütümden, tüyümden, derimden
alın toprak olmadan.

Sırtımda bir çuval dert var,
ucundan tutun azıcık.
Çok ahım var, ah edecekseniz
şimdiden değiştirin yolunuzu.
Genlerimde hata var.
Hatalarımı bağışlamak durumunda kalmayın.
Öyle görün, öyle sevin.
Yüreğimde bir melek, bir şeytan var.
Atsan atılmaz, satsan satılmaz.
Tam buldum derken huzuru, değişiverir her şey.
suyum berrak durmadı ki az bir zaman bile.
Dibi batak bir göl gibi.
Ben yürüdükçe
sarsılır, bulanır her şey.

Erhan GÜLERYÜZ
köyümün yağmurları, biz aşkı meleklerden çaldık, köylü güzeli, mevsimler, sezen söylüyordu, yağmura yürüyorum, garibim gibi başka sanatçılardan dinlediğiniz şarkıların yaratıcısı. tabi ki ayna şarkılarının da.

görsel

http://www.youtube.com/watch?v=qFp9qLLSk7A
gözlüksüz; görsel
görsel
garibim hadi gül biraz; http://www.youtube.com/watch?v=taBoZ_WmaIg
beni köyümün yağmurlarında yıkasınlar; http://www.youtube.com/watch?v=XW6QyVgDqj0
hakkında girilen 133 entry nin çoğunda şarkılarından bahsedilmiş sanatçı. ayrıca girilen entrylerin tarihlerine bakarsanız ortalama her ay girilen entry sayısının eşit olduğunu farkedersiniz. yani günü birlik skandalların adamı değildir. sever sayarız kendisini. selametle.
önemli sanatçıdır.

allah korusun bir şey olsa cenazesine gideceğim çok az ünlüden de değil, insandan biridir.
şu günlerde yazdığı, yönettiği ve başrolünün tuğçe kazazla paylaştığı çerkes adlı filmin çekimlerini yapmakta. duyumlarıma göre filmde gözlüksüz haliyle boy gösterecekmiş. aslında gözlüksüz halleri internette dolaşıyor ama genede büyü bozulmaz inşallah diyorum.
yazmayım dedim ama dayanamadım. hazır kendi çapımda duygusallığa bağlamışken hayranı olduğum yegane insan hakkında iki kelime karalamak istedim bu gece..

ayna grubunun çıktığı ilk günden beri severim. ceylan'ı dinlediğim klibini büyük bir beğeniyle izlediğim günü dün gibi hatırlıyorum. sekiz yaşındaydım ve televizyonun karşısında oturduğum an gözlerimin önünde. oysa dün ne yedin diye sorsanız kendime kısa bir düşünme payı veren biriyimdir. gözlüklerden midir o vakit anaokulunda oynamış olduğum ''kafkas''tan mıdır bilinmez büyülenmiştim ceylan'da. o zamanın pop müziğini hatırlamam ben çünkü dinlediğim, takip ettiğim tek gruptu ayna. sekiz yaşında bir çocuk ne anlayabilir sizce aşk şarkılarından, ayrılıklardan ya da kırgınlıklardan? sırf ayna kasetlerimi her zaman dinleyebileyim diye walkman aldırmıştım aileme..

çok severdim erhan güleryüz'ü ancak hiçbir zaman o televizyonda sevdiği birini gördü mü çıldıran çocuklardan da olmadım. yalnız unutmam ne zaman arabada radyoda bir şarkısı çıksa söz birliği yapılmış gibi sesi açılır ve kimse konuşmazdı. belki de ailemin gerçek anlamda saygı duyduğu nadir şeylerden biriydi erhan güleryüz sevgim. en güzel hediye yeni çıkmış bir ayna kasetiydi benim için. ailem dışarı çıktığında bir kasetle geliyorlarsa bana dünyaları almış kadar olurlardı. bir tren yolculuğu yapmıştık ''Bostancı durağı'' zamanında ve yolculuğun aklımda kalma sebebi kasetin yeni alınmış ve benim şarkıları yolda ezberlemeye çalışmamdır.

