bugün

sesini terbiye etme zahmetine girmeyip aldığı palyatif önlemlerle anı kurtaran insanlardır.
himdi hefendim hinsan murnundan gonuşunca coh hitici oluyor bence. bu yuzdendir ki, bu tez yanlıştır. aslında, bu yüzden de değildir sadece. başka sebepler elbette var. ama bir insanın burnundan konuşmasıyla entellektüel alt yapısını nasıl bağdaştırdın anlayamadım. bir illiyet bağı yakalayamadım ben. varsa farkeden seslensin.

"entel görünücem lan ben kafa saman yığını gibi ama bir gözlük taksam o havayı yakalarım di mi üstad?" zihniyetine sahiptir eğer illiyet bağı kuruyorsa da.. ha bir de entel görünmek adına yanında sürekli hiç ama hiç okumadığı kitabı dolaştıran insan desen bir nebze anlayacağım.

şayet, ciddi anlamda, entel görünmek adına burnundan konuşuyorlarsa, çok üzülürüm ben onlara. bildiğin anlaşılmaz ve gülünç hale düşmektedirler zira.
+olum ben entel değilim lan yemin ediyorum ya
-banane ben anlamam burnundan konuşuyon işte
+ya benim burnumda et var valla entel değilim hiç kitap okumadım bak osuruyorum *
-ben anlamam engin, nutella kaşıklıyormuşsun zaten.
+ya o kardeşimindi dibini yalıyordum ben sadece
-engin yeter anladım anlayacağımı...
burnundan konuşan herkes entellektüel olsaydı geniz eetinden muzdarip bir çok insanın içinde bulunduğu türkiye entelektüeller ceneti olurdu.