bugün

günbegün gerçekleşen, acı dolu bir hadise.

evet, istanbul'da ikamet edenler zaten olayın farkındadır. apaçi ergen pislikler her yanımızı sardılar. dipini ziktiklerim, yecüc mecüc misali tüm mekanlara el attılar. sırf şu kekomanyakları görmemek için çıkmak istemiyorum dışarı artık. tövbe bismillah insana da benzemiyorlar bu şeyler. öyle çocuğum olsa, yastıkla boğarım lan. eve almam yani.

neyse, bir tur atalım diye istiklal'e gideriz; yol boyu bunlardan var. her yere tünemişler, baykuş gibi. hilkat garibası gibi oturuyorlar gülüşüyorlar, şakalaşıyorlar kendi aralarında. bunların bu halini görünce aklıma star wars geliyor. izleyenler hatırlayacaktır; harrison ford abimiz, takımıyla beraber mekanlara akıyor ve eciş bücüş yaratıkların takıldığı ortamlara da giriyorlar çıkıyorlar filan. heh, oradaki uzaysal yaratıklar gibi geliyorlar bana bunlar. blade runner olup her birini avlayasım geliyor. siktirin gidin lan kendi gezegeninize diye yaygarayı basmak istiyorum.

mesela eskiden, çoluk çocuk gitmezdi öyle mekanlara. sokakta maç eder; okuluna giderlerdi. şimdi anasını satayım, okumayı söken, taksim istiklal'e gidiyor; barlar sokağı'nda takılıyor; akmerkez'de geziyor; ankara kızılay'ın altını üstüne getiriyor. resmen istila ediyor hibineler her yeri.

starbucks'ı zaten ele geçirmişlerdi; gel gloria jean's'e girelim diyorum arkadaşlarıma. orada da bunlardan mevcut. lan tamam ne rahatsız oluyorsun diyenler olabilir de, yok lan gerçekten rahatsızlık verici. çoluk çocukla beraber, kültürsüz ortamlarda mal gibi takılıyoruz gibi oluyor. cidden böyle hissediyor insan; tuhaftır.

lan, ben o yaşlardayken sınavlara filan hazırlanıyordum; bunlar da hazırlansınlar bir şeylere işte. devlet, bu çocukları boş tutmasın. cidden kendimi iyi hissetmiyorum. sanırım bayılazaam.

asmalımescit'te bunlar; nevizade'de bunlar; yakında istinye park'ı bile ele geçirirler anına koduklarım. öeehhh laaannnn! ehe.
kaliteli mekan olarak ;

(bkz: starbucks)
(bkz: gloria jean s)
(bkz: istinye park)
(bkz: dürümcü ahmet abi)
(bkz: dostlar pide salonu)
(bkz: kardeşler kahvehanesi)