erha güleryüz bende birçok şeyi temsil eder ama en başta da çocukluğum gelir. saflığım, duygusallığım, anlayamadığım belki de hiç tatmadığım duygular karşısında ağlayışlarım.. yıllar geçti üzerinden o günlerin, grup dağıldı, ayna eskisi gibi olamadı ama hep vardı bi yerlerde. son zamanlarda yazılanları okudum da yok cemaatçi olmuş yok cemil'e ihanet etmiş. hiç umrumda değil, dinlemeye devam ederim. çünkü o benim çocukluğum. ne yapmış olursa olsun bana o yıllara dair güzel anılar bırakmış bir insan. hiç tanımadığınız, karşılaşmadığınız ve konuşmadığınız biri sizde bu denli bir geçmiş yaratabiliyorsa sorarım size nasıl unutulur, nasıl ötelenir? gerçek sanatçılık bu değil midir zaten, bir kişinin bile hayatında bir anlam ifade edebilmek? erhan güleryüz bunu başarabilmiş bir insan. kimsenin özel hayatı beni ilgilendirmezken kaldı ki sanat camiasında şu an kimler kimler varken erhan güleryüz'e laf etmek biraz acımasızlık ve geçmişe saygısızlık değil midir?
nedense yazarlar hep erhananın cemili sattigindan dem vuruyor. aynayı ayna yapanın cemil özeren olduğu soyleniyor. rahmetli cemil bizim hayranı olduğumuz bir insandı ama malesef bir cok da hata yaptı. aynadan ayrıldığında popüler biriydi. peki neden tek başına devam edemedi kariyerine? çünkü ne sesi ne besteleri buna yetecek kalitede değildi. sanatçılar açılardan beslenir derler, neden cemil 2002 yılından itibaren yaşadıklarını müziğe dokemedi? erhanin suclanmasinin sebebi cemilin gruptan dışlanma sebebinin bilinmemesi. cemil özeren bile cok farklı açıklamalar yaptı bu konuda. erhananın konuşmama sebebi ise bence eski günlerin hatırına. ayrıca erhanin cemaatle olan bagi, sevgilileri vs kendiyle alakalı şeyler. müzikal kimliğiyle hiçbir ilgisi yok.
yeri bende ayrı şarkıcısı.ayna grubu falan değil erhan güleryüz'dür o grup tamamen.bence hayrına tuttu yanındakileri senelerce.beste ses birikim duygu bitek bu adamdaydı.cemil abiye gelince öldü allah rahmet eylesin ama abi biz senin vokal yaptığın şarkıları atlayarak erhanın sesine denk getirmeye çalışarak kasetleri teyibi bozarak büyüdük.büyük sanatçıdır erhan güleryüz.
sözü ve müzigi kendisine ait olan, göktan'in seslendirdigi 'sen-(pencereler önünde)' parcasi olaganüstü güzeldir, kalbe dokunuyor...
Biz hep çocuk kalmalıydık aslında.
Üç taş, üç cam olmalıydı hayat.
En büyük kavgamız gazoz kapağından çıkmalıydı
ve en büyük acımız
öğretmenimizin başka şehre tayini olmalıydı.
Biz hep çocuk kalmalıydık aslında.
Büyümeğe özenmeliydik büyümeden...
insan dediğin,
yürüdükçe yorulan, yoruldukça ağlayan bir taş değil mi?
Çözmesi zor değil.
Sen ansın, yaşanan zaman...

Erhan Güleryüz
bana müziği sevdiren taptığım nadir gerçek sanatçılardan...
akp'Nin y... (yok onu yazamayacağım), davutoğlu'nun talebesi olmuş.

--spoiler--
Adam kim, yiğit kim, dürüst kim kim kim
Davutoğlu Ahmet Hoca
Bir bilge adam, bir yiğit adam
--spoiler--

sen de götür bakalım paraları. dürüst ha? seni gidi dombra vol 2 seni.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/27851580.asp

evet çocukluğumun şarkıcısı idin. idin diyorum çünkü her şey idin(geçmiş) de kalmış. biz büyüdük ve kirlendi dünya. sen de dahil; ve sen o çocukluğumdaki günlerde kaldın. aferin !
sahsim adina uzeri cizilen son sarkici.
tüüü ayıp ayıp.. denilesi insan.
seni bu halde mi görecektik dediğim çocukluk günlerimin en sevilen şarkıcısı.
ulan akp sevilecek bir şey bırakmadın memlekette.