bugün

insanı trollüğe iter.
(bkz: uludağ sözlük ün troll kaynaması) ¤
kuantum fiziğini konuşursan belki fiziği nasılmış diye ilgilenip bakabilirler.
Entellektüel olarak adlandırılan başlıklar genelde somut bilgiye dayandığı için okuduktan sonra üstüne söylenecek fazla birşey olmuyor.
Buna karşın insanların hayal dünyasını gıdıklayan fanteziye müsait amlı götlü başlıklar daha soyut ve göreceli olduğu için insanlar görsel ya da yazılı daha fazla katılım sağlayabiliyor.
Örneğin; güneşin dünyaya uzaklığı Diye başlık açılsa ilk entry de 147.1 milyon km olduğu yazılır. Bu bilgi kesindir ve nettir. Daha üstüne kim ne yazabilir bunun. Belki biri çıkar mil cinsinden yazar. Konu kapanır gider.
Ama mesela, (bkz: göksel in memeleri) ile ilgili herkesin bir yorumu olabilir. Bu sebepledir ki bu başlıkla mütemadiyen karşılaşırız.
Olay bundan ibaret.
Dün akşam şu başlığı (bkz: dünya güneşe daha yakın olsa ne olurdu) açıp denemesini yaptım.
Hayal gücüne de açık olmasına rağmen neredeyse hiç reyting almadı.
Sözlük geyik muhabbeti yeridir. Ekşi de aynı diğerleri de. Ciddi bilgiye ulaşmak isteyen zaten ciddi bilgi sağlayan mecralardan istediğine ulaşır. Hiç kasmaya gerek yok. Herkes eğlencesine baksın.
Şöyle bi sozlukte iq testi yapilsada sözlük ortalamamızı bilsek.
Leş içerikler arasında kaybolmaktadır.
Çekmediği gibi eksi yemeye devam edilen başlıklardır. ilgi görmese de açacağız ulan!
En fazla okunan ve bakılan: erotik ve siyasi zirvalar. Bugün bunu farkettim.
Kaos olsun çekişme olsun birine laf atmak olsun bunlar daha çok ilgi çeker her zaman ülkemde